127 hodin (2010)

Danny Boyle je podle mě nejlepší režisér na světě. Jinak bych si film postavený na námětu takhle nevhodném pro zfilmování vůbec nepustil. Nejsou to divácké orgie, ale přesto je to vysoce koukatelné. A skoro zábavnější než podobné Into the wild, které tvůrce zdaleka tolik neomezovalo. U Into the wild jsem měl ovšem jako jeden z málo to štěstí nevědět, jak to dopadne, tady to bohužel nešlo.

Pojedeme k moři (2014)

Originální a dobře fungující forma. Autentické postavy, rozumný scénář. Protože je ale děj (pro dospělého diváka) předvídatelný (všechny dějové linky), tak by filmu slušela kratší stopáž.

Hlupák (2014)

Asi první film, u kterého mě neuráží otevřený konec. Nevěřím tomu, že je to realistický pohled na ruskou korupci, taková šílenost snad ani není možná, ale jako metafora a vylíčení pocitů to funguje dobře. Občas jsem měl problémy s kamerou (především záběry z diskotéky), naopak ústřední song se k tématu hodí výborně.

Bzučení hmyzu: zápisky mumie (2009)

Nepříjemný, nudný, zdlouhavý film, který si ale člověk zafixuje a bezpečně vybaví i po osmi letech. Sugestivnější než Into the Wild, který jsem viděl včera.

Země naděje (2012)

Film má něco do sebe a pointa je solidní, navíc poměrně střízlivě prezentovaná (je to spíše Děkujeme, že kouříte než V jako vendetta). Závěrečná řeč v tělocvičně ale nefunguje a sráží jednu hvězdu dolů.

Orel Eddie (2016)

Sám trochu skáču a musím říct, že pocity před skokem, během něj a po dopadu film předává přímo dokonale. Kromě toho je to luxusní britský doják, kterému se dá vytknout snad jen to, že se moc nedrží skutečného příběhu.

Star Wars: Klonové války (2008)

Trochu mě mrzí, že s kresleností přišla i infantilnost, zejména v rozhovorech mezi Anakinem a jeho učednicí. Příběh se mi líbil, zejména v porovnání s Force Awakens. Animace dobrá, s výhradou vůči anorektičnosti postav a taky obličejům, které mohly být lepší.

Welcome (2009)

Je zábava číst tady dnes několik let staré komenty k tomuhle filmu. To pohoršení nad francouzskými fašisty. Podobně jako ještě před pár lety u italského Terraferma. Zajímaly by mě reakce české veřejnosti, kdyby tyhle dva filmy dneska běžely v kinech.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Solidní zábava, pěkná hudba, hvězdné obsazení a hvězdička navrch za námět, který se dal zkazit daleko víc.

Hacker (2015)

Palec nahoru za muziku mého oblíbeného H G-Williamse, palec nahoru za přestřelky, které jakoby vypadly z Counter-Striku. Palec dolů za scénář a celou tu hackerskou linku, která zase jakoby vypadla ze seriálu Chuck. Místo označení Mysteriózní v popisu filmu, by lépe sedělo Fantasy, protože pojem "kód" ve filmu splývá s pojmem "magie".