Noční volání (2006)

Gabriel Noon (R. Williams) je oblíbeným nočním vypravečem příběhů v rádiu, kterému dal nedávno pauzu v jejich vztahu jeho přítel. Po několika týdnech telefonních rozhovorů s těžce nemocným čtrnáctiletým Petem (R.Culkin), který je jeho velkým fanouškem a který chce vydat knihu, kde popisuje jak byl v dětství sexuálně zneužíván dvěma muži a jak to poznamenalo jeho život, se Gabriel na podnět svého přítele rozhodne zjistit pravou identitu chlapce a jeho adoptivní matky (T. Collette). Nikdo se s nimi totiž ještě nesetkal osobně, pouze po telefonu. Jejich telefonní číslo zdá se neexistuje, a na jejich adrese se nachází.... Film je inspirovaný skutečnými událostmi. -------- Jak jsem si po několika minutách myslel že tohle bude další moderní překombinovaný psychologický film, tak v okamžiku kdy se začlo pochybovat o skutečné existenci Peta jsem názor změnil, Film začal být tajuplný a mysteriózní, a až do konce mě chytnul. 80ti minutová stopáž není určitě na škodu, herecké výkony jsou velmi přesvědčivé, jediná chybka je scénář viz úvodní nevyváženost a způsob představení jednotlivých postav. Každopádně nakonec celkově velmi pozitivní překvapení.

O.C. (2003) (seriál)

1. série - 90%, 2. série - 80%, 3. série - 75%, 4. série - 75%, Závěr seriálu - 90%

Bezva vejška (2006)

Velmi přijemná oddychová komedie s neotřelým námětem. Nedostali jste se na vysokou? Nevadí. Od přijetí vás dělí pouze jedno kliknutí. Welcome to S.H.I.T. !

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Nejlepší divadelní představení. které jsem kdy viděl. Donutil exceluje.

Casino Royale (2006)

Nejlepší bondovka, zapomeňme na elegána Bonda, představme si nového Bonda Daniela Craiga, tento herec je k mému úžasu do této role stvořen a jeho postava mi přijde dalekouvěřitelnější než kdykoliv předtím. Casino Royale doprovází úžasné kulisy ať již v podobě Prahy, Benátek, Baham nebo anglické rezidence. Úvodní titulky jsou jedny z nejoriginálnějších které jsem viděl. Film má několik mušek, ale atmosféra a zpracování je perfektní. Tenhle díl se povedl, doufám že další se příliš neuspěchá.

Potomci lidí (2006)

Na několik scén z tohohle filmu jen tak nezapomenu. Využití tématu sice není podle mých představ, několik zobrazených věcí působí spíš úsměvně byť jde o snahu zobrazení reality. Dokonalá kamera, výprava. Poutavý námět s nadprůměrným zpracováním. 9/10.

Hadi v letadle (2006)

hrozný béčko, které z hladiny odpadu zachraňuje místy zajímavá kamera, hlášky SLJ a hudba

Hledáme Ydol (2006)

Hrozná slátanina, aneb jak američané vidí sami sebe. Nápad a obsah by celkem odpovídali ale zpracování je na hrozné úrovni (i když nejsou vlastně i drazí američané...?) Aspoň že několik scén je vtipných :)

Zastav a nepřežiješ (2006)

adrenalinová jízda, která by se obešla bez pár grafických prvků. na první shlédnutí za 4*, podruhé bych vidět nemusel takže je to spíš 3,5*