Zítra na shledanou (1989)

Starý vintage film, který má hezkou atmosféru, ale příběh i postavy tak nějak vyšuměly do prázdna. Dnes už velmi zapomenutý film s velice dobrým hereckým obsazením, které děravému ději dodávají na uvěřitelnosti.

Powołanie (2020) (TV film)

Lehce idealizovaný film o nadaném studentovi polské filologie a divadelního herce, který se rozhodl stát knězem. Líbí se pouze to, že film zachycuje méně známé okamžiky velkého Jana Pavla II., ale stejně jako italské filmy o italských papežích je i tento polský film o polském papeži příliš jednostranný.

Sejmi prezidenta (2014)

Samuel L. Jackson v mrazáku - další milník pokořen. Když jsem se na tento film film díval, vzpomněl jsem si na hlášku z filmu Méďa 2, kdy Glum nevěděl kdo je Samuel L. Jackson a Ted odpověděl: "Viděla jsi někdy nějaký film? Tak on tam hrál toho černocha." Tak přesně takto bych shrnul účinkování Samuela v tomto filmu. Vzhledem k počtu filmů, co každý rok natáčí je celkem pochopitelné, že dost často natočí i naprostou zhovadělost. Ovšem tento film překonal mé očekávání. Už dle názvu a příběhu je jasné, že film bude sebeparodující oddychovkou, ale ve skutečnosti to bylo jen otravné utrpení. Navíc reprezentace Finů jako totálních buranů tomu nasadila korunu.

Kill Bill 2 (2004)

Grandiozní vyvrcholení neskutečného prvního dílu. Bohužel mě trochu zklamala pomsta Budda Elle. Zaprvé je Budd nesmírně zajímavou postavou a pouze on a Gogo sudali Beatrix na zem tak, že jí mohli zabít. Postava rezignovaného elitního zabijáka, které se změnila v jednoho z nejikoničtějších buranů mě fakt baví. Tarantino prostě umí Michaela Madsena skvěle obsadit. Bohužel pro mě si ho nepodala Bea a Elle tím nejsvinštějším způsobem, což ten příběh ohledně vykonání vendety trochu umenšuje, když si vzpomeneme na to, čím si musela Bea projít, aby oddělala O Ren. O to nepochopitelnější je, že nechá naživu tu největší mrchu Elle, která mě sice bavila od začátku do konce, ale těšil jsem se až dostane, co zaslouží zejména, když ještě sejmula toho nejsympatičtějšího senseie v dějinách filmu. Vydloubnutí oka je kruté, ale podle mě nestačí, proto mi první díl přijde o trochu lepší i skrze vybudování charakteru postav.

Kill Bill (2003)

Dokonalá vyváženost skvělých dialogů, akce, herců a postav. Film který mě neomrzí bonusovou hvězdičku bych dal za Pussy Wagon a Gogo.

Mystic Pizza (1988)

Ten film je celkem nudný, bez nápadu a příběh vás taky zrovna neohromí. Přesto je film lehce podceňovaný, protože je velmi atmosferický 60% by si zasloužil. Filmy z 80. let mají něco do sebe a mladá Julia Roberts mě bavila. Jako bonus si mohu odškrtnout, že jsem viděl úplně první film Matta Damona. Nějak se začít musí a tento film je celkem pohodový rozjezd.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Ne úplně dobrý film, který má docela dobrou vizuální stránku, ale to nestačí. Příběh je podprůměrné klišé, je to nudné a zdlouhavé. Hvězdičku navíc dávám za to, že se tam objevil Clive Owen, což je jediný důvod, proč jsem na tuhle blbost koukal.

Sám doma 5: Vánoční loupež (2012) (TV film) odpad!

Tak to ne, tohle fakt ne. Sám doma, čímž jsou myšleny dva filmy s Culkinem je velmi příjemná podívaná, které je prostě bizarní a nelogická, ale nic proti ničemu, nemusíme mít rádi vždy to nejlepší. Kategorii vánoční filmy to naplňuje excelentně a rozhodně si ten koncept zasloužil, aby se z něho stal Kameňák, který shodou okolností končí také Vánočním speciálem a a shodou okolností jsou tyto filmy i stejně zábavné.

Sám doma 4 (2002) (TV film) odpad!

Tak to se posrali ne? Díky tomuhle filmu se začíná jevit Sám doma 3 jako koukatelný film, což tomuhle filmu nemůžu odpustit. Navíc postrádá jakýkoliv smysl zavést do tohoto filmu postavu Harryho, tvůrce tohoto nápadu bych nechal zastřelit.