Útěk z MS-1 (2012)

Žádná sláva. Prakticky film, který po scénáři nepřináší nic nového a jen přehrává již obehrané. Inspirace ve filmu: Obojek, Demolition Man, Vetřelec ³ a mnoho dalších filmů. Bojové scény zbytečně nepřehledné, rychlé. Herecké výkony leckdy dobré, spíše průměrné. Pár "kýčových" a naprosto zbytečných scén. Mnoho nelogičností. Nedoporučuji kupovat lístek, spíše si počkejte až film bude v tv, nebo na levném DVD. 1/2*

Talkshow Jana Saudka (2009) (pořad) odpad!

Jana Saudka uznávám jako umělce, ale jako moderátora talk-show fakt ne. Je zajímavý tím co dělá, ale není zajímavý tím co neumí (tak jako je to asi u všech lidí). Zde zvolil tu horší možnost - moderátorsky se zabil. odpad

Kluk na kole (2011)

realisticky pojatý film o lásce a odmítání, o dětské duši, která nevěří, že otec se může zřeknout syna, o následcích a citové prázdnotě a strachu se upnout k člověku, který stojí za ním s "otevřenou náručí". Musím uznat, že film ve mě ponechal nějaké ty emoce, jen bych měl malou připomínku k režii: otec pracoval v kuchyni a ve scéně, kde vytáhne omáčku z lednice a dá ji do hrnce a začne ji míchat a varuje syna po 10 sekundách ať se nespálí-no nevím, ale to by musel mít tu omáčku pod plamenometem, aby byla tak rychla ve varu:-) a pak jak ty kuřata solil, mám dojem, že Jérémie Renier snad nikdy ani v kuchyni nebyl, tohle mi dát na talíř, tak mu to vrátím, neb to bude bez chuti:-) Bylo tam několik těchto nerealistických momentů, kdy režisér scénu nedotáhl, ale jinak film neurazil.3*

Avengers (2012)

Jest nutné vidět nebo znát samostatné filmy jednotlivých hrdinů, aby byl celek v "supercelku":-) v úplnosti pochopen (filmy Iron man, Thor, Hulk, Captain America atd...). Ve filmu jsou totiž krátké video sekvence odkazující na předešlé počiny hrdinů jako např. z filmů Thora či Captain America. Film je po technické i obsahové stránce dalece srozumitelnější a kupodivu i po stránce scénáře uvěřitelnější než některé samostatné filmy jako Captain America, Hulk či dle mého i Thor. Co je důležité a o co byla valná většina lidí ochuzena je, že film po titulkách ještě pokračuje asi 30 sekund - tak hlavně vydržte!!!! 4/5*

Bitevní loď (2012)

Bohužel mám dojem, že film doplatil na to, že vlastně divák nemá představu o tom, na co vlastně kouká - komedie? romantika? sci-fi? katastrofický film? válečný? Je to takový guláš, kde máte přihodit tu špetku pepře, tu soli, masa nebo papriky. Ale zatímco kuchař v jednom okamžiku má již dojem, že kořenit není potřeba, režisér stále pokračuje až z toho vznikne na pohled dobré jídlo, bohužel však s hnusnou chutí. Vzhledem k tomu, že jsem od toho filmu moc neočekával, nejsem až tak zklamán. Akční momentky celkem ušly, jen je srážela prostoduchost scénáře...3*

Povinnost a čest (2012)

Nechápu jak Act of Valor může, k dnešnímu datu (tj. 19.4.12) mít okolo 70%. Tento naprosto tupý film, který si hraje na jakýsi morální manuál války s terorismem, založeným na cti a hrdosti je ve scénáři tak děravý jako sýr hozený do myší díry. Na intro do hry možná dobrý, ale jako vážně míněný film ne. Akční sekvence se zde střídají se zbytečnými ukecanými záběry pochodujících a smějících se vojáků, nebo známému klišé v podobě srdceryvných dojáků z loučení s rodinou, celé to je prošpikováno moralistickým chraplákem vojáka, který má alespoň těmi keci zalepit pár větších scénáristických chyb (už od začátku jsem věděl kdo z nich chcípne). Je to takové špatně spojené erotické puzzle, kdy se celou dobu těšíte, až tu samičku složíte a vona Vám tam bude chybět hlava, prsa a pipinka:-) .1*

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad) odpad!

Názorný příklad toho, jak prostoduchý, povrchní a debilní svět je. Nejhorší na tom je, že valná většina omladiny ženského pohlaví si je bere jako příklad. Polovinu života prostojí u zrcadla, budou dávat idiotské otázky o tom, zda jsou tlustý, a i když budou mít pěknou postavu, budou si hledat faldíky a důvody proč před tím zrcadlem stát. Další část věnují šminkám a jak otravovat s hovadským cvakáním podpatků. Cvak, cvak - furt dokola - jak u blbechj. A že si ničí záda a nohy jim je jedno. Jenže vono jim to sluší - a to je na tom to nejhorší.

Terra Nova (2011) (seriál)

Začínám zvolna tušit, že se ze zajímavého nápadu začíná stávat telenovela. Když jsem koukal na první dva díly, nemohl jsem si odpustit poznámku, že v některých okamžicích jsem měl dojem, že koukám na seriál Outcasts, který je dle mého drobek lepší. 2*

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Nevšedně pojatý pořad, jehož obrovskou zásluhou je, že se momentálně v širokém spektru naší společnosti začalo probírat doposud neznámé slovo - gastronomie. Pořad vyvolal všeobecnou diskuzi o kvalitě a obsahu potravin nabízených v obchodech, v provoznách restaurací a taktéž poskytl stručný manuál k tomu, před čím je si nutno dávat pozor. Zároveň pořad neuvěřitelně zpopularizoval doposud opovrhovanou českou kuchyni, omezenou na smažáka a řízek s hranolkama. Po odvysílání vznikla řada podobných, byť již ne tak úspěšných televizních "kulinářských" pořadů. 4*

Třistatřicettři (1999) (pořad)

Pořad s nímž jsem relativně spokojen. Oba "moderátoři/kritici" pořadu v nevšedním a mnohdy komickým způsobem komentují naší kulturu a umění. Zajímavé jsou i rozhovory s autory. Občas mám dojem, že některé rozhovory jsou jakousi rychlokvaškou připravenou na poslední chvíli, možná to je však i tím, jak někdy nešťastně je zvolen střih pořadu. Bohužel většinou tento typ pořadu jest odsouván do ne zrovna přívětivých hodin, což dokládá jak "kulturní" dokážeme být.