• Hudební
  • Pohádka

Já nejsem já (1985)

Až to chytnu příště v televizi, smíchy se válet zaručeně nebudu, ale nepřepnu.

Včelka Mája (1975) (seriál)

Upištěná Mája společně s ustrašeným ViIíkem u mě aspirovali vždy na nejvíce nesympatické postavičky animovaných pohádek. Jak mi ti dva, hlavně Vilík lezli na nervy. Ještě že už mám dálkové ovládání a můžu to ihned přepnout, pokud nedopatřením na tohle narazím. Trumfnout už je dokázali jen Pokémoni a jejich příbuzenstvo.

O chytrém Honzovi (1985) (TV film)

Kdo má rád české kulisové pohádky, nenechte si zase někdy v neděli po obědě uniknout. Kdo má rád velkou nadsázku, výborné herce, humor a parodii příjde si na své. Kozderková a spol. trsající v elasťákách, u toho natáčení bych také chtěla asistovat.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

...tolik štráchů kolem toho, a taková blbost. Pro mě, je to nejhorší pokračování úspěšného filmu, které u nás udělali.

Kamenný klíč (2005) (TV film)

Co to jako bylo? A kdo tomu dělal osvětlovače?

Kocour v botách (2011)

Netuším z jakého důvodu se z ničeho nic na plátně objevila obří husa. Jediné co tuším je, že to do konce života zjišťovat nebudu. Děj mě nedokázal vtáhnout, sledovala jsem celou dobu dokonalost animace, například jak se kočkám leskne srst. Dětské publikum ( celých pět a půl dětí, to je můj vzorek ) se po celou dobu nezasmálo a místy mluvilo. Ničím vyjímečná animovaná pohádka, která zapadá mezi desítky další a zůstane tam utopená.

Šmoulové (2011)

V polovině filmu jsem si začala přát, ať se objeví opět ten vodní vír a ta modrá stvoření zmizí i s tou skrytou reklamou a já můžu jít domů. Ještě mnohem lepší by bylo, kdyby je Gargamel dojednoho pochytal. Ale známe animáky, moc jsem v to nedoufala. Málem jsem zapomněla zmínit pro mě jeden dojemný okamžik, a to když se šmoulinka zpovídá z toho, že má pouze jedny šaty. Jak by řekl mrzout: nemám ráda animáky. Budu se snažit být v hodnocení objektivní. Dle reakcí dětského publika musím říci že to se bavilo. Proto jsem nucená udělat aritmetický průměr v hodnocení. Zaokrouhluji nahoru, jelikož odchod mě napadl v polovině, Době ledové se to povedlo již po pár minutách začátku.

Česká RAPublika (2008)

Nejvtipnější dokument jaký jsem viděla. Ovšem otázkou zůstává jestli moje nadměrné pobavení z dokumentu bylo prvoplánově autory úplně takto zamýšleno. Zajímavý pohled na představitele české rapové scény. Jediné je jisté, krom záchvatů smíchu si odnesete i názor na pány rapery a i to jak je vnímáno nehiphopovým okolím. Sama jsem byla udivena, jak je mnohdy nejspíš tento svět povrchní, zrovna v hudbě kde se klade velký důraz na texty. Leč mohu doufat, že to byla opravdu celé nadsázka...?. A co na dokument říkají jejich kolegové z klubů? Na tyhle a další otázky si neodpovím, zvládl by to ten co hip hopem žije a zajímá se o něj.

Švestka (2001) (divadelní záznam)

Přednáška v podání Zdeňka svěráka v této hře je sama osobě libová záležitost.