Bubo bubo (2011) (pořad) odpad!

Jak hluboce lze padnout v natáčení soutežních a zábavných pořadech u nás Vám poskytne tento skvostě idiotský manuál. Jen se koukněte. Bravo, jen tak dál. Naprostý odpad

Můj otec George Voskovec (2011)

Špatně uchopený a zrežírovaný dokument o JV. Stálo to za obsáhlejší a hlubší sondu do jeho života, zhodnocení díla, vztahu s rodnou zemí, jeho názory na situaci v Čechách, co prožíval, jak těžce se "aklimatizoval", vztah s českou menšinou, herci, myslím, že Voskovce znala dalece větší škála lidí a obraz jen pár z nich, nedá ucelený obraz/představu o tom, kdo to ve skutečnosti byl a co pro českou kulturu udělal a co jí zanechal ... Jinak žluté titulky jsou pro mě v dokumentech smrt, já je prostě nevidím. 1-2*

Šéf na grilu (2011) (pořad)

Celkem velké zklamání, pořad na mě nepůsobil příjemně a Zdeněk Pohlreich mi za grilem moc neseděl. Ano šéfe mělo správnou šťávu, zde se jen vytvořil paskvil, který měl být "cool". Všude dobře, bez grilu nejlíp.1-2*

Indian (2008) (pořad)

Celkem solidní pořad o hrách, pravda moderátoři jsou drobek zvláštní, někdy se hledají a při výkladu ztrácí, ale jako i u ostatních pořadů tohoto typu je škoda, že pořad nemá delší stopáž. Uvítal bych např. okénko věnované historii českých her a paření všeobecně.

3 (2010)

Zajímavě a kontroverzně pojatý film o vyhořelosti života a skryté sexuální touze. Film o hledání cesty vlastní seberealizace a nakopnutí životní mizérie uvnitř člověka pohlceného každodením stereotypem jak v intimním způsobu života tak i veřejném. Ve filmu se hledají odpovědi na téma - jak realizovat a prožít intimní, niterné popudy a potřeby člověka s konfrontací s většinovým způsobem života - existence, a zda "masovost ", obecné, zažité a společensky praktikované klišé akceptované formy rodiny, jako jediného modelu lidské existence, není jen pokryteckým výkřikem do tmy, potírajícím pravý smysl života, tj. prožít svůj život na základě svým niterních, intimních snů a potřeb. 4*

Iron Sky (2012)

Film Star Wreck: In the Pirkinning byla skvělá paraodie na sci-fi, Iron Sky je po grafické stránce úchvatný a to je asi tak vše. Občas jsem se zasmál, ale možná mé zklamání nad celkem bylo v zásadě závislé na skvělých festivalových ohlasech a asi jsem čekal příliš mnoho a to mé dojmy z filmu pohatilo. Sky Captain and the World of Tomorrow je dle mého lepší a originálnější a IRON SKY je jen slabší odvar, který ho svým způsobem "kopíruje".

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Takový blboučkatý film pro rodinu s dětmi, které spíše ocení prostoduchý děj, špatné herecké výkony a ne zrovna dobré triky. Dwayne Johnson je sice obrovská "gorila", ale hodí se spíše jako zabiják, již tím, jak vypadá a jak špatně umí hrát.1-2*

Prometheus (2012)

Je to pěkné, hezky se na to kouká, ale chybí tomu to "něco". Z filmu se dalo vytřískat dalece více, objevují se zde nelogické sekvence, konečná scéna, aneb jak se zrodí vetřelec,dle mého nemá hlavu a patu. Je to zbytečně moc sestříhané, z prvu se díváte na zajímavé sci-fi, když má film gradovat je naprsto zbytečně roztrhán jako by sponzoři chtěli za každou cenu dodržet stopáž a pomyslné nůžky násilím odtrhly svým tvůrcům a amatérsky jej přetvořili k obrazu svému. Byl to film, na který jsem se opravdu těšil, ale odcházel jsem mírně zklamán. Každopádně, pokud někdo z Vás bude čekat po závěrečných titulcích nějaké to 10 vteřinové překvapení, ušetřím Vám čas, neb jsem si titulku odseděl za Vás, čekat nemusíte, po titulcích nic není.3*

Fakta Barbory Tachecí (2009) (pořad) odpad!

Příšerná "talk show". Zde ve své podstatě nejde o to, se cokoliv dozvědět, Tachecí nedává ani prostor hostům, často se ptá na naprosté hovadiny a svou prezentací a vystupováním se odsouvá daleko v oblasti mých zájmů. Je to nejhorší odpad publicistiky, i když na TV Barandov je pár těchto obludárií taktéž. ODPAD!

Ghost Recon: Alpha (2012)

Ubisoft překvapil. Každopádně je to jednoduchý a prostý příběh s akcí na závěr. Jen je škoda nevyužitý potenciál akce s robotem, nebo případně nepřátelští vojáci, kteří padají jak tráva pod sekačkou. "Ostravské" prostředí dalo tomu zajímavý šmrnc, ale jde vidět, že to nebylo nic jiného než herní intro vábící k paření her. 3*