• Hudební
  • Pohádka

Rodina Addamsova (1964) (seriál)

Páni, tuny sentimentu, a nostalgie. Když mi matka u televize jako malému dítěti vysvětlovala, že je to vlastně vtipné. A také vzpomínka na to, že jsem se dočkala ohodnocení, že můj první chlapec vypadá jako strýko Fester. Když přejdu k samotnému hodnocení seriálu, myslím, že pět hvězdiček z pěti mluví za vše.

V moci ďábla (2005)

Snímek mě velice zaujal. Jeden z fimů, na který člověk musí myslet i několik dnů po zhlédnutí. U mě to určitě nebylo pro jeho četné hororové a vymítací scény. Ale pro samotnou dějovou linku celého příběhu. Soudní proces s farářem, přítel hlavní hrdinky který statečně drží do poslední chvíle, rodiče kteří si prošli s Emily peklem. V tomto případě výraz peklo, je více než trefný. Ale hlavně to, že hlavní hrdinka, ve filmu pojmenovaná Emily Rose skutečně žila. To dává filmu, skutečně další rozměr. Snímek, nemusí nutně sloužit jako vymítací horor, u kterého se člověk nechá rád děsit. Ale jako pohled do nedaleké minulosti,na problém církev vs stát. Můžeme se zamýšlet, na kolik soudní proces, který se prolíná příběhem mohl být vykonstrovaný např. z důvodu "zbrojení proti církvi". Ale také hlavně myšlenka na to co se vlastně dívce stalo. Než se rozhodnete podívat, doporučuji si nalézt autentické audiozáznamy na kanále you tube. Film, si jistě vychutnáte zcela jinak. Mezi největší nosnosti filmu patří zcela famózní výkon Jennifer Carpenter. Po konci snímku, jsem si jí nedovedla představit, v žádné další jiné roli.

Žhavé výstřely (1991)

Naprosto, ale naprosto perfektní komedie. Jako dítě jsem viděla film snad milionkrát, a to jsem si nezapřeháněla moc. Poprvé jsem viděla tady hrát Charlieho Sheena. Říkala jsem si, že perfektně hraje tupé a divící se pohledy. K mému zděšení jsem později zjistila, že se nejednalo o projev hodící se k parodii, ale že se tak normálně projevuje/hraje.

Vrať se do hrobu! (1989)

U maturity jsem trnula, že se rozesměju Málkové a její scéně s procházením se v parku. Smích jsem ovšem sebezáchovně udusala. Zajímavý námět, dobrý scénář, který je prošpikovaný nesmrtelnými hláškami a Víťa který začal v trenkách chodit "mezi lidi" dává filmu skvělou zábavu. Divák se od srdce dobře zasměje, a nemusí ještě hodinu po titulcích řešit nesmrtelnost brouka. Takových filmů jen houšť.

Nirvana Unplugged In New York (1993) (koncert)

Vyjímečné vystoupení vyjímečného člověka, kterým Kurt bezesporu byl. Překvapivé vystoupení, které se zapsalo mezi unplugged MTV nesmazatelným písmem. Kurtův citlivý projev, Dave který se snaží hrát "potichu", Lorry která dává vystoupení ještě více komornější řád...., snad vše namíchalo správnou esenci vystoupení na které se nazapomíná.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Za poslední týdny jsem zjistila, že se u toho celkem příjemně usíná.

Talk show bez zábran (2010) (pořad)

... nesnáším tyto pořady, které nutí přemýšlet o ženách jako o slepicích.

Oprah show (1986) (pořad)

Chtěla bych pochopit, "co na té Oprah je". Hloupé otázky a strojená účast nad příběhy hostů. Jedna hvězdička je za dramaturgii, že je schopná dotáhnout kde koho, a vyštrachat opravdu zajímavé příběhy. Perly ve studiu ( chtělo by se použít onen známý český příměr ) zazdí svými nezajímavými otázkami dokonale. Když to sleduji celé i s reakcemi diváků, chytám se za hlavu. Mentalitu američanů jsem nikdy nepochopila.

Černá punčocha (1986)

...mám někdy opravdu pocit, že tento film dávají čtyřikrát do roka.... .

Michael Jackson Live in Bucharest: The Dangerous Tour (1992) (koncert)

Jako dětský divák jsem žasla nad tím: jak se Michael dostal na to pódium?, jak provedl kouzelnický trik? Obdivovala jsem taneční kreace, ztvárnění a skvělou hudbu, která celý koncert poháněla dál a dál, až do odletu Michaela nad hlavami diváků. Rok se s rokem sešel. Když už nějaký pátek patřím mezi "dospěláky", zjišťuju že dítě dokáže žasnout nad ledasčím, ale spousta toho má později na sobě zub času. Málo co potom připadá zpětně tak dechberoucí, úžasné. Ikdyž už vím, že Michael nikam neletěl, řadový koncert Dangerous tour v Bukurešti nic za ta léta neztratil. Koncert se odehrává na druhém sólovém turné ještě v době, kdy neměl starosti, které ho později na tour v roce 93 zachytily. Pod vlivem okolností byl nucen turné ukončit. Záznam na DVD při písni She´s out my live, je prostřižen dívkou z jiného koncertu. Výdělek z Dangerous world tour byl věnován na charitativní účely. Koncert mu pomohl zrežírovat Kenny Ortega. O choreografii se postaral se svým tanečníkem Smithem.