Místní (2003)

Po dokonalém Braindeadu a slabším Bad Taste jsem shlédl po několika letech další, pro mě v pořadí třetí novozélandský film. The Locals nabízí klasickou zápletku: dva kamáradi, kteří se vydají na výlet aby se odreagovali, uvíznou v noci uprostřed ničeho, a během snahy dostat zpět na cestu jsou svědky vraždy a podivného chování místních obyvatel, což rozpoutá jednu dlouhou noční jízdu. Přestože nelze hovořit o něčem originálním a atmosféra tu víceméně chybí, dokážou The Locals nabídnout slušný příběh opřený o výkon obou hlavních představitelů, několik překvapivých momentů a upoutat diváka natolik aby se nenudil. Za zmínku ještě stojí povedený soundtrack. 60%

Bang, bang, seš mrtvej! (2002) (TV film)

Velmi silný zážitek v geniálním televizním filmu. Jedno z nejlépších zpracování tématu dokazuje že není zapotřebí diváka explicitně šokovat, ale svým originálním záběrem a výborným Ben Fosterem si prezentovaná forma udržuje velmi hutnou atmosféru zejména ve druhé polovině filmu. 95%

Houbičky (2007)

Houbičky mohly být jedinečná záležitost, pokud by si scénáristé dali tu práci a snažili se docílit něčeho víc než klasického hororového schématu, což se jim navíc moc nepodařilo. Největší slabinou tu je absolutně nelogická sestava postav v partě a jejich přiblblé chování, slabší pozadí příběhu a především..../SPOILER/naprosto nešokující konec pouhosprostě ukradený z Haute Tension./SPOILER/ Fuj! 25%

Bourneovo ultimátum (2007)

I remember. I remember everything. Stačilo pár minut Ultimáta a konečně jsem si vzpomněl na víc ze druhého dílu. Paradoxně Bournův syndrom funguje. Greengrass pokračuje se svoji zmatenou kamerou i v dalším filmu, a opravdu si nemůžu pomoct stále na mě působí jako malej kluk, kterej si koupil svoji první kameru a neví co s ní. Opět roztřepané záběry, tentokrát ještě frekventovanější než kdy předtím. Novinkou je neustalé zoomování při použití pohledu na město apod. Nerozumím a to fakt vůbec jak se tohle někomu může líbit, z akčních scén jsou z poloviny roztřepané mazance, které tam prostě nepatří. Všechno zachraňuje spád, který se stejně jako Matt Damon nezastaví a téměř všudypřítomný našlapaný hudební doprovod Johna Powella, a jakmile je náhodou nějaká akční scéna bez něj, zbývá čas nad lamentovaní nad zpropadenou kamerou. Určitě jde o nejlepší díl trilogie, ale že by akční film roku? Pro mě nikoliv. 75%

Řezník (2006) odpad!

Naprosto zbytečná sračka. Tripper postrádá kromě přiblblýho vraha v masce Ronalda Reagana, kterej máchá sekerou aby pozabíjel pár sjetejch hipíků, naprosto všechno co se od hororu očekává a 90 minut vám nikdo už nevrátí. Stejnou dobu může člověk věnovat rovnou fetu a výsledek bude alespoň uspokojivej. Díky takovejmhle nesmyslům mám sto chuťí vstoupit do Greenpeace, a začít lobovat proti natáčení filmů v přírodě. 0%

DOA: Na život a na smrt (2006)

Tak na takovýhle bitky bych vydržel koukat hodiny a žádnej příběh k tomu nepotřebuju. :) Audiovizuálně víc než důstojné zpracování DoA na živo. 80%

Nula od nuly pojde (2006)

Nejsem fanouškem Simon Pegga, ale Big Nothing je právě ona výjimka potvrzující pravidlo. Výborná černá krimikomedie s líbívým střihem a místy komixovou inspirací, zdařilé narážky na kultovní film, vše navíc velmi dobře doplněno soundtrackovými písničkami. Rozum by volil trochu nižší hodnocení, ale skvělě zpracovaný scénář, který se ani na chvilku nezastaví a stále nečím překvapuje a nenechá tak člověka ani na chvilku oddechnout, k čemuž přispívá i poměrně krátká stopáž. Nemohl jsem samozřejmě nevzpomenout na podobný Kiss Kiss Bang Bang, ovšem Big Nothing mi hlavním hrdinou se svým příběhem sedl do noty víc. 90%