StreetDance 3D (2010)

"Jsme hustí týpci" ahhhh 90 minut klišé + zneužitá Brahmsova hudba, u filmou jsem louskal arašídy, takže účelu posloužil, ovšem sám o sobe němá nic, co by nabídl 10% za tanec zbytek je nezáživná nuda

Bloodshot (2020)

Takto vysokorozpočtovou nudu jsem dlouho neviděl. Vin Diesel v roli, která se skládá z 10% Deadpoola, 10% Cyborga, 10% Terminátora a ze 70% Vina Diesela. Cyberkryplové, kteří dostali díky nanotechnologii nadlidské schopnosti je asi tak zajímavý námět asi jako sestřih samotného Vina. Bohužel se stírá rozdíl mezi kladným hrdinou a záporáky, neboť jsou všichni krajně nepříjemní a přeje smrt všem, což se bohužel nestane, protože Vin je zde naprosto nesmrtelný, takže v zásadě žádný rozdíl od jeho ostatních rolí. Pomineme-li technické vychytávky a podobný blbosti, řadí se film mezi mezi akční filmy z 80. a 90. let, ve kterých jeden hrdina naprosto neohroženě vybije veškeré herecké obsazení. V roce 2020 nelze říct nic jiného než bravo! Jestli John Wick nastolil předobraz tomu, jak dělat koukatelný akční film typu jeden proti všem, potom je Bloodshot naprosto odstrašujícím příkaldem, jak takové filmy dělat nudné, nezáživné a zbytečné.

Dětství Gorkého (1938)

Po kinematografické stránce nesmírně působivý film. Gorkij to rozhodně lehké neměl. Mnoho momentů vás určitě chytne nenechte se odradím tím, že je to sorela.

Auta 3 (2017)

Dělejme že Auta 2 neexistují a považujme trojku za reprezentativní pokračování :)

Auta 2 (2011)

Jeden z největších propadů oproti prvnímu dílů. Hezky zpracovaná tupost oproti jedničce, které měla nějakou katarzi.

Až tak moc tě nežere (2009)

Žánr, kterému naprosto neholduji, nicméně pohodový odpočinkový film. Skvělé obsazení, žádný fekální nebo extra naivní humor a sentimantalita. Vlastně fajn obraz moderních vztahů, která je svým zpracováním lehounce nadprůměrná, což je v žánru romantických komedií třeba docenit.

Discopříběh 2 (1991)

Pokračování nesnesitelného filmu, které nemohlo dopadnout jinak než strašně, nicméně i když je tento film velmi podprůměrnou záležitostí, shledávám ho za maličko lepší, než jeho předchůdce. Více se točí kolem postavy Potměšila než postavy Hrušinského. Navíc Bonus: Veronika Kánská, která mě od postavy Blaženy mile překvapila a musím říct, že bych s ní vlastně rád viděl více filmů, škoda že se touto cestou nevydala.

Discopříběh (1987) odpad!

Debilní příběh, debilní postavy a debilně nesnesitelný disco Michala Davida. Jediný normální tam je Potměšil, ale ten tenhle film zachránit nemůže.

Tah pěšcem (2014)

Nejvíce na filmu oceňuji nápad, zachytit alespoň zlomek z života Bobbyho Fischera. Jeden z největších géniu a bláznů (takový šachový Wittgenstein), který vypráskal sovětské intelektuální elity. Nelze upřít, že Fischer do tak zdánlivě nudného "sportu" jako jsou šachy vnesl celosvětový zájem a nový drive. Tobey Maguire byl výborný, i když jsem o něm zprvu pochyboval a Liev Schreiber jako Boris Spasskij drží krok, i když nedostal moc velký prostor. Bohužel film vynechává olympiádu na Kubě a Fischerovo náboženské sektářství, které je jen krajně naznačeno, ale přesto se film zhostil odkazu důstojně.

Dva papežové (2019)

Film mě bavil svým námětem, které jistě není pro každého to je jasné, ale hodně tomu přidalo hlavní herecké duo. Jonathan Pryce by mohl být Františkovým dvojníkem a Hopkins byl neskutečně přesvědčivý. Jemu role nepochopených lidí neskutečně sedí. Vzpomněl jsem si na to, když hrál Nixona, role Benedikta XVI. pro mě představuje srovnatelný výkon. Produkce netflixu občas velmi příjemně překvapí.