• Hudební
  • Pohádka

Michael Jackson: Video Greatest Hits - HIStory (1995) (video kompilace)

Největší přednosti DVD jsou long verze videa BAD (18 min ), The way you make me feel ( 9:30 ) a Black or white neochuzená o "panteří" pasáž.

Living with Michael Jackson (2009) (TV film)

Pokud by někdy mělo býti něco označeno za skutečný ODPAD, tak je toho opravdovou vzorovou ukázkou původní dokumnet Living with Michael Jackson. V celé své "kráse" a plné stopáži, by mohl být klidně používán jako ukázka ve skriptech pro žurnalisty a dokumentaristiku. Na pozici mistra manipulace. Ale jsem tady od toho, abych hodnotila tuto sestříhanou a okřesanou verzi. Což je problém, jelikož vím, že původní dokument zničil hlavnímu hrdinovi opravdu život. Za to, že někdo vzal nůžky a udělal z tohoto díla 49 minut, dávám jednu hvězdičku. Mít tu jedinečnou možnost trávit s Michaelem Jacksonem 8 měsíců, mít možnost vést otevřené rozhovory, a být u toho jak tráví všední dny. Když pominu hnus ve kterém Jacksona uvedl, napadá mě že Martin Bashir je nejen podlý, ale i blbec. Desítky zajímavých otázek, které nepadly. Situace, ve kterých jsme mohli Jacksona vidět. Nůžky to nespasily. Vzít to tak do ruky třeba Helena Třeštíková... .

Michael Jackson Live (2001) (koncert)

... sešla se spousta hvězd. Co mě utvrzuje v tom, že Jackson byl performer par excellence? ... pravá show začala, jeho vstupem na jeviště. Co dodat? Snad jen, jedno z nejlepších provedení Billie Jean, takřka magicky konec písně. Jediné živé vystoupení s písní You Rock My World.

Dětská hra (1988)

Na dítě horor zapůsobí velice silně, ale doteď v hračkářství vyhlížím "tu zrzavou". Důkaz že film zafungoval. Kvůli tomuto dopadu na mé duševní zdraví musím dát plný počet.

Toulavá kamera ochutnává Česko (2010) (pořad)

Zdařilý pohled do gastronomie regionálních výroben. Tady jde dobře vidět, kolik šikovných lidí máme. A také, že ještě existují produkty, které mají opravdu kvalitu, a co za tím stojí. Pořad je ztvárněn dobře. Hlavně za formát pořadu, který má opravdu hodnotu, musím dát pět hvězd. Víte jak se v dnešní době dělají ručně např. pralinky? Ne? Stačí sledovt Toulavou kameru, která ochutnává česko.

Michael Jackson: You Rock My World (2001) (hudební videoklip)

Po letech čekání, jak bylo dobrým zvykem Jacksona, na další várku videoklipů vzešel z alba Invincible jeden jediný a poslední You Rock My World. ( Nepočítám do jeho tvorby kterýkoliv posmrtně vzešlý videoklip. Taktéž, leč výpravný videoklip Cry, ve kterém Jackson z trucu po tahanicíh se společnotí Sony nevystoupil. Cry bylo pouze pod taktovkou vydavatele ). Při hodnocení tohoto nejméně všeobecně známého Jacksonova krátkého filmu, jak svým dílům obvykle říkal, mám mírný tik strhnout jednu hvězdu. Za jemnou nuanci opakování motivu která jde z videoklipu cítit. Buďme však spravedliví a měřme všem stejným dílem. Ve srovnání s tvorbou kolegů z populární scény, nemohu jinak než opravdu dát plný počet. Chytlavá taneční melodie podpořená skvělou podívanou na odehrávající se příběh a výborně propracovanou, neotřelou choreografii se kterou si opět Jackson se svými starými kolegy vyhrál. U mě, tímto svou vysoce nastavenou příčku opět nepodlezl, dokázal opět vtisknout punc dobré zábavy a kvality. Otázkou na vždy zůstane, kdyby předešlo tahanici s rozpočtem a výběru režiséra, jaké by měl videoklip ztvárnění, kdyby došlo na Jacksonovu prvotní vizi a úmysl jak s tímto krátkým filmem naložit. Loud sound and you rock my world!

M*A*S*H (1972) (seriál)

Seriál, se kterým jsem vyrostla. Originální námět. Skvělý scénář, který dá blýsknout stěžejním postavám. Vtip se kloubí s ohromnou lidskostí. Ve většině případů kultovní epizody. Dodnes se pokaždé nezapomenu rozloučit s plukovníkem Blakem, prožít románek Margaret s Hawkeym a nebo si poplakat když M*A*S*H 4077 dostane "propustku" na vždy domů. Zase zítra se budu dívat.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Ženská, která ze sebe umí udělat klauna. To se často nevidí. Bravo Fran Drescher.