Katyň (2007)

Prvních 45 a posledních 15 minut je naprosto geniálních, hlavně po režijní stránce. Druhá polovina stopáže je sice zajímavá, ale roztříštěná, působí poněkud nesourodě.

Živí mrtví: Počátek konce - Série 4 (2018) (série)

První polovina velmi zajímavě pojatá a hodnotil jsem 4 hvězdami. Druhá polovina, zhruba od té bouře, se postupně propadala do nudy, zaseklé desky a nesmyslů. Poslední díl už vyloženě odpad, na to bolelo se dívat.

Rudá volavka (2018)

Líbí po všech stránkách. Brutalita jako v japonském filmu, erotika jako v evropském, napětí, uvěřitelní herci, intriky, zvraty, zajímavé lokace, dobře dávkované chladné vyznění a ideologická rovina nezklouzla do karikatury. Nejlepší filmový zážitek za několik měsíců.

Krvavá nevěsta (2019)

Originální. Horror vysvětlující psychologii a motivace strašidel. Místy na hranici vtipnosti. A dobře natočené. S jednou myšlenkou: Člověku bude připadat všechno normální, pokud ho v tom rodina podpoří.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Konečně skvělý díl. Tuna emocí. Mělo to koule. Až se mi na to nechtělo koukat, jak to bylo krutý. Nečekal jsem to a dostalo mě to. Skrze tu Aryu člověk prožíval to, co obyvatelé města (tak jsem se cítil a tak to i říkali d&d ve videu). Tyy prostřihy mezi Cleganebowl a Aryou? Nádhera. Vojáků bylo dohromady pár z původních tisíců a balisty předtím fungovaly kvůli momentu překvapení, kdy do nich Dany nesmyslně narushovala s vyčerpanou armádou i draky, před čímž ji Sansa varovala. Takže oproti 8x3 netrpěla ani hlava. Jamie ustál 2 probodení a na Aryu čekal kůň, to je toho.

Zelená kniha (2018)

Téma tak nějak zadarmo hraje na emoce, ale užíval jsem si každou scénu a smál jsem se nahlas každých pět minut.

Všichni to vědí (2018)

Prakticky totožná zápletka i vyústění jako v české Pustině, jenom tomu chybí atmosféra a napětí. Film je poměrně dlouhý a v zásadě nudný a (stejně jako Pustina) nemá ani uspokojivé nebo překvapivé vyvrcholení, které by to mohlo ospravedlnit.

Andělé na kolejích (2010) (amatérský film)

Že se jedná o amatérský film, jsem zjistil až v titulcích. Vůbec mě to nenapadlo. Na konci trochu chybí výraznější vyvrcholení