Zmizelá (2014)

Žena je nejdokonalejší pomstou pro muže. Když ji jednou kopneš, celý život si lížeš rány. 4*

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Naprosto tupý film, postrádající jakoukoliv logiku hrající si na něco, na co nemá. Policie byla tupá, že by ji odzbrojilo i batole. Hlavně, že si kluci zaskákali ...

TGM: Talkshow Geni a Míši (2014) (pořad) odpad!

Pořád to samé, jen s jiným názvem. Bohužel se obávám, že GSsáci už pomalu vymírají, jejich humor je čím dál více trapnější a o ničem. ODPAD

Český Slavík Mattoni 2014 (2014) (pořad) odpad!

Je k neuvěření, kdo ceny přebírá a jaký vkus je nám předkládán. Ono se prakticky za celou dobu slavíků nic nezměnilo, stačí jen odkázat na můj komentář z Český slavík Mattoni 2011 (a tak to budu dělat, dokud se něco nezmění)

Hercules (2014)

Je to taková pohádka, nic víc, nic míň. Spousta nelogičností, mizerní herci, ale film má spád a na zabití času stačí. Taková Xena v mužské podobě. 2-3*

Jáma (2010)

Tak trochu zvláštní rodinka, která žije v polorozpadlém baráku plném koz a slepic uprostřed paneláků v jedné ze čtvrtí v Kyjevě. Jejich dost odlišný způsob života je trnem v oku místních usedlíků a také developerské společnosti, která by chtěla jejich pozemek odkoupit a vystavět na něm další z betonových obytných krychlí. Že se nevzdali a od r. 1992 bojují za lepší život (od r. 1992 probíhá soudní proces), i když noří svůj nos v naprosté bídě je hodno obdivu. Když kamera vejde přes práh jejich domu a ponoří se do běžného dne plného radostí a strastí této rodinky, objeví se před námi obraz starých časů, tradic a názorů. Na tento sociální dokument navazuje před několika dny uvedený dokument Jáma (2014) stejného režiséra Jiřího Stejskala. Dokument je možno shlédnout on-line. 3*

Hranice dokořán – Rozmówki polsko-czeskie (2010) (pořad)

Polsko-české kulturní poznávání, aneb pohled do života na (nejen) hranicích. Kvalita pořadu lítá podle zaměření jednotlivých dílů, ale i tak - pokud to stihnu - se na pořad podívám. Ono poznávání menšin a sousedů je tou nejlepší cestou k jejich (či k vzájemnému) pochopení. 2-3*

Autosalon (2005) (pořad)

Asi nejlepší moto pořad u nás. Nic extra, ale také nic blbého. Líbí se mi moderátoři, co však odsuzuju je nepřehledná vysvětlující grafika. To že je to Top Gear v českém podání je mi jedno, když nějaký model ve světě funguje, nevidím důvod, proč ho nepřevzít, tak jak se to dělá většinou, to že to neumíme prodat je věc druhá. Ale i kdyby to bylo super, stejně to budeme kritizovat, páč je to jediné - co mi čecháčci umíme :-) 3*

Běž, chlapče, běž (2013)

Pěkný, byť smutný film o pronásledování židů, 4 hvězdičky jsem nedal, jelikož na můj vkus tam těch náhod "záchrany" bylo až moc, ale tím neříkám, že film je špatný, jen jsem mu občas neuvěřil. 3-4*

Zátah 2 (2014)

Jednička byla lepší, tady jsem se od počátku drobek ztrácel, kdo je kdo a kam patří, na můj vkus 150 minut na tento film je až moc, každopádně blbé to nebylo, byť ty souboje byli dle mého někdy až zbytečně vyumělkované. 3*