• Pohádka

Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)

Báječně zamotaná komedie o jedné velké lidské touze. Krásný příběh s vynikající českou hereckou společností a příjemným koncem, ve kterém všem hříšníkům rádi odpustíme a všichni zúčastnění dosáhnou radosti a štěstí.

Ta chvíle, ten okamžik (1981)

Jeden ze vzácných filmů zamýšlející se nad skutečným hrdinstvím typu statečných obětí Heydrichiád, kontrastující s pseudovlastenectvím lynče chtivých hospodských povalečů, kteří rostli koncem války jako prašivky v lese. František Němec, asi ve své vůbec nejskvělejší roli, v tomto nerovném boji vytváří spolu s perfektním Luďkem Munzarem dokonalou dvojici soupeřů.

Malý Bobeš (1961)

Tento hezký film s jednoduchým dětským příběhem je jako hebká deka, kterou se přikryjeme, když si chceme odpočinout. Pak už nemusíme na nic myslet a můžeme jen vnímat tuto příjemnou venkovskou poezii.

Putování s dinosaury (2013)

Tak co na to krátce říci... krásné zpracování, příběh pro děti do desíti let a dabing na úrovni odpad. Přesto, pro děti, kterým je film hlavně směřován, snad zábavná podívaná.

Obavy komisaře Maigreta (1970) (TV film)

Malé psychologické krimi drama v jakém se Rudolf Hrušínský dokáže skvěle blýsknout. Jeho fascinující vyšetřovatelský poklid kombinovaný s detektivním napětím je báječnou ingrediencí tohoto komorního příběhu.

Šmankote, babičko, čaruj! (1998)

Přeslazený jak špatně udělaná káva, u které se rozhodujete jestli jí máte vylít do záchodu, nebo to pro tentokrát přetrpět. Mladé herce ("muže"), by v této lehké pohádce, asi nejlépe popsal svým jadrným způsobem Verbal. Přesto nemůžu říci, že by to bylo úplně odepsané, prostředí a výtvarná stránka lesní říše se mi docela líbily.

Noční host (1961)

Tento skvělý kousek vnímám v některých částech téměř jako velmi hořkou komedii s mnoha zajímavými Vávrovými náznaky, kdy si člověk není jistý, zda jde o satiru na kapitalistickou nabubřelost, socialistické vidláctví či nacistický cynizmus. Nic méně, velmi příjemný filmový zážitek.

Faunův labyrint (2006)

Krutý, melancholický, děsivý i hluboký, to je Faunův labyrint. Spolu s Hrobem světlušek je tento velmi krásně zpracovaný filmu na vrcholu nejdojemnějších příběhů, které mám v srdci.

Dlouhé dopoledne (1969) (TV film)

Další z odvážných filmů šedesátých let, poukazující formou komorního vězeňského dramatu na pokřivenou ideologii socializmu. Jaroslav Moučka, překvapivě v pozici politického vězně, hezky a přesvědčivě naplňuje svou roli, stejně jako naši ostatní skvělí herci. Vypjaté chvíle tohoto trpkého příběhu zlehčuje alespoň komická tupost věznitelů. Nic méně, můj malý obdiv formě totalitního vězeňství, který by dnešní delikventi potřebovali jako sůl.

Sedem svedkov (1967) (TV film)

Pozoruhodná a drsná psychologická sonda do spletité pavučiny výslechu skupiny osobnostně narušených svědků brutální vraždy mladé dívky. Příběh dvou rozdílných postav vyšetřovatelů, jež čelí nejen aroganci, cynizmu a zbabělé lhostejnosti, ale také sobě navzájem. Dokonalá podívaná, z které se místy zvedá žaludek.