Noc oživlých mrtvol (1990)

Dobrá oddechovka, který se může hrdě nazývat zombie žánrem. Pár dobrých nápadu, ze kterých si berou příklad filmy nebo seriály s tématikou zombie do dnes. Dokonce i slušná atmosféra, který nevypadá lacině. Svižné tempo, zajímavé momenty a na rok 1990 hodně kvalitní masky.

Úsvit mrtvých (1978)

Jediná škoda na Úsvitu mrtvých je ta hudba. V letech kdy snímek vznikal mohla být hudba lepší, napínavější a ne tak svižná až působí jako dobrodružná. Nebudí to tu správnou atmosféru. Jinak George Romero si dával záležet na vypilování postav, drsňák "hrdina" a hezká ženská. Působí to dobře. A hlavně ten nápad s obchoďákem a k tomu ten konec, kdy obchoďák napadne gang a zombie už nejsou jedinou hrozbou. Takže zombie horor se kříží s menším akčňákem. Romero je frajer.

Funny Games USA (2007)

Právoplatně si Funny Games bere název žánru "Psychologický". Nutí to přemýšlet, zamýšlet se, hraje si s myšlením. Deprimovalo mě rozpoložení charakteru postav, přímo mě vytáčely. Tohle je na mysl opravdu těžký snímek s kvalitním zpracováním. A ta scéna kdy jeden z bratrů přetočil čas, nevěděl jsem co si mám myslet. V tomhle to je prostě paráda.

Avatar (2009)

Nejenže je Avatar vizuálně strhující bomba, má i docela průplavný děj a jednoduchou zápletku. S Avatarem se zase objevují nové filmové zážitky, u kterých si divák řekne "Páni". Zásluhu na tom, jak to celkově vypadá krásně mají ty vizuální efekty, které jsou asi nejlepší, které jsem kdy viděl. Celé skoro tři hodiny má Avatar stále co říct a dokáže překvapit. Výběr herců je úplně dostačující. Není moc lidí, kteří nemají tento snímek rádi. Viděno v kině.

Převtělení (2005) odpad!

Horor? Horor v čem? Po "Převtělení" se divím, že neexistuje žánr sračkoidní nuda naprosto o ničem, bez děje, bez úcty, bez zábavy. Není to čistý amatérismus v produkci a podobně. Je to čistá sračka v ději a v hercích. Možná tomu křivdím ,ale u těch Japonců nejde poznat výrazný výkon, protože vypadají furt a všichni stejně. Hlavně je to hrozná nuda, dále má tento "horor" slabý potenciál, tudíž nevím jestli by mě bavil pod novým štábem. Prostě prasotina.

Hlava nehlava (2004) (TV film)

Od toho co jsem čekal je tohle slabota založená na výkonu Jeremyho Davidese. Ale ten výkon nemohl nijak rozšířit, protože to této postavě kazí bezduchý scénář. A vlastně i režisérská práce je slabá. Myslel jsem, že to bude zároveň pohled do jeho mysli a do jeho života, chápu, že to není životopisný film, ale i jako nějaké krimi si Hlava nehlava nevystačí. Charles Manson je zajímavý člověk, tvořený přímo pro film. Kdy už nastane pořádné zfilmování.

Můj otec je šílenec (2012)

Já už myslel že šel Adam Sandler do háje, ale dokázal mě zase překvapit. Sice už v něm nevidím ten světlý zápal do filmu, ale to co předvedl stačí. Ale abych hodnotil i samotný snímek. Dobře zpracovaný koncept s výběrem neokoukaných herců, teda kromě toho Sandlera. V roce 2012 vznikla komedie, u které nepřevládají nechutné scény, ale dokáže pobavit postaru. Celkově to nedopadlo vůbec špatně.

Terkel má problém (2004)

Fantastický nápad, já se bavil od začátku až do konce. Tolik barevných nápadů. Pro jednou tahle animace nevadí, protože dodává na důraz humoru v téhle komedii. Oceňuji hlavně to, že jsem se u mnoha scén skvěle pobavil. A je to jedna z komedií na které je možné koukat často a ne že po jednom shlédnutí pobaví, ale pak se na to nedá dívat.

Protivný sprostý holky (2004)

Protivný sprostý holky má potenciál zábavy jen pro mladší publikum. Je hodně komedií, u kterých se zasměje netypickému hororu každý. Takže já hodnotím obrazně, děj není zase tak špatný nápad a provedení je taky dobré. Jen ten humor není pokaždé příliš k popukání. A bezvadná Rachel McAdams.

Lesní duch (2013)

Tak kde začít. Doufal jsem že si tenhle remake udrží soudnost a ponese s sebou jen kvalitu. Doufání je rázem realitou. Už dlouho se nestalo aby horor byl lekačka, byl plný krve a hnusu a "těch strašidelnejch" holek. Ve mě vřelo napětí spolu s očekáváním po celou dobu. Herci to zvládali, a já se strachoval že to akorát pokazí. Masky a make-up prostě bomba, strašidelná bomba. Tvůrci dokázali zařídit parádní kino zážitek. Co se týká všeho okolo děje dobře pasuje a nevypadá to směšně. Mluvím o drogách, to je na začátek dobré opodstatnění, proč ty lidi vůbec do toho lesa jeli, jen kvůli tomu aby pomohli odvyknout kamarádce. Mnohem lepší důvod pro film než aby jeli prostě zakalit. A scenárista měl plnou hlavu toho, jak dobře vymyslet co nejvíce hlášek, herci ty hlášky vykřikují od srdce a od Expendables, Avengers a The last stand hlášky fungují. Atmosféra prostě špičková. SPOILER Při titulcích si pár jedinců neodpustilo "ty vole" když viděli Bruce Campbella coby producenta. A už text mluvený hlubším hlasem na konci během nich byl podezřelý. A na konci Bruce a ještě stihne prohodit tu nejlepší hlášku z celého Evil Dead, takže jsem ze sálu odešel s uspokojivým úsměvem. KONEC SPOILERU Evil Dead 2013 je nejlepší horor za posledních pár let a myslím, že ho dlouho nic nepřebije. Možná dvojka. Viděno v kině 2x