Od soumraku do úsvitu (1996)

Fascinující akční thriller. V prvních minutách jde vidět typický Tarantino, chvíli jsem si myslel že to režíruje on, ale Rodriguez s ním má něco společného, zásluha je ale na Tarantinově geniálním scénáři. Přibližně v polovině to už nabere na oprátkách. Ten kdo neviděl ukázku, nepřečetl si info a podobně musel v kině valit oči, o čem to vlastně. Já jsem jen a jen bavil. I na tu dobu a nízký rozpočet se povedla přeměna postav.

Scary Movie 4 (2006)

Prostě jen další nářez smíchu. I přes ty roky mě to dokáže hodně způsoby pobavit. Ať už je to naprostá stupidita, komediální scény nebo prosté hození míčku do obličeje. Když koukám na Scary movie otevírá se mi začátek puberty. Čtvrtý díl nemusí všechny bavit, ale neznám nikoho kdo se nezasmál alespoň u jedné scény. U té konečné s parodií na Toma Cruise u Oprah se prostě někdo musí alespoň pousmát. Viděno v kině.

Malý výlet do nebe (2005)

Ještě že to má tak malou délku. Jinak už bych se začal nudit. Takovýto jednoduchý příběh s jednoduchým zpracováním zabaví. Rychlý rozjezd, rychlý průběh. Takže jsem se nudit nestíhal, furt se totiž něco dělo. Někdy kolísala kamera až k amatérismu, ale Malý výlet do nebe je nejspíš nízkorozpočtový snímek, takže přes pár chyb se tohle menší drama povedlo. A zasloužile nejlepší herec Jeremy Renner, vcítil se do role sráče Freda.

Tři do tanga (1999)

Další romantická komedie. Nic nového, prostě klasika, chlap chce ženskou, ale není to jednoduché. Ale ta komediální část se povedla, Oscar Novak je pro všechny gay, ale i když není, tak to trochu využívá. Je zábavné sledovat scény s jeho přáteli a podobně. Ale nesmál jsem se u každé scény. Prostě tuctová komedie, která mezi ty ostatní zapadá. Nic víc, nic míň. A Matthew Perry zase skvěle.

G. I. Joe (2009)

Akčně vyváženo, ale co se týče toho obsahu nic převratného G. I. Joe nenabízí, bohužel. Čekal jsem mnohem větší události, skoro nic se nestalo. Jen střílení, šermování, otočky, skákání. Po téhle stránce naprosto dostačující. Viděl jsem i pár dobře vypadajících scén, mluvím o tom běhání v obleku, vypadalo to prostě dobře. To má ode mě velké plus. A jelikož je využíváno vizuálních efektů, je to trochu zklamání, efekty mohli vypadat mnohem lépe. Na to jak vypadali teda nevím co na tom filmu stálo přes 170 milionů dolarů.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Působí to na mě jako komedie, já se u toho kolikrát zasmál, hlavní zásluhu na tom měl Dwayne Johnson. Ještě před shlédnutím jsem si říkal, že celý film bude tahat jen on. To jsem se spletl, každá postava měla svůj prostor a byla zajímavá. I když Kailani mohla ztvárnit lepší herečka. Jako dobrodružné fantasy dostačující.

Most do země Terabithia (2007)

Neskutečně okouzlující film. Ale získal si mě až po tom zvratu u konce. To jsem vážně nečekal a hned bylo vidět jak je kvalitní scénář. Výběr herců mě taky nijak neurazil. Takže jsem to celé dokoukal s největší parádou. Označuji to za krásný snímek, takových rodinných fantasy má být mnohem více.

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Vše se seběhlo moc rychle, větší vysvětlení by si to to tedy zasloužilo. Ale jde hlavně o tu střílečku, v tom se Red Dawn ukázal dobře. Chybělo mi větší přiblížení postav. Herecky je to zvládnuté, ale režisérsky to není zase taková bomba. Scénář se jeví slušně, jen se to dalo zvládnout mnohem lépe. I tak jsem si film užil a bavil mě. Chris Hemsworth a Josh Hutcherson jsou jediní herci, kteří se aspoň trochu se ukázali. Ostatní se ani nijak ukazovat nemuseli..

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Jediné co mě celou dobu bilo do očí je to, že John McClane není ta nejústřednější postava, ale Jackovi se taky hodně věnovala kamera. A na to já do kina nešel. Ale John se nám ukázal ve vší parádě, nebo spíš Bruce. Ten se do toho opřel, na to jak mi ve čtvrtém díle přišlo že je na to už starý, tak tady jsem viděl typického McClana. Akčně je Smrtonosná past 5 dostačující. Taky jde vidět že měli hlavní postavy navrch, zatímco v předchozích dílech dostávali na prdel a pak se z toho vytáhli. Nejvíce se mi líbili hlášky a gesta, v tom je to prostě bomba. Viděno v kině.

Schindlerův seznam (1993)

To nejlepší na tomhle snímku jsou prostory postav, všech postav. Celé se to netočilo jen kolem Oskara Schindlera nebo kolem Amona Goetha, našlo se tolik vedlejších postav. Nebo se jednalo o postavy, které vystupovali ani ne minutu. A bylo jich tolik, taková snaha zakomponovat do děje vše co se dá, se jen tak nevidí. Scénář je precizní a popisuje mnoho událostí a Spielberg si s tím na mistrovské úrovni poradil. Zastřelení ženy kvůli radě jak něco stavět a podobné scény, ty dodávali ukázku krutosti. Nebo Amon Goeth střílející bezdůvodně na Židy. Tolik pravdivých scén. Postavy byli bravurně zahrané, takže takový nominovaný Ralph Fiennes toho Oscara měl proměnit. Neskutečná atmosféra nechyběla. Lepší provedení hrůzy z druhé světové války si ani neumím představit.