• Pohádka

Velká vánoční jízda (2011)

Jeden z dalších návodů, jak dále zesměšňovat postavu svatého Mikuláše alias Santa Clause. Snad výměna kněžského roucha za kožíšek z reklamy na Coca-Colu, budí nutkání dělat neustále z této osoby bláznivého tupce. Americká vánoční tvorba pro děti se často pohybuje na hraně nevkusu, ale tento film už zakopl a zřítil se přes okraj.

V srdci moře (2015)

Přestože příběh souboje dvou ambiciózních mužů je již ošoupaný jako starý manchester a dialogy byly často spíše odříkány než prožity, já si užil krásnou podívanou. Miluji moře a oceány, jsem okouzlen něžností plachetnic a žasnu nad majestátností mořských tvorů. To vše byla vzácná ambra, která vydatně naplnila soudek mé spokojenosti. Nenechte se však ukolébat vlnami Pacifiku, ve skutečnosti jde o velmi krutý a tragický příběh.

Sia - Chandelier (2014) (hudební videoklip)

Dech beroucí krása, smutná i kouzelná, jako text této dojemné písně. Fascinován až démonickým vzezřením mladé umělkyně, nemohu najít jiného příměru než… padlý anděl v choreografickém bolestném letu životem.

Panenství a kriminál (1969)

Rozverné povídání o spratkovi, který by zasloužil vyhrnout sukni a sešvihat prdel rákoskou, až by si týden nesedl. A tohle máš Ladiku za všechny své filmové nevěry :-).

Poklad pana Arna (1967)

Ponurá pověst ze studených krajin o hrůzném krveprolití, lásce a pomstě, vyprávěná za hukotu ledových větrů. Jeden z nejúžasnějších animovaných hororů, které jsem kdy spatřil. Fascinující hlas Václava Vosky okouzluje i děsí.

Domácí péče (2015)

Mozaikou smutných lidských osudů se vine tragédie ženy v bezvýchodné situaci. Poklidný venkovský příběh o lidském neštěstí ve světě, kde materialismus a duševno vchází ve střet. Možná účelová hořká tragikomedie, která ovšem dokáže vzít za srdce.

Cesta na jihozápad (1989)

Tohle rozhodně není film pro hnidopichy a věčné kverulanty, ale mně přinesl osvěžující potěšení. Výběr chlapáků československého filmu se zde úspěšně popral s tématem, které je tak vzdálené našim krajinám. Zajímavý příběh odvahy a dobrodružství v peřejích průzračných řek a ve stínu skalistých hor.

Hlídač č. 47 (2008)

Anděl smrti rozprostírá své perutě nad osudy hrdinů válečných tragédií a doprovází tento citově hluboký příběh o zradě a lásce. Velmi pěkně udělaný film z prostředí střetu válečných hrůz a pokřiveného života navrátivších veteránů, jejichž tragédie nebudou nikdy pochopeny.

Příběh dušičkový (1964) (TV film)

Příjemný pohár laskavého humoru, který nám připravili znamenití mistři českého filmu. Patina zákoutí staré Prahy, pěkná mluva i starosvětská slušnost jsou přísadami tohoto likéru, jenž byl stvořen pro naše pobavení. Paleta jeho chutí je pak plná krásných ponaučení lidského života.

Thor (2011)

A už jsou tu první úsměvy :-)... Odin, krutý a nelítostný vládce bohů severu, který si vždy liboval v boji a krvavé řeži, doprovázen svými Valkýrami, Odin, co poňoukal lidské krále, aby se pak sám účastnil jejich válek a s potěšením obracel svou přítomností vítězství hned na tu, hned na onu stranu, vyzývá ke klidu, lásce a míru. Naleštěný Asgard, jako by ze Star Wars, nám hlídá nějaká severská forma černouška... chudák Heimdall, ještě že neměl bubínek. Jinak docela pěkně udělaná "Superman - Transformers" fantasy komedie, pro mé pubertální syny. Výstižný komentář viz flanker.27.