Hitlerovi muži (1996) (seriál)

Seriály zde nehodnotím, ale tohle jednoznačně nejlepší dokumentární série z 2. světové války. Opravdu skvělé představení nejnebezpečnějších lidí minulého století. Žádnému dílu nelze nic vytknout. Člověk po tomto shlédnutí nemůže házet nacisty do jedné hromady. Je třeba rozdělit nechutný hajzly jako byl Bormann, Freisler, Eichmann a především Mengele, fanatický magory jako byl Himmler, Hess nebo Goebbels, idiota jako byl Ribbentrop a velmi inteligentního Speera, který u Norimberského procesu opravdu vybalil karty na stůl. Celá série je impozantním náhledem do zvěrstev minulého století.

Bam Margera: Kde je sakra Santa? (2008)

Klasický Bam style. Něco hodně vtipné, něco hodně retardované, něco hodně nechutné. Tenhle film je spíše průměrný, a to protože sérii Jackass nasadila laťku opravdu vysoko. Je fajn, že Bam se orientuje tímto směrem, protože v oblasti skateboardingu to už na nějakou profi kariéru nevypadá. Ve filmu se taky objeví Chris Cole, tak můžete porovnat úrovně skateboardingu. V každém případě Bam Margera je kultovní postavou a doporučuji shlédnout jeho produkci

Ocelový mumraj (2000) odpad!

K tomuto filmu mám dokonce osobní příběh. DVD tohoto filmu jsem vyhrál na nějakém divadelním představení asi před pěti lety a až dnes jsem se odhodlal na to podívat. Myslím, že dalších 5 let jsem mohl v klidu čekat, protože něco tak strašného jsem nečekal. Ani to nemá cenu všechno jmenovat. Ale to co mě z toho filmu nejvíce poznamenalo byly herecké výkony. Beru to jako trest, že jsem byl předurčený k tomu, abych viděl tento nesmysl.

Cheech & Chong's Animated Movie (2013)

Cheech a Chong jsou skutečně kultovním produktem minulých let. Samozřejmě na klasiku Up in smoke tento film nemá. Nicméně pro příznivce, této legendární dvojice je nutnost tento film shlédnou. Některé scénky jsou více než povedené, ale bohužel některé na kvalitě ztrácejí. V každém případě se nenudíte a pobavíte se a o to jde. Jsem rád, že tento film vznikl, protože se velmi kreativně oba aktéři zvěčnili. Slyšet jejich hlasy je opravdu nostalgická zábava :) Největší minus pro tento film je, že předešlé filmy už překonat najdou.

Vzorec pro vraždu (2002)

Kriminálka s výborným motivem, dobrým hereckým obsazením a z 80% nemá film chybu. Bohužel konec byl zbytečně akční a přehnaný.

Ant-Man (2015)

Nejsem fanoušek komiksů takže nemůžu posoudit, jak se film liší od své předlohy, ale řekl bych, že už je hrdinů tolik, že být superhrdinou je docela průměrná záležitost. Nicméně tenhle hrdina si mě opravdu získal je to nejkomičtější film od Marvelu, který jsem kdy viděl, tolik jsem se u žádného nezasmál. Film dále nabízí mnoho akčních scén, například finální souboj u Mašinky Tomáše byl velmi vydařený. Herci jsou dobří a příběh také. Příjemná zábava se stádem mravenců.

Letadla 2: Hasiči a záchranáři (2014)

Je zvláštní, že profesionálnímu závodníkovi není nikdo schopný okamžitě vyrobit převodovku na míru, opravdu směšné.

Letadla (2013)

Svět aut byl originální ale svět letadel je už úchylný. Film absolutně nudný, nezáživný předem určený, myslím, že ani pro děti to nemůže být nějaký srdcový animák, nechápu, že vznikla ještě 2.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Kdybych měl vyjmenovat všechny nereálnosti tohoto filmu byl bych tu hodně dlouho, ale tento film není založený na nápodobě skutečnosti, je založen na akci, brm brm, akci a brm brm. Nicméně střihy a způsob natočení opravdu fanouška automobilů a podobných věcí nenechá v klidu a ani se nedivím, že tato série má tolik příznivců. Mně jen přijde zajímavý ten posun od prvního dílu, který byl úplně v pohodě a ne až tak moc přehnaný. Gradace nastává především po neúspěšném třetí pokračování. Rychle a zběsile 7 je ta největší akční šílenost se všech dílů.

Štvanec (2013)

Dlouho jsem neviděl takto zbytečný film. Ubohá zápletka i celý děj doprovázený příšernou hudbou. Nepříjemnosti s ženou v kufru se kterou si Paul Walker vyměňoval zbraň, kdo na koho bude mířit působily velmi komicky. Alespoň, že v hlavní roli byl právě PW, protože koukat 80 minut na někoho, kdo by byl charizmatický jako zbytek herců bych nezvládl.