Matrix Resurrections (2021)

Filmy, které o mnoho let později navazují na kultovní triologii to mají vždy těžké. Rozhodně to dopadlo lépe, než čtvrtý díl Indiana Jonese, přesto je ztráta obrovská.  Chybí OG Morpheus a hlavně agent Smith, mladší obsazení těchto postav mají charisma, které by se vešlo za nehet. Ovšem nejvíce chybí atmosféra, kterou již nejde napodobit a myšlenka čtvrtého dílu lehce devalvuje původní triologii.

Duna (1984)

Faktem je, že Sci-fi je žánr, který skutečně nemusím a Lynche považuji za nejpřeceňovanější režiséra vůbec. Přesto jsem tomu dal šanci a zpětně vím, že jsem to neměl dělat. Jeden z nejnudnějších a nejvleklejších filmů, co jsem kdy viděl. Udržet pozornost dvě hodiny je nadlidský úkol. Oceňuji pouze vizuální stránku, střih a hudbu. Některé starší filmy jdou stále s dobou, ale tento to rozhodně není.

Noví mutanti (2020)

Queer + LGBT + Heros + Horor + Marvel + Pocahontas = Průměrný film

Vyšinutý (2020)

Nebyl to první film, kdy jsem jsem přál Croweovi smrt, ale v žádném nevypadal jako Phil Margera, který má trauma z vietnamské války.  Tenhle psychopat, kterému ruply nervy z dnešní zrychlený doby do jisté míry vystihl, co si spoustu řidičů za volantem skutečně myslí a to je na tom, to nejděsivější. Napětí fungovalo a pár momentů překvapení také bylo a měl jsem tendenci film dokoukat, tudíž celkem obstojný thriller.

Láska po anglicku (2014)

Filmy tohoto typu nesnáším. Nechal jsem se zlákat pouze na obsazení a udělal jsem dobře. Sympatické postavy, zejména Pierce (tenhle agent ve výslužbě má pořád co nabídnout) a Salma, řemeslně skvěle natočeno a mělo to úroveň (na romantickou komedii).

Black Widow (2021)

Poslední marvelovka, kterou jsem z povinnosti dokoukal. Sólovka Black Widow mohla být zajímává, ale bohužel se z toho stala jen další řemeslně dobře zvládnuté marvelovka na jedno shlédnutí, ze které si budu časem pamatovat pouze toho pašíka, co na minutu zadržoval dech, což bylo roztomilé a sadistické zároveň.  Film by měl mnohem větší potenciál, kdyby byl natočen mnohem dříve a hlavně před Avengers. Spokojil bych se se soft špionážní bondovkou z prostředí KGB, než s tuto megalomanskou záležitost, která ihned vyšumí.

Královna z Katwe (2016)

Celkem netradiční disneyovka, avšak s tradičním námětem, jak se někdo stane nejlepší navzdory sociálním podmínkám, ze kterých pochází. Hezky řemeslně zvládnuté, nicméně naprosto neinovativní.

Pravidla hry (1994)

Gangsta verze malého Bobbyho Fischera, který vyjebe s gangem drogových dealerů.  Brilantní závěr, velice atmosférický film plný naturalistických prvků.

Zlaté oko (1995)

Skvělý vstup Brosnana  do role Jimmyho.