Rossija 88 (2009)

No, mě teda přijde film dobrý a syrový. Akorát nechápu to hajlování a volání při tom "Sláva Rusku", to je vážně ujetina. Jinak, docela dobrý pohled do světa politického hnutí s jakoby "amatérskou" kamerou, včetně takových lahůdek, jako jsou záběry z výcvikových táborů či záběry z koncertů. A scénou močení v pozadí ohňostroje, která mě pobavila. Co se týče sympatizováním s postavami, je to těžší. V mládí člověk vyvádí různé hlouposti, třeba se jako ruský vlastenec přihlásí k NS (hloupost a protimluv). Každopádně, vlastenectví je důležité a můžeme být rádi, že bydlíme v ČR a máme tady "pouze" cikány. Být Rus, Švéd nebo Angličan, taky bych asi s dodávkou přejížděl barevné.

Kdo přežije - Palau (2005) (série)

!!!! SPOILERY !!!! Další skvělá série, jak je na Survivor zvykem. Tentokrát obohacená o úplně novou situaci - každou kmenovou výzvu o imunitu vyhrál pouze jeden kmen. Já snad poprvé neměl kmen, kterému jsem fandil, šlo mi spíš o jednotlivce. Z Ulongu mě zaujala Steph, James, Bobby Jon a Jeff, u Kokoru se mi líbili Tom (zároveň asi můj největší favorit), Ian či Gregg. Bylo zajímavé sledovat situaci v neustále prohrávajícím Ulongu, zároveŇ jsem byl velmi zapálen do odhodlání Bobby Jona a Steph, kteří svým sympatickým snažením zvedali morálku a výkon kmene a později, když na ostrově zůstali pouze oni dva, byla lahůdka je sledovat. Akorát jsem doufal, že Steph dojde dál, bohužel, po sloučení ještě obětovali Cobyho (jehož kecy a naštvanost byly zárukou zábavy ve kmeni Koror), Janu to odpískala sama a poté už se Kororové zbavili posledního člena Ulong v soutěži. Další průběh hry byl také zajímavý, vyřazení Gregga určitě dobrý Tomův tah, pozdější zbavování se ženských bylo spíše formalitou (stejně tam byly jen do počtu), avšak Ianův nechytrý tah, který jej možná stál výhru, dění ještě více zamotal. Poslední výzva o imunitu byla šílená a zároveň pro Iana jakýmsi očištěním. Poslední kmenová rada, tam už bylo skoro všechno jasné, i když u této zaímavé série s mnoha zvraty si člověk nemohl být stoprocentně jistý ani výhrou Toma. No, nakonec se to povedlo, vy hrál můj oblíbenec a tak je to dobře.

Já, legenda (2007)

Pěkný snímek, který netrpí hloupými dialogy, zmatenou režií ani hroznými hereckými výkony. Vše do sebe pěkně zapadá a občas dokáže opuštěný New York navodit pěkně skličující atmosféru, kdy si začnete říkat: "Být tam já, asi bych se posral". A vážně, být jediný v NYC, možná jediný na celém kontinentu, to není nic pro neschopné. V tomto filmu je pěkně zobrazený stereotyp muže, který jediný přežil epidemii viru,. jenž vyhubil devadesát procent lidstva a ze zbytku udělal mutanty, a který si může uspokojovat své lidské potřeby komunikace pouze se svou fenou Sam a s pár figurínami. Já film viděl včera asi už počtvrté a pořád mě neomrzel a nemůžu mu nic vytknout. Prostě, pohled do trosek NYC, který se pro mě stal kultovním.

Satan (2006)

Dost na hovno. Hodně dlouhou dobu se ve filmu nic neděje, prostě banda anarchistických barevných (no jo, jeden byl bílej) trotlů přijedou na chatu, kterou obývají podivní lidé, včele s tátou Josifem (náhoda, že vypadal jak Josif Stalin zamlada?). Furt nic, náznaky, srandičky, až se pak v jednu chvíli zhasne a to má začít finále grande. Jenže to je tak slabé, že i já bych na tak chatrnou zápletku a možnosti vymyslel lepší, napínavější a strašidelnější (ta obří loutka v dílně, to mělo být co???). Téměř na konci se všichni rozutečou a pak přijde "twist", který vůbec nic nevysvětluje a těžko říct, zda tvůrci vědí, proč tam je. Nakonec chcípne ten nejblbější z blbých a je po všem. Ovšem, úplně poslední obraz kamery a poté hudba titulků vyvolala na mém těle divný pocit, za to ta jedna hvězda.

Kdo přežije - Vanuatu (2004) (série)

!!!! SPOILERY !!!! No jo, dávám pět. A to i přes to, že ti mladí a nadějní vypadli v prvních dílech. Ale zůstal tam sympatický Serge, bojovník s jednou nohou Chad, blázen Rory, chytrák Chris, upřímná Twila a kočka Eliza. Navíc, hra má nečekaného vítěze, a sice Chrise. Kdo by si to byl pomyslel, když jich bylo sedm, že? Nezapomenutelný okamžik, když po výzvě o imunitu ve finálové sedmičce, když to bylo 6:1, Chris řekl své ženě: "Dneska jedu domů". Co následovalo pak, to musíte vidět sami, to se prostě nedá popsat.

Vylomeniny (2013) (pořad)

Opravdu dobrá v Česku originální soutěž, která je jednou do týdne velmi zábavná a neotravuje. Navíc, dát jej před partičkou byl geniální tah, pořad přiláká divactvo již před desátou a perfektně jej naladí na další program. Také si tímto krokem může Prima kompenzovat nasazení Partičky až na půl jedenáctou. Klady: moderátorské duo, vymyšlené úkoly, odvaha soutěžících Zápory: občasné špatné herecké výkony soutěžících

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Typická oddychovka s typickou režií Tonyho Scotta, typickým scénářem a netypicky zarostlým Denzelem Washingtonem. Travolta je zde typický psychouš bez špetky osobní invence, vše hraje tak, jak mu nepříliš povedený scénář říká. Ze spojení dispečer-zločinec by se dalo vytřískat mnohem víc, než jen hádky o tom, zda dispečer vzal či nevzal úplatek, což bylo pro zápletku filmu důležité, asi jako kolikrát jsem se šel během filmu vyčůrat (bylo to jednou). Závěrečná půlhodinka přinese klasické vyvrcholení, jak jej známe. A Denzel dokonce stihne koupit i to mlíko!

Past na rodiče (1998)

Mladá Lindsay Lohan je skutečně klenotem zabudovaným v tomto filmu a svou dvojroli zvládla náramně. Scénář sice není nic extra, ale kvůli příjemnému hereckému obsazení to vážně nevadí a film i přes svou délku odsýpá celkem rychle. Knihu jsem sice nečetl (i když je asi dost známá), ale můžu říct, že bych si jí s chutí přečetl, kdybych měl tu možnost. No, celkově dost na úrovni. Silvestri se soundtrackem taky nezklamal. Já snad nemám žádnou výtku! To je vážně neuvěřitellné. Takže pět hvězd.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

No jo, párkrát se na to dá podívat. Sice jsem rozhodně neviděl všechno, ale občas seriál i pobaví. Má svůj specifický druh humoru, o který se stará především Charlie Sheen, jako "strejda" Charlie. Ovšem Alana také nemohli vybrat lépe, Cryer je takový ten typický důvěřivý ńouma, co vleze do každé sračky a každý s ním zametá, tedy pravý opak svého bratra. A Jake je asi jediná postava, která se v průběhu seriálu mění. Od desetiletého špunta až po sedmnáctiletého teenagera. Také vedlejší postavy nejsou špatné. No, prostě taková oddychovka na pozdní odpoledne.

Rec 2 (2009)

Vážně dobrý. Chvílema to i vypadá, že hrajete nějakou gamesku, takže se o to víc vžijete do děje a užíváte si to, jako byste ten za kamerou byll vy. Povedlo se. Atmosféra, herci, scény, pochopitelně kamera i příběh. Nenudí, je to svižné, napínavé, zajímavé. Že tento horor pochází ze Španělska, tomu jsem se divil. Ale, jak vidno, i jižané umí natočit dobrý film po všech stránkách. Jen mě trochu mrzí občasná zbrklost postav, která vyústila v zabití těch postav, keré jsem si oblíbil.