Crash (2004)

Brilantní !

Gladiátor (2000)

Vynikající zpracování tématu s naprosto výtečným hudebním motivem. Děkuji za krásně strávený večer!

Slon (2003)

Jedna hvezdicka za snahu o prolinacky a ze zacatku byla prace s kamerou originalni, ta ale po nekolika minutach vyprchala a presla ve velke nicmene ne jedine minus celeho snimku. Nehledejte smysl, nehledejte pribeh, nehledejte vubec nic a radeji se tomuto filmu vyhnete a pustte si cokoliv jinyho...Na to ze film ma 78minut je priserne zdlouhavy, stereotypni, a celkove naprosto s zadnou myslenkou. Zdlouhave putovani hercu s kamerou se po par minutach stava tak kycovite ze bud usnete nebo budete cekat kdy se zacne sakra uz neco dit (jako sem cekal ja - ano byla to bohuzel chyba), pripadne ti nejchytrejsi z vas vypnou film a pusti si neco jineho. Poslednich 10minut na ktere se ceka neuveritelne dlouhych 70 minut predchozich, mohlo byt alespon zpracovano precizne a ne bez emoci (copak reziser nevi ze pri hromadne panice lidi krici, breci aj???) a stylem prask-mrtvej, prask-mrtva, .... prask....konec filmu, nicmene do celeho predchozi jednoduchosti to zapada, takze se vlastne nemuzete ani divit, maximalne si vynadat ze jste to vydrzeli az do konce. Pokud hledate film u ktereho byste se chteli v klidu vyspat, tohle je volba pro vas!

Šikana (2001)

Tento film opet potvrzuje ze drogy jsou spatne a americka mladez hloupa (coz vidime s kazdym novym pubertakem co se postupem deje ve filmu objevuje). Filmu chybi hlubsi myslenka a vicemene cokoliv co by z nej udelalo neco zajimavejsiho nez prumer. V teto dobe uz ani nikoho nemuze sokovat otevrenosti sexualnich scen a vulgarismy.

Po krk v extázi (2004)

výtečný soundtrack s dobře napsaným scénářem který si na film napasoval samotný autor novely. Příběh je nám podáván takovým stylem že člověk jen čeká co přijde dál. Ať už se jedná o některé velmi originální střihy, či práce s kamerou, dobře odvedená práce stojí za téměř každým aspektem tohoto filmu. konec mě velmi překvapil, s takovým závěrem už se moc člověk nesetká. celkově velmi přijemné překvapení.

Zrození (2004)

předvídatelné, zbytečně zdlouhavé, podprahová hudba ( 10 minut sem přemýšlel jestli mi vibruje telefon nebo je to skutečně z filmu, mobil to nebyl :), herecké výkony mě taky moc nepřesvědčili, a makeup působil až příliš retro, chvilkama sem uvažoval jestli ve filmu nehrajou místo herců zombie :D

Pátý element (1997)

moc ujetý, příběh o ničem, výkony herců nulové, jediný co se dá vyzdvihnout je kontrast některých scén. celkově zklamání, čekal jsem daleko víc.

25. hodina (2002)

Film který se odehrává během jediného dne a to posledního, který si Montgomery Brogan užívá na svobodě, nám dává nahlédnout do duše člověka, který zjistí že vše o čem nikdy nepřemýšlel, že by bylo něco špatného má také v reálném světě důsledky, které nejsou přijemné a musí jim čelit. Ačkoliv je film především o osobě Montyho, setkáme se i s jeho 2 nejlepšími kamárady, přítelkyní a otcem. Některé scény jsou skutečně nezapomenutelné (Montyho pohled do zrcadla s napisem FUCK YOU na sebe sama...). Závěr je trošku bohužel stylizován jiným směrem než předchozí děj, nicméně mu nelze upřít snahu o zapůsobení na diváka, která překvapivě funguje. 4.6/5

Svět podle Prota (2001)

Vynikajici pribeh s excelujicim vykonem Kevina Spaceyho v hlavni roli, Jeff Bridges predvadi take silny nadprumer, k tomuhle pridejte velice povedenou rezii, podmanivy hudebni motiv linouci se dejovou linii a pro me vybornou pointu, u ktere me zamrazilo coz se stava u filmu jez by se dali na prstech ruky spocitat. Clovek si pak uvedomi jak vyborne jsou do filmu zasazeny situace ktere vypadaji na pohled jednoduse ale jsou vicemene indiciemi k celemu filmovemu vyusteni.

Otevři oči (1997)

Daleko lepší než Vanilkové nebe. Herecké výkony jsou na lepší úrovni, střih se povedl a z filmu čiší díky španělštině poutavější atmosféra. Škoda že musí Američani každý zajímavější film předělávat :/