• Krátkometrážní

Klan létajících dýk (2004)

Klan létajících dýk je klasická tragická lovestory s pár povedenými wu-šu akčními scénami. Do působivosti Tygra a draka a velkoleposti Hrdiny má ale daleko. Scénář je neučesaný a ,překvapivé´ zvraty divák většinou uhádne předem. Zhang Yimou tentokrát pracuje i s větším množstvím digitálních triků, které bohužel vypadají dost uměle. Ziyi Zhang je jako vždy skvělá, což se rozhodně nedá říct o jejích mužských protihráčích. Zhangův film je pořád lepší než ty bezduché hollywoodské střílečky, kterých se k nám ročně hrnou stovky, jen ho v žánru Wuxia zastiňuje několik povedenějších.

Hancock (2008)

Hancock přinesl svěží vítr do jinak pomalu zatuchajícího žánru superhrdinských filmů. Dokud Will demoluje všechno kolem, je to zábavné a efektní, ale i lehce přehnané. Když se ve druhé půli začne odkrývat, co je vlastně ten smradlavý pobuda zač, je zle. Ty závěrečné zvraty mi do tohohle filmu prostě nesedly a působí divně. Ono je to pořád skvěle akční a triky jsou super, ale ty patetické, klasicky americké kecy si Hancock mohl odpustit. Smith odvádí v rámci možností dobrý výkon (když pominu, že za celý film neřekne víc jak dvě věty za sebou) a Charlize Theron je zde prostě k sežrání. Za to Jason Bateman je nevýrazný až běda. Peter Berg jako režisér obstál, a kdyby se chtěl k Hancockovi v budoucnu vrátit rozhodně si to nenechám ujít, protože tenhle cool hrdina má rozhodně ještě co říct (nebo spíš zdemolovat...).

Plastická chirurgie s. r. o. (2003) (seriál)

Chvíli mi trvalo než jsem tomuto bizardnímu dílku přišel na chuť, musím ale uznat, že se jedná o jeden z nejzajímavějších televizních projektů několika posledních let. Nip/tuck je šílenou extravagantní přehlídkou lidských charakterů napříč mnoha žánry (podle toho, jak se Ryan Murphy vyspí) s vynikajícími hereckými výkony. Každý díl zaručuje nezaměnitelný zážitek, ať se vám to líbí nebo ne.

Temný rytíř (2008)

Temný rytíř je skvělý komiksový film s tím nejlepším záporákem, kterého jsem snad kdy viděl a...To je asi tak vše. Joker bez problémů ukradl celý film pro sebe, a tak všechny ostatní postavy přestoupily na druhou kolej a to i samotný Batman! Bale je dobrý herec, ale jeho postava se tentokrát nijak nevyvíjí a od minulého dílu neprošel žádnou výraznou změnou. Chování většiny postav postrádá logiku a motivaci. Herci hrají svůj standart až na (nečekaně) Heatha Ledgera, který podává svůj životní výkon a s přehledem zastiňuje i Nicholsona z původního Batmana. Nolan má spoustu dobrých nápadů a atmosféru umí udělat pořád dobře, ale tentokrát už to s tou svojí snahou o ,realističnost´ podle mého trochu přeháněl. A těch velkohubých keců a patetických gest...Ono by mi to nevadilo, kdyby Nolan točil třeba takový Nelítostný souboj a ne film o Batmanovi. Z jeho restartu netopýří ságy jsem byl před třemi lety nadšen a Temného rytíře beru jako originální letní blockbuster, to ale neznamená že je to film dokonalý. A kdyby možná ten film nebyl tak nechutně přehodnocený a přechválený, užiji si ho ještě o něco víc...

Já, legenda (2007)

Obrázky stísněného a vylidněného New Yorku a skvělý Will Smith (a to jsem nikdy nepatřil mezi jeho skalní fandy) patří mezi to nejlepší, co vám film nabídne. Francis Lawrence umí pracovat s triky i atmosférou a přesvědčí vás o tom hlavně první polovina filmu (scéna v níž Will běží za svou fenou do útrob temné budovy je skutečně hrůzu nahánějící). Snímek se začne poněkud zadrhávat ve druhé půli a závěrečné moralizování o víře tady působí vyloženě jako pěst na oko. Moc se nepovedly ani ty příšerky, které jsou až odporně digitální a vůbec působí divně. Já, legenda určitě není špatný film, ale od tvůrce skvělého Constantina bych čekal, že si s touto myšlenkou pohraje o něco lépe.

Pán much (1990)

Pán much je hodně drsná a nekompromisní podívaná. Celý film je napínavější víc než kdejaký rádoby horor a po celou dobu jsem měl nepříjemné mravenčení v břiše. Pro mě osobně se jedná o naprostý filmový skvost, i když kupodivu ne moc známý. Musím vyzdvihnout i bezchybné výkony dětských herců, díky nimž snímek působí ještě o něco uvěřitelněji. Lord of the Flies je ale hlavně filmem o tom, kolik zla se skrývá v takové dětské duši pokud zrovna není na blízku nějaká autorita a co všechno se může stát když připadne moc do rukou nesprávné osobě. S tím, že tyto myšlenky dotáhli tvůrci až k naprosté dokonalosti. A pro mě je tento film dokonalý.

Žít po svém (2005)

Poctivě natočený film na nesčetněkrát viděné téma. Navíc Freeman si tady pouze protáhl svoji roli z Million Dollar Baby, J.Lo. podobnou roli hrála už ve filmu Dost a Redforda už jsme v kovbojském oblečku a s unaveným výrazem taky párkrát viděli. Žít po svém není špatný film a vlastně se mu nedá nic moc vyčítat, kromě jediného, že je až příliš skromný. A tak si z něho nakonec zapamatujete nanejvýš působivé scény s méďou ,,grizzlym" béďou.

Will a Grace (1998) (seriál)

U mě tenhle seriál ztroskotává hlavně na špatném scénáři a nesympatických postavách. Grace je hrozně protivná, Will až moc uťáplý a Jackovi s Karen se sice občas zasměji, ale ten jejich styl humoru je místy dost přepísknutý. Celkově mi většina dílů přišla jako trapná křeč vykrádající gagy (hlavně) u Přátel, Chůvy, Sexu ve městě a kdoví kde ještě.

Sestřička Betty (2000)

Smutná komedie o seriálovém vymývání mozků navíc se skvěle odvedeným castingem. Pro každého to asi není, ale já se dobře bavil.

Unbroken (2003)

Nijak objevný kraťas, který má jedno velké pozitivum: vynikající Rachel Bilson.