Krvavý román (1993)

S tím expresionismem v Česku je to problém. Krvavý román jsem nečetl, ale mnohem známější je příběh jak ta kniha byla napsaná než příběh samý, proto jsem z toho filmu velmi v rozpacích, působil na mne velmi nechutně a to pravděpodobně účel, ale víckrát si ho rozhodně nepustím, navíc neznám předlohu tak ten film šel i dějově mimo mě. Lidem, kteří Krvavý román četli dá asi snímek víc, ale jinak nejspíš nezaujme.

Sylvie (2003)

Sylvie byla zajímavá osobnost a ve filmu je velmi autenticky ztvárněná, ale konec byl slabší. Ten akt, kdy dá matka pusu svému dítěti když spí, udělá mu snídani a jde si strčit hlavu do plynového sporáku byl velmi letmo zpracovaný. Nicméně postavení ženy vedle muže, který ji neustále podvádí je vylíčeno perfektně.

Pro Wrestlers vs Zombies (2014) odpad!

Tento film je nehorázně amatérská stupidita, wrestleři, kteří v tom účinkovali byli skutečný trosky, kromě Kurta Anglea a Matt Hardy si nedal ani Twist of Fate, prostě bych od výherce Faktoru strachu čekal víc :D člověk, který se nezajímá o wrestling si myslím, že nemá šanci tento film dokoukat, jelikož zombie, je velmi nekvalitně zpracované.

Zbav se svých miláčků (2013)

Daniel Redcliffe v roli Allena Ginsberga je překvapivě velmi přesvědčivý,jen Jack Huston mi v roli Jacka Kerouaca moc nesedí. Nicméně je to úžasné drama o postavách Beat generations, kteří změnili literární svět. Film je na točen podle skutečné události, kterou Jack Kerouac a William Seward Burroughs sepsali ve knize A hroši se uvařili ve svých nádržích

Boris Vian (2009) (TV film)

Vian byl úžasnou osobností, dokument nádherně líčí celý jeho život a to, že uznávali i lidi Jako Raymond Queneau nebo Jean-Paul Sartre tak to už něco znamená.

Zazie v metru (1960)

Queneau je v knize mnohem vulgárnější , nicméně film je velmi groteskní. Možná až moc například ta honička po Paříži, když Zazi ukradla texasky je až moc ztřeštěná. Vcelku velmi dobrá adaptace. - Cos teda dělala?- - Stárnulasem-

Svůdné zombie (2008) odpad!

Zombie-striptérka, která si čte Fridricha Nietscheho, to je na mě moc. Nedějová, neherecká, a amatérsky natočená slátanina.

Na cestě (2012)

Film se vám může jevit poněkud zdlouhavě, ale s porovnání s knihou je velmi zkrácený a sexuálně otevřenější. Nejvíce jsem se těšil na ten konec kdy Sal opustí Deana a tato scéna se opravdu velmi povedla přesně jako v knize. Opravdu velmi dobrá adaptace. Pro fanoušky Jacka Kerouacka povinnost shlédnout.

Vraždící buldozer (2009) odpad!

Pokud chcete vidět film, kde buldozer snáší vajíčka a střílí nějaký divný blesky, tak je to film pro vás, ale takových lidí asi moc nebude.