Sexbomba od vedle (2004)

Neuvěřitelně snaživá a efektivní komedie. Já se bavil jak po té komediální stránce, tak po té dramatické. Celou dobu to mělo co říct, ani chvíli nebyla nuda. Prostě se furt něco bylo. Oceňuji mírnou změnu děje, chvíli jde o slaďárnu a pak se stane průser a děj se změní. A výběr Sexbobmy byl ten nejlepší tah. Elisha Cuthbert je tak okouzlující, ale i ostatní herci byli skvělí. Ani jsem nečekal konec, takový uvolňující jednoduchý, hlavně provedený tou hudbou. Měl jsem z toho prostě dobrý pocit. Nenašel jsem žádnou chybu, prostě paráda.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Edgar Wright je frajer. Tolik novinek do filmového světa. No, možná né novinek, ale on si scény přizpůsobil dokonale podle sebe. Párkrát jsem se hodně zasmál, ale celou dobu jsem se bavil, vším. Akcí a herci. Nový styl komedie, nic víc. A Chris Evans, u jeho scén jsem se zasmál nejvíc.

Spring Breakers (2012)

Pro lidi, kteří hltají filmy typu Project X, je Spring Breakers hotový ráj. Dále pro fetky. Pro mě to byla podívaná na něco nového. Ale mě ty přeházené scény a opakování dialogů třikrát do minuty vadilo. Nenudil jsem se, spíš mi pár věcí lezlo mírně na nervy. Selena Gomez není nejhorší herečka, jak jsem si vždycky myslel a sympaťák James Franco, u jeh role jsem se bavil. Viděno v kině.

Žena v černém (2012)

Taková typická duchařina, akorát z trochu starší doby. Včele Harry, který mi nijak nevadil, což jsem se divil. Vždycky jsem si říkal, že z Harryho nevzpamatuji a bude mi ho furt připomínat. Ale do role sedl dobře. Oceňuji málo vedlejších postav, dá se totiž o nich udělat obrázek. Celkově zajímavý nápad na horor, který je případ žánru "mysteriózní". Já se bavil, po dlouhé době jsem horor dokoukal rád.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Párkrát jsem se zasmál, asi té stupidnosti, ale vypadá to prostě dobře. Je to hezké pojetí už novějšího humoru. Divím se, že tenhle humor byl využit ve filmu ze 70. let. Dobré je to, že celkově Asterix a Obelix nenudili. Také za to může délka 82 minut, o něco déle a už by to asi nepřekousl.

Pokoj 1408 (2007)

V tom pokoji už to bylo moc protahované. Scény v něm už nenabízeli nic převratného u čeho bych seděl s otevřenou pusou. Což je škoda při tak zajímavém začátku a skvělém konci. A taky mi vadil Cusack, jakýkoliv jiný herec by mi zážitek zlepšil. Ale i přes protahování scén a nepříjemného herce bylo Pokoj 1408 zábavné sledovat. A jak jsem už zmínil, konec byl prostě skvělý a moc jsem ho nečekal.

Ray (2004)

Neskutečně působící snímek. Životopisné drama jak se patří, s pořádkou podsuvkou hudby. Raye mi bylo chvilkami vyloženě líto, chvilkami mě jeho charakter štval. Tomu nejvíce dopomohl Jamie Foxx, je vážně frajer. Do role se dokázal naplno vžít. Teď už pro mě bude Ray. Ne jen že celý snímek byl režisérsky zvládnutý, velkou zásluhu na kvalitě má kamera a střih. Já žádnou chybu nenašel a jen jsem se nechal unášet.

Noční můra v Elm Street (1984)

Kultovní horor, který i v roce 2013 dokáže navodit dobrou atmosféru. Sice se u toho nedá bát, ale já oceňuju ten nápad. A hlavně je ten nápad dobře provedený. Dobří herci, režie a hlavně vypilovaný scénář. Nechybí ani dobré masky. Takže jediné co mi chybělo byl aspoň malý strach. Jinak si Freddy vedl bravurně.

Kick-Ass (2010)

Zábavná akční komedie, která nikomu neublíží. V žádné scéně není nuda. To je jedna z nejlepších věcí na Kick-Ass. A když jsem se zrovna nesmál hláškám nebo gestům, užíval jsem si akci doprovázenou vynikající hudbou nebo písněmi. Vyvážený mix ostrosti, režisér Matthew Vaughn je schopný udělat divácky úspěšný snímek.

Čtyřicítka na krku (2012)

Začnu tím, že mi přijde zbytečná délka přes dvě hodiny. Každá scéna není k popukání tak to chvilkami nudí. Ale převažují "ty lepší" scény. Průměrná zápletka, manželům to neklape a do toho se jim serou děti a rodiče. Tři hvězdičky dávám hlavně za neustálé zmiňování Lostů a za role Megan Fox a Jasona Segela. This is 40 není špatná komedie, jen zbytečná. Těhle komedií už je dost, neviděl jsem nic nového.