Dobrý synek (1993)

Konečně spravedlnost... Potom co Joe Pesci 2x nedokázal psychopatického Kevina oddělat, se to konečně povedlo. Culkin i Wood jsou sympatické duo. Film oceňuji, že se nebál udělat z dítěte takového záporáka, že si zaslouží smrt, to se neděje často. Zejména pokud se to stane z dítěte, který se stál tváří Vánoc, pro Macauleye zajímavá role.

Torque: Ohnivá kola (2004)

"Proč auta řídí jenom debilové." Kdo potom ale řídí motorky? Vítejte v levnější a méně úspěšnější verzi Rychle a zběsile tentokrát na motorkách a místo otravného Vina Diesela je tu otravnější a tlustší Ice Cube. Pokud chcete vidět spoustu záběrů na to jak někdo přidává plyn nebo jak se točí kola je to film pro vás. Kdyby mi bylo 9,5 asi by se mi to líbilo, nestále ujíždění spoustu pseudodrsných pohledů, ženy, hadi motorky jízda na motorce na střeše jedoucího vlaku, kde nikomu není divné, že mezi vagony je prázdné místo a samozřejmě finální jízda popírající zákony fyziky, prostoru, času, rychlosti i filmu. Být drsný na začátku 21. stoletá je strašný kýč.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Další "ptákovina" s Jime Carreym. Celý film nabízí pouze klišé, klišé a zase klišé.

Postal (2007)

Postal je nejbrutálnější a přitom nejsměšnější hra, kterou jsem kdy hrál. Bohužel film nemá ani jedno, za což z velké části může patlal jako je Uwe Boll. Hvězda za to, že tam skapal.

Král Artuš (2004)

Kvůli námětu jsem se předpokládal, že to bude těžký provar. Naštěstí tam žádný přechytralý čaroděj nebyl a táhání meče z kamene se také nekonalo, takže super. Místo toho jsem dostal celkem zajímavě vykreslený spor mezi římskou říší a zbytkem světa (barbaři) a ani jedno tam nebylo vykresleno jednoznačně negativně a pozitivně. Boj ve službách papeže proti pohanům to už není pohádka a jako bonus Clive Owen, Keira Knightle a Til Schweiger v jednom filmu to nešlo odolat. Historický celovečerák to není, ale ani si to na to nehraje takže nic proti ničemu.

Double Team (1997)

Na svou dobu solidní akční film, který si nehraje na nic víc než solidní Béčko, čímž také je. Jedna hvězda za Rourka, když vypadal ještě jako lidská bytost, jedna hvězda za Rodmana a jeho nekompromisní styl z roku 5997 a jedna za kybermnichy, v čemž vidím budoucnost mnišství.

Jeden a půl policajta (1993)

Devadesátková záležitost pro děti do deseti let. Dnes už více chápu přístup Burta Reynoldse, kterému ten kluk lezl na nervy, protože je opravdu nesnesitelný. Nicméně kultovní je pro mě tenhle film díky tomu, že se tam objeví malý Andrew Reynolds Baker 3 motherfucker.

Můj život s Canadiens (2009)

Hodinu a půl dlouhá propaganda týmu Montreal Canadiens, která ale splnila účel na jedničku. Film sám osobě zajímavý není ničím ale historie Montrealu je působivá a rád bych se nějaký dokument o Canadiens podíval. Plekanec jistě musí být velmi smutný, že Canadies zasvětil svou karieru a že tento věhlasný tým za jeho éry velkého Stenlyho nedosáhl.

Frida (2002)

Dvě hodiny dlouhý film, ve kterém se toho zas tolik neděje a přesto jsem se nenudil ani chvilku. Vyzdvihl bych zejména vizuální stránku a bonus Geoffrey Rush jako Lev Trocký neměl absolutně chybu, to mě snad překvapilo nejvíce.

Nagano 1998 - hokejový turnaj století (1998)

Vrchol českého hokeje, který jsem jako malý nemohl docenit. Jsem rád za tento dokument, který nabízí stručný sestřih poslední olympiády dvacátého století. To, že jsem dokázali porazit Kanadu, Rusko a zejména USA, což byly nejlepší sestavy planety je opravdový hokejový zázrak, za který se dle mého názoru zasloužil nejvíce Dominik Hašek