Creed (2015)

Nostalgie, Nostalgie a ještě jednou nostalgie. Tenhle rok je o odcházejících hvězdách. Stallone ve svých 69 letech už konečně vysvlékl trenky a začal trénovat, je to smutné, ale je to prostě jedna hvězda, která odchází. Ale furt září a jde ji to nejen na place, ale i za kamerou. Film mě celkem bavil, konec prostě jel v duchu předchozích dílů a to jsem odpustil. To klišé tu patří, stejně jako ty slzy, když vidíte člověka, který byl modlou vašich mladých let s šedou hřívou a zvrásnělou kůží. V roli trenéra ukázal Stallone i jinou tvář, tvář, které by Oskar nesmírně slušel. 4*

Spectre (2015)

Po delší době horší díl. Přiznávám se, že už mě Bond unavuje, neb je to pořád o tom samém (ženy, bitky, chlast). Některé scény už vím jak dopadnou, jak se kdo bude chovat a koho zas Bond pomiluje. A scéna kde jede Bond na člunu a střílí na vrtulník je asi vrchol nerozhodnosti, kam vlastně Bonda směřovat. To je skutečně pilot vrtulníku tak hloupý a když na něj někdo z řeky střílí, že neodletí mimo řeku a pryč? 3*

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Neuvěřitelně naturalisticky povedený film. Pojetím připomínal filmy Terrence Malicka či Refna (Barbar). Zásadní problém filmu spatřuji v tom, že Hugh Glass by musel být super hrdina, aby to všechno přežil (i s ohledem na spojení s indiány). Přeci i indián ať je svázán s přírodou nemůže přežít toto vše. Stejně problém jako u filmu Marťan, proto se v hodnocení pohybuji mezi 3-4*.

Marťan (2015)

Filmu Marťan uvěříme pouze za předpokladu, že si vytvoříme supervědce, který vlastně bude znát vše (i když je jen biolog), je to pěkná myšlenka, která poněkud svérázně pochoduje po laně, a záleží na divákovi, zda této myšlence uvěří, a myšlenku nechá po laně dojít do cíle, či ji v půlce filmu shodí, pak není co řešit. Konec filmu měl být dramatičtější. 3-4*

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Z kina jsem odešel se smíšenými pocity, škoda, smutné na tom filmu je, že se v něm člověk loučí s původními herci. Co film rozhodně postrádal bylo vytvoření dobře fungující záporné role, na které scénář měl být staven, což se nepovedlo, proto za mě 3*

Soosanghan geunyeo (2014)

Je to celkem solidní film, člověk se i zasměje, problém je, že člověk tento film porovnává s filmem Navždy mladý či Věčně mladá a jako divák pak automaticky naštvaně nečeká nic. K filmu se pak již nikdy vracet nebude, neb základ je furt stejný ... 3*

Jméno (2012)

No, očekával jsem něco jiného, je to mezilidsky vztahové rodinné drama jako prase, ale drama po francouzsku, s hodně slovy a výrazy :-) Ne každému tento film sedne 3*

Povětří (2015)

Film naprosto o ničem, škoda. Norman Reedus to nezachránil, a to, i když si odskočil ze seriálu Walking Dead :-) proto 2*

Billy Elliot Muzikál (2014) (divadelní záznam)

Přiznávám se, že se mi filmové zpracování líbilo dalece více, než toto muzikálové, jinak klobouk dolů jak kluci tančili ... 3-4*