Rivalové (2013)

Perfektně natočený životopisný o dvou nekompromisních osobnostech. Škoda, že Hunt a Lauda jsou už pro mě poměrně velká historie, docenil bych film jistě ještě více. Jednoznačně nejlepší film z prostředí závodů, jen doufám, že za několik let vznikne podobně perfektní snímek o rivalitě Michaela Schumachera a Davida Coultharda.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Je sice hezké, že se Thor z Ásgardu stal členem organizace, která chrání mimozemské bytosti, ale tím to také končí. Nikdy jsem nebyl fanouškem této série, ale onu triologii oceňuji, zejména první dva díly. Nicméně kdyby tato série neexistovala a tento film byl první dílem, pravděpodobně by to vyšumělo dost rychle. Film je nudný, nekreativní, předvídatelný a pouze se přiživuje na oné triologii, které udělal dobré jména Will Smith a Tommy Lee Jones. Doufám, že žádné další pokračování už nebude.

Hellboy: Královna krve (2019)

Hellboy je jeden z nejoriginálnějších superhrdinů,což je dnes důležité ocenit, v době kdy si tento subžánr vydobyl pevný monopol. Ten mýtický svět je super, Hellboy je vtipný a má to na háku, škoda jen, že celý filmy vypadá jako počítačová hra. Oproti původním dvou filmům znatelný pokles, přesto je třeba ocenit jak netradiční tento film je, i když není moc kvalitní po všech stránkách, lae na žádný velkofilm si to nehraje tak pohoda :)

Profesionál (2001) odpad!

Úplnou náhodou jsem narazil na tento film a vidím to obsazení. Dennis Hopper - jsem zvědavý, Tom Sizemore - zajímalo by mě jak vypadá naposled jsem ho viděl ve ve filmech z devadesátek, Steven Seagal... no i on snad mohl někdy natočit nějaký lepší film. Dal jsem tomu šanci a to byla sakra chyba. Obtloustlý Sizemore mě fakt nezajímal, Hopperovi muselo už z těch všech vyšinutých magorů hrábnout taky, když roli přijal a Seagal... je žvásty o zklidnění mysli mě hodně zneklidnily. 92 minut života, který mi nikdo nevrátí.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Jasper asi nebude rád v jakém stavu mu ty holky vrátí toho Dodge... Filmu dávám plné hodnocení leč jsem si vědom, že je to Tarantinův nejslabší film. Nicméně Tarantino se inspiroval béčkovými klasikami jako je Dirty Marry and Crazy Larry či Konvoj a sám vytvořil excelentní béčkovou podívanou, která zkrátka baví. Natočit kvalitní béčko je třeba také ocenit.

Party Bus to Hell (2017) odpad!

Takhle si přestavuji peklo, že vám budou v nekonečné smyčce stále dokola pouštět tento film.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Z jaké pocházíš dimenze? Já jsem z Brooklynu. Konečně animák, který mě úplně nenudil. Není to tak dávno, co jsem žil přesvědčení, že koncept Spiderman je už mrtvý, ale počínaje filmem Spiderman Homecoming dostal starý dobrý super hrdina úplně nový feel a tento film to posunul ještě level výš, navíc je tu Spidervepř.

Michael (1996)

Tenhle film s okřídleným Travoltou je poměrně velká ptákovina. Nudný děj, nevýrazné vedlejší postavy. Jedna hvězda za zajímavé zobrazení Michaela a jeden za Sparkyho.

Hemingway a Gellhornová (2012) (TV film)

Jak nemám rád Hemingawaye, tak tento film o něm mám velmi rád. Perfektní vyobrazení "velkého" spisovatele, tak jak jsem si ho vždy představoval, jako maskulinní hovado. Když Brad Pitt v Klubu rváči říká, že by chtěl mít zápas s Hemingwayem tak jedině s tímto. Jako bonus výborná Nicole Kidman, která v roli válečné reportérky neměla chybu.

Pojídač hříchů (2003)

Heath Ledger jako velice charismatický duchovní, on jediný mě na tom filmu bavil. Bez něho by o tento kousek snad nikdo ani nezavadil. Dobrá postava ve špatném filmu, škoda.