Jaromír Jágr (1997)

Dívat se na tenhle dokument v roce 2019 je zajímavým vhledem do fenoménu Jágr, ale také do toho, jak se hokej proměnil a je úžasné jak na to tenhle člověk dokázal reagovat až do svého působení na Floridě. (Kapitolu Calgary nepočítám). Když vidím tenhle retro dokument, říkám si byli by hokejoví bozi jako Gretzsky, Bure, Lafontaine, Shanahan, LeClair a mnoho další skutečně tak velkými? Doba je neúprosná i ve sportu.

Válečná banda (2015) odpad!

Jak může Micky Rourke hned po pokračování Sin City natočit tohle. Ten chlap prostě nemá herecké svědomí, hlavně že v devadesátkách prodělal depresi z "výprodeje Mickeyho Rourka", přitom si to dělá sám a nemyslím si, že by tak strašně živořil, aby musel brát takové role. Opravdu neznám herce, u které je tolik zajímavých filmů a zároveň tolik zfilmovaných hoven jako je Válečná banda. Opravdu bych chtěl potkat někoho komu se tento film líbí, aby mi vysvětlil, co se mu na tom líbí.

Zkrocená hora (2005)

Takový to, když celou dobu víte, že se to stane, potom se to reálně stane a vy jste v šoku z toho, že se to stalo. Tomuhle filmu nemám co vytknout. Dvě hodiny jsem s napětím sledoval celý film. Silný námět, krásné prostředí, naprosto úžasná hudba a dva moji oblíbení herci.

Královna Alžběta (1998)

Po dlouhé době jsem se podíval na historický film a musím říct, že jsem nadmíru spokojen. Doba alžbětinská rozhodně nebyla snadná. Vyhrocené vztahy Anglie se Španělskem, Francií, Skotskem s církví... Nebylo toho na Alžbětu málo. Velmi mě potěšil onen mocenský aspekt a politické uvažovaní oproti velkolepým krvavým bitvám, které bývají pro historické filmy typické. Navíc Cate Blanchett a jako bonus Geoffrey Rush - nečekal jsem nic a dostal jsem poměrně dost.

Vánoční Kameňák (2015) odpad!

Celá tahle série je jedním z největších skandálů české kinematografie. Pátý díl?? Vánoční speciál?? No to se už fakt posrali. Znají ti tvůrci aspoň csfd? Když už nejsou schopní poznat jakou žumpu tvoří, můžou se aspoň podívat jak se to líbí divákům. Je neuvěřitelné, že na to jak malou laťku nastavil Kameňák 1, stejně se to stalo neudržitelné a díl od dílů je to horší a horší přitom i ta jednička je totální odpad. Jsem překvapen pouze ze dvou věcí, jak hluboko lze ještě klesat, reálně jsem si myslel že dno je Kameňák 3 a tou druhou věcí je David Gránský. Naivka, který si myslel, že bude úspěšným zpěvákem, se po osobním neúspěchu snaží prodírat do českého showbyznysu skrze hraní a moderování, at se mu daří!

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013) odpad!

Velký roboti, velký příšery, souboje, další souboje, ještě další souboje záchrana světa, bum, prásk, arrrrrr, vrrrrrr, ratatata, vrrrrr. Nejdelší reklama na hračky, kterou jsem kdy viděl.

Smrtelné stroje (2018)

Tak takto vysokorozpočtovou nudu jsem dlouho neviděl. Kombinace Transformers, Terminátora a Mad Maxe = nulová inovace. Dvouhodinová ztráta času, ve které si přejete, aby Hugo Weaving ten svět fakt zničil.

VIP 2 - Jack se vrací (2001)

Jediné, co mě na tom filmu rozesmálo byl malý Ryan Sheckler, ale jemu i skateboardingu dám raději přednost na Street League a k tomu opičákovi... No nějak to 21. století začínat muselo.

Slunce, seno, erotika (1991)

Jednoznačně nejhorší díl z už tak "specifické" triologie, která se stala synonymem "tradičního českého humoru". Ona erotika byla asi porevoluční nutností, nicméně z celého filmu bych ocenil tak poslední dvě minuty. Na Troškovi poměry oceňuji, že to nakonec byla Blažena, která ostrouhala tím, že si vybojovala ono "aprklásvidláka" z Hoštic a nakonec působivý proslov Heleny Růžičkový, zbytek filmu bych spálil.

Nepřítel před branami (2001)

Nejsem nadšenec válečných filmů, ale tento je pro mě vrcholem svého žánru. Některé scény válečného pekla jsou naprosto nadčasové na rok 2001, zejména začátek. Největší slabinou je asi milostná linka, i když chápu, proč tam je. Celkový dojem to ovšem nekazí, protože Jude Law a Ed Harris, dávají tomuto filmu ještě jiný rozměr. Občan jsem se přistihl, že major König je mi vlastně milejší než hlavní hrdina Zajcev, což je důležité ocenit, protože nacisté ve válečných filmech bývají zobrazované pouze jednostranně negativně, ale major König nám ukazuje i jinou stránku.