Londýnská řeka (2009)

Zajímavý propletenec osudů dvou osamělých lidí/rodičů v období teroristických útoků v Londýně. Na jedné straně se tu mísí strach a ostych člověka odchovaného venkovským a tedy multikulturně uzavřeným společenstvím těžce vstřebávajícím odlišnosti po stránce kulturní a náboženské, na druhé straně se ve filmu prezentuje člověk pocházející z frankofonní části afriky, který je donucen v naprosto odlišném prostředí a jazyku se zorientovat a právě střetnout se zažitými předsudky onoho tradičního "venkova". Postupně se ve filmu tyto překážky odbourávají (neb jsou oba protipóly donuceny spolupracovat) až dospějí do svého ... vyvrcholení. Film dle mého drobek sráží jeho prvoplánovost, neb děj je prakticky od počátku jednoznačně charakterizován a tudíž diváka nečeká žádné markantní překvapení. 3*

RedNews (2012) (pořad) odpad!

V životě mě nenapadlo, že při svlékání lze mluvit o mrtvolkách - pane jo, a to jsem myslel, že jsme u nás z nejhoršího venku:-) Stále jsem překvapen ... Odpad

Hon na Orla (2006) odpad!

Hrůza, zlatý Bat 21, režisér by měl pověsit řemeslo na hřebík a dělat něco užitečnějšího, to ozvučení střel a výbuchů, atmosféra a herecké výkony jak z akčích filmů let 80 - fuj. Je zajímavé, že po sestřelení vrtulníku hraje hudba alá bora bora inspirovaná filmem Černý jestřáb sestřelen. Odpad

Rozhovory před popravou (2011) (TV film)

Promémem trestu smrti v Číně je, že nemůžu věřit, zda některý z těchto lidí nebyl politicky odstraněn. Dokud to nebudu vědět tak 1-2*

Hyde Park Civilizace (2012) (pořad)

Mám rád pořad Prizma, kde se člověk může seznámit s pokroky na poli vědy a techniky. Vzhledem k tomu, že popularizace vědy jako takové, je povětšinou velice komplikovaná záležitost, neb jejím posláním je seznámit laickou veřejnost s vědeckými výsledky jednoduchou a srozumitelnou formou, tak aby byla ona věda pochopitelná, musím uznat, že rozšíření platformy pořadu Hyde Park na (nejen) tuto tématiku jsem uvítal. Zajímavé osobnosti se vyjadřují k problémům a objevům na polích vědy, vyjadřují se ke globálnímu vývoji lidstva, politice, kultuře či školství. Pořad ukazuje, že i osobnosti mimo politiku a v běžném životě povětšinou laické veřejnosti neznámé, mohou názorově upoutat a překvapit, taktéž nabídnout možné řešení či otázky. Proto 4*. PS: Je totiž smutné, že věda a vědci jsou v této končině tak podhodnocení a často v negativním obrazu prezentování (i médii) a účelově ovlivňováni politickou zhýralostí a tupostí.

Temné stíny (2012)

Zklamání. Tim Burton vytvořil velice vizuálně dobře zpracovaný film, kterému však po herecké stránce chybí ta "duše". Hezky se na film kouká, ale to je asi všechno. Tima Burtona mám rád, mám ho rád za jeho geniální představivost, nevšední zpracování tématiky a vizuálně pohádkové zabarvení. Je to takový pohádkový Lars von Trier, kdež Lars své vize a představy zabarvuje v psychologickém tónu šílenství a nevyrovnané duše, Tim zas ve vizuální noblese a pohádkové duši. Když jsem se filmem "prodíral" narážel jsem v určitých částech na podobnost a inspiraci ve filmech jako: Smrt jí sluší, jeho vlastní Střihoruký Edward, Drakula, Adamsova rodina atd. Nebyl to v závěru film originální, jenž by diváka zaujal natoliko, aby měl chuť se k filmu vracet, leč pouze genialita Timova oka, která však - a musím říci bohužel - filmovému divákovi nestačí.

Přízračný svět (2001)

Nevěřím, nemůžu uvěřit, že něco tak kouzelného jako je tento film jsem přehlédl a neviděl. Film o svérázném přátelství, protkán ironizujícím a nekompromisním humorem, dopadajícím na všechny strany společnosti a který je spíše jakousi obrannou náplastí vnitřně zraněných, jemných duší toužících po lásce a pochopení. Film krásně zachycuje tu vnitřní roztěkanost mladých lidí, hledajících smysl své existence a objevujících tvrdou realitu života. Bravo 5*

Tam někde (2005) (seriál)

Relativně pěkně zpracované válečné drama o válce v Iráku, celkově však kvalitu seriálu strhává občas horší scénář a střih. Generation Kill zatím svého konkurenta nenašlo. Určitě je potěšující, že i domnělí hrdinové umírají. 3*

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Sjezd důchodců 2 již tak lehký, vtipný a ironizující nebyl. Zajímavé tu byly hlášky na reálný život herců (Lundgren) nebo filmové role (Stallone či Arnold). Každopádně jsem byl rád, že své dětské hvězdy jsem viděl pod jednou střechou:-)2-3* PS: Co takhle Michael Dudikoff ve 3?

Cvičme v rytme (1986) (pořad)

bože jak já tenhle pořad jako malej nenáviděl, ika ika gymnastika při cvičení se dobře dýchá ... fůůůůůůj:-):-)