• Krátkometrážní

Sleepwalkers (1992)

Vykastrovaná hororová rozprávka. Stephen King má zaujímavé nápady, len škoda, že svoj scenár zveril takému babrákovi ako je Mick Garris. Práve vďaka jeho réžii sa celý film mení na nechutný kŕč plný otrasných hereckých výkonov a nechcene vtipných scén, ktoré by zrejme podľa správnosti mali vyznieť napínavo. Nepekne nevýrazné béčko.

Kinobox (1993) (pořad)

Magazín obsahuje málo informácii, ale keď náhodou ide v TV tak neprepnem.

Strážci vesmíru (1993) (seriál) odpad!

"Morfujeme!" Megaftákovina, aká sa len tak ľahko nevidí. Na tomto "diele" je zlé úplne, ale úplne všetko. Od nesympatických (ne)hercov, až po, ehm, triky. "Hlavná dejová línia" je potom taký náhul, aký tu už dlho nebol. Čarodejnica na nejakej planéte, niekde v riti vesmíru sa snaží (ako inak) zničiť celý svet (ktovie prečo...) a preto posiela na Zem svojich pobočníkov (ktorí vyzerajú, akoby boli čerstvo po lobotómii a ktorí sa pohybujú, ako retardované mloky pri epileptickom záchvate), ktorým potom musia nakopať prdele, najväčší hrdinovia, akí kedy žili a síce Power Rangers. Po pár minútach (keď VŽDY pokosia tých úbohých trpajzlíkov, pričom z nich odlieta viac iskier, než u zváračov na stavbe), im spomínaná čarodejnica pošle niečo "ostrejšie," čo je obvykle nejaká ultra-mega-cool-gumená obluda (ďalších pár minút boja), ktorá sa napokon zväčší asi na výšku mrakodrapu, čo je názorne demonštrované tým, že kameraman sníma normálne vysokého pajáca zospodu, čím mimoriadne zaujímavo navodzuje efekt zväčšenia. Power Rangers už vtedy vedia, že "prituhuje" a tak si povolajú na pomoc plastikových robotov od Matela a poskladajú sa na nejakého "fakt obrovského" robota. Nasleduje nervydrásajúci boj v kulisách mesta (kartónové mrakodrapy included!), pri ktorom udatní hrdinovia zdemolujú takmer celé mesto (chudáci obyvatelia mrakodrapov), ale to Rangerom nemá nikto za zlé (pretože nikto v skutočnosti netuší kto sú, inak by im určite natrhli prdele. Mimochodom sami Power Rangers sa v reálnom živote veľmi dômyselne maskujú - každý nosí oblečenie presne takej istej farby, akej je jeho superhrdinský kostým) hlavne, že je obluda konečne "caput." Na konci ešte dostanú priestor nejakí dvaja chuji, ktorí majú byť asi "vtipné vedľajšie postavy určené na to, aby trochu uvoľnili tú extra-napätú atmosféru" a urobia nejaký "fakt vtipný vtípek," napríklad spadnú ksichtom do torty, a podobne. A Power Rangers sa na tom pekne pobavia, idú na pivo a svet je zase fajn... No, čo myslíte, ako INAK by sa toto dalo ohodnotiť?

Boys and Girls (2000)

Tieto typy filmov vážne nemusím. Príbeh je pre tento žáner klasický blbý, vtipov veľa nie je a keď už sa nejaký vyskytne, tak to aj tak nie je vtipné. Herci taktiež nič moc, ale kto má tento žáner rád, možno sa bude celkom dobre baviť.

Ztracený svět (1999) (seriál)

Zo začiatku to nebolo až také hrozné, ale postupom času asi tvorcovia začali raňajkovať toluén ochutený LSD, alebo čo, pretože fantasmagórie takého rangu, aké prišli v tretej sérii sa len tak nevidia (teda, nemám nič proti fantasmagóriám, ale tu som to teda naozaj nečakal, nehovoriac o tom, že sa to sem absolútne nehodí). Nebudem hodnotiť efekty, predsa len: je to seriál.. Ale čo ten scenár, preboha??! Čarodejnice, zombíci, démoni, výlety časom, návštevy z budúcnosti, westernové prvky (!), paralelné reality, duchovia, jašteričí ľudia (či čo to kurva bolo) a ďalšie a ďalšie "národy náhornej plošiny" či iné zverstvá (nielen dinosaurie) etc. Na druhej strane to bolo tak neskutočne uletené, až to bolo miestami vtipné (zrejme nechcene, ale čo tam po tom). Hviezdičku dávam za tie ženské sympaťandy (Blakelyová je fakt kus!) a za spomínanú zvrhlú zábavu nad tými scenáristickými bejkovinami. Inak je to bullshit najväčší...

Zvoník od Matky boží (1997) (TV film)

Síce som občas zíval nudou, ale aspoň vďaka hercom som nezaspal úplne.

Záhada Blair Witch (1999)

Film, ktorý mi umožnil zažiť na vlastnej koži ten neuveriteľný pocit strachu z neznámeho. To sa ešte nikdy žiadnemu filmu nepodarilo tak ako práve Záhade Blair Witch. Po jej zhliadnutí, sa už nikdy nebudete na obyčajný les pozerať rovnako. Čistých 5*

Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004) odpad!

Jednotku som ešte strávil, ale toto dementné pokračovanie mi naozaj vyrazilo dych. Nielenže divákov v prvej polovici trápne vodí za nos, ale čo je horšie podobný pocit bude mať divák aj po dopozeraní tohoto výsostne debilného filmu! Kým jednotku zachránili pred úplným stahnutím na dno filmových splaškov známe tváre, pri tomto počine niet o čom hovoriť. Herecky najlepší je vo filme asi Johnny Messner, aj keď to stále nie je žiadna sláva a jeho bezvýznamné pohľady a krčenie čela tomu nijak nepridajú. Tešiť sa môžete aj na perličky z úst hlavných protagonistov ( „To je tá najväčšia anakonda akú som videl!“ ). Digitálne anakondy sú nedôveryhodné a po čase začne to vrieskanie a behanie nudiť k smrti. Ja sa len modlím, aby film nezarobil dosť na ďalšie pokračovanie.

Rodina Addamsova (1964) (seriál)

Síce som už seriál videl dosť dávno, ale neopakovateľné gagy sa mi silno vryli do pamäte. Dúfam, že sa k tomuto seriálu ešte vráti nejaká televízia.