T2 Trainspotting (2017)

Scéna s Choose life je geniální báseň ne nepodobná Ginsbergovu Kvílení. Každá scéna se Spudem mě skoro rozplakala. Několik dalších režijních perel, ale na pět hvězd to není. Scéna s heroinem byla zbytečná a skoro nucená.Z Begbieho jde strach, ale na utáhnutí zápletky nestačí. Nostalgie je možná až moc prvoplánová. Každopádně ale silný zážitek.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Dospělejší a morálně kontroverznější. Rebelové už jsou natvrdo vykresleni jako teroristé, což je ještě zdůrazněno výběrem východně působících herců a zasazením úvodních scén do města, které nápadně připomíná Afghánistán nebo Irák. Překvapivě hodně solidní akce, odsýpající děj, krásné lokace, rozumně pojatý scénář.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Celý film působil jako díl Doctora Who. Ale bylo to sympatické. Návštěvu v kufříku jsem prožíval jako ten nečar. Neco takového by jsi jakživ nevymyslel. Skvělá postava právě toho nečara a překvapivý Farrel.

Snowden (2016)

Je to dobré, ale ne tolik, jako Aaron Schwartz: Zázračné dítě internetu. Emoce loudící scény jsou skoro kýč a úplně chybí kontroverze. Je mi šumák, jestli Snowden nakonec nebyl ruský agent, ale tohle téma tam mělo zaznít.

Muž, který zachránil svět (2014)

Velmi dobře zpracovaná látka. O mnoho lepší dojem, než podobný film o Vasiliji Archipovovi (Karibská krize). Nápad, že svět zachránil nerudný zlý děděk. Pasáž s Costnerem a analogie se vztahy v rodině. A zejména ta hraná část z minulosti. Film vyvolává přesně ty pocity, co si člověk se záchranou světa spojuje. A narozdíl od amerických blockbusterů se tady nejedná o fikci.

Karibská krize: Neznámá fakta (2012) (TV film)

Takhle silne tema by se dalo zpracovat i lepe. Zejmena nechapu, proc ruskou posadku hraji americti herci mluvici anglicky, kdyz jde o dokument (vcetne ruskych mluvicich hlav).

Andělé a démoni (2009)

Oproti Šifře mistra Leonarda méně atmosférické a okouzlující (třeba jsem to měl prostě vidět v kině), ale je to dobrá akce a překvapivý konec se mi líbil mnohem víc než v podobném Seven. Vizuální orgie místy nemají chybu a hudba pochopitelně hraje první ligu. Přesto mě celou dobu vytáčely nelogičnosti a to, že to konec trochu vyleštil, úplně pachuť nespravilo.

Správní chlapi (2016)

Měl jsem volňásek do kina a dávali tohle. Takže když jsem si říkal, že mi to hodně připomíná Posledního skauta, tak jsem netušil, že je to od stejného režiséra. Velká zábava, množství kvalitních vtipů, ale v poslední půl hodince se to trochu přejí. SPOILER: Asi by mi nevadilo, kdyby film skončil hned po té nečekané vraždě herečky.

Žrouti (2016) (seriál)

Hodně WTF. Něco na tom je, snad mě to i baví, ale lepší než průměr to fakt není.