• Pohádka

Už je tady zas (2015)

Vůdce v poloze klauna, filozofa, vizionáře i historické hrozby se za doprovodu stále okouzlující Katji Riemann prochází německou společností na hraně kulturního úpadku. "Mezi obyvatelstvem panoval němý vztek, nespokojenost se stavem, která mi připomínala rok 1930, akorát že tehdy pro to neexistoval ten trefný název... ÚNAVA Z POLITIKY."

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Ze čtyř hvězd skoro na odpad, to jsi to Václave dopracoval... Původně vyvážená inteligentní politická diskuze se časem stala hlásnou troubou pražské intelektuální smetánky, která si od dob prezidentování "koktavýho Vaška", pořídila patent na rozum.

Stín kapradiny (1984)

Psychologické drama se snovým prolínáním a citem pro přírodní obrazy ... zde je režisér Vláčil znovu ve svém živlu. Opět úspěšně sahá do rybníku polských herců a nemýlí se! Zbytečně podhodnocený příběh o putování dvou životních zkrachovalců na černém hřbetu pekelného kozla zločinu.

Klukanda (2011)

Hezký dětský psychologický film, který mě v mnoha momentech dojímal a nutil k záchvěvům empatie. Barevná mozaika nezvratně měnicí se francouzké společnosti mne sice trochu otravovala, ale to mi naštěstí neposkvrnilo celkový dojem. Mnohem kyselejší jablko byla maturita hormonálně rozložené těhotné matky z oboru "jak veřejně ponížit své dítě", zde byla hodnocena, tato žena, výborně. Závěrem snad jen poklona a kytička pro milé herectví Zoé Héran a Jeanne Disson.

Týden s prezidentem (2017) (pořad)

Názory běžného občana vyslovené jasně, přímo, bez přetvářky a strachu. Zuřící pražská kavárna ... zástupci tradičních stran nemající kontrolu nad prezidentem, navztekaní senátoři, které volí 15 % obyvatel? Toť božská hudba pro můj sluch, i když je Miloš svérázný samorost :-).

Vlčí bouda (1986)

Hororová sci-fi podivnost se silným psychologickým základem, kterou jsem si vyhrabal ze sněhové laviny zapomenutých filmů svého mládí. Nic méně, další z výtvorů paní režisérky Chytilové, jež mne utvrdil v tom, že tato dáma patřila do blázince... umělců.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Jeden z trochu bláznivých, uzpívaných, ale pěkných příběhů pro srdíčka zasněných děvčátek. Kouzelné animované představení z tropických vod krásného Pacifiku, plynoucího pod plachtami pohádkových katamaránů. Tohle vyprávění ocení každý milovník nádhery Tichého oceánu a luxusních animačních scenérií.

Řachanda (2016)

Blbina jakoby z Troškovy kapsy, přesto pohádka, na které se tvůrci po vizuální stránce skutečně nadřeli. Vetchý koberec několika opravdu vtipných nápadů sice zcela nezakryje odřené staré parkety z vykradeného paláce filmových příběhů, ale snad z důvodu konjunkce Venuše, mi to dnes večer nevadilo.

Můj soused Totoro (1988)

Často jsem se zamýšlel nad tím, jak tyto kruté asijské národy tvořily své jemné citlivé umění a krásnou kulturu. Úžasně barvitý a příjemně lidský příběh s dobrými bytostmi dětské fantasie je dalším důkazem duševní poezie japonského kresleného filmu. Výchova k úctě, slušnosti a lásce k přírodě je v dnešní pokleslé západní tvorbě pro děti, již velmi vzácná. "Babičko, vaše zahrada je jako hora plná pokladů."

Bohéma (2017) (seriál)

Tříhvězdičkově vlažný seriál, který je však po lavině českých seriálových krimi tematickým osvěžením.