• Hudební
  • Pohádka

Hledá se Nemo (2003)

Ač jsem absolutní nefanoušek animovaných pohádek, tohle je neuvěřitelně krásná pohádka. O dabing se postarali všichni mí oblíbení herci plus textařka.

Mazaný Filip (2003)

Komedie, kterou jsem objevila náhodou. Ještě že tak. Něco takového můžou natočit jen češi. V nejlepším slova smyslu. Skvělá zábava na české poměry v netypickém balení. U filmu jsem se válela smíchy, až jsem se málem koulela sudy po koberci. U takových filmů o to GO.

Bony a klid (1987)

Musím uznat, že hudba Frankie Goes To Hollywood udělala ve filmu moc.

Žena za pultem (1977) (seriál)

Ač jsem za minulého režimu nepracovala jako prodavčka, měla jsem tu čest jako spotřebitel. Nelžeme si do kapsy, doslova úsměvné vylíčení této profese se prolíná celým seriálem, tudíž nebudu dělat že tam není. Je. Seriál není pokroucením komunistických zločinů ani jiných zvěrstev, tudíž na mě tohle působí doslova úsměvně. Všichni, kdo v té době žil ví své, nejde tvrdit opak. Je v ději obsaženo tak moc prvoplánově, že divákovi který se při sledování nedívá z okna bije do očí. . Podívejme se do dnešní tvroby, kupříkladu taková Ordinace v růžové zahradě. Měla jsem možnost pobýt v nemocnici, ale tak to tam opravdu také nefunguje. Píše se rok 2011 a nemohu říci, že by se vše po revoluci natočené drželo pevného rámu jak to opravdu v republice chodí. Ovšem, ono tolik zmiňované líčení překypujících regálů všeho možného , v té době vlastně nemožného a až bujará chuť k práci byla režimem cílená. Pokud dětem, kteří se namanou před obrazovkou, vysvětlíme že takhle to opravdu nefungovalo, myslím že seriál nezpůsobí na nikom nesmazatelné stopy ani duševní otřesy. A teď k seriálu , pokud se zrovna nedobalovalo zboží. Chytrolínská a uvědomělá Míša. Spravedlivý Menšík, který to mydlí na všechny strany jak se dá. Hanka Maciuchová jako Olinka, v roli nevěsty neměla chybu. Zděněk Řehoř, jakožto "Poldinka", jenž jsem si neuměla představit v žádné záporné roli. A konečně Anička, která má sama v životě bordel, dáva ostatním rady do života. Vidíte, mezi zbožím za sta tisíce jsem ty charaktery našla.

Fakta Barbory Tachecí (2009) (pořad)

Jedno se Barboře Tachecí nedá upřít, někdy za čas z ní vypadne zajímavá otázka. Leč její katastrofálně nesympatický projev, a hra na jakousi investigativní novinářku, neklapne. Nesmyslné tlačení hosta do "kouta", v případech že to je zcela zbytečné a zcela mimo mísu, mi příjde směšné. Pouze kvůli zajímavým hostům, dávám jednu hvězdu. Ale i tak, tento pořad díky "pátrající a neůstupné" Tachecí spěje do odpadu.

Madisonské mosty (1995)

Souboj chtíče, citu, rozumu a tím co je správné. Podle zajetých stereotypů v naší společnosti, ve výsledku hrdinka obstála. Otázkou na vždy zůstane, jestli to bylo tak správně. Jako Francesca věřím, že rozhodnutí správné bylo. Jen tak mohla prožít hodnotně zbytek života.

Michael Jackson: Bad (1987) (hudební videoklip)

Milý uživateli genetique, že ty hodnotíš něco co jsi neviděl? To se přeci nedělá, nachytla jsem tě. Bad samozřejmě příběh má. Videoklip má v plné verzi 17 minut. Děj začíná ve škole, kde se mladý student Daryl balí na cestu domů. Při návratu maminka nechá vzkaz na stole, že není doma, tak se chlapec jde podívat za starými kamarády. Leč zjišťuje, že jako studentík už nezapadá a je jiný, vysmívaný. Fakt je, že příběh je založen na skutečné události, kdy mladíka zabili po návratu ze školy. Sestříhaná klipová verze, už je choreografie v metru. Ovšem, i po té má příběh vyústění. Jaké? Podívej se.

Plastická chirurgie s. r. o. (2003) (seriál)

...říkala jsem si každou epizodu, že to už je teda "dost", k mému překvapení se díly pořád dokázaly trumfnout.

Smrt stopařek (1979)

Havní roli přesvědčivě zahrál Marek Perepeczko. Nikdy jsem nepochopila, z jakého důvodu jsou některé role v případě dobrého filmu opovrhovány. Zajímalo by mě, jak to bylo např. v hraných dokumentech, kde vystupuje postava Adolfa Hitlera.