Bláznivá holka (2008)

Neskutečná nuda, to je to nejhorší co se může filmu stát, že prostě nudí. Modlil jsem se aby to už skončilo. Takovéhle nápady už tu jsou dávno a navíc bez zbytečného kecání, ale tady se nic nového se za celou dobu neodvíjelo a šlo jen o zbytečné kecy. Oceňuji ale práci štábu, kamera střih a různé dodatky jsou na dobré úrovni a neokrádají o zážitek, který bohužel tato romantická komedie nevyužívá. A taky dává patrné plus Elisha Cuthbert.

Hvězdná pěchota (1997)

Nápad s jakousi apokalypsou ve světě je dobrý, ale to že jde o brouky už nevypadá tak dobře. Nicméně Hvězdná pěchota má slušný děj. Nejvíce se mi líbili scény na tréninku nebo podobně. Ale to je chyba, protože Hvězdná pěchota je akční sci-fi. Ve druhé polovině filmu už se začíná něco pořádného dít, ale furt to není ono.

Nesvatbovi (2005)

Není to úplně slaďárna, ale taky nejde o komedii se stupidním humorem, že bych se u každé scény za břicho popadal. Nicméně Nesvatbovi nenudí. A to je to hlavní. U všech scén jsem se kochal a někdy se i zasmál. Neškodná napůl romantická komedie, která snad nikomu neublíží, navíc s dobrým hereckým arsenálem.

Jack Sparrow a tajomstvo hlbín (2012) (studentský film) odpad!

Tomu, kdo tohle vymyslel asi jeblo. Já to fakt nechápu.. Proč? Kvůli mizivému shlédnutí na youtube? Protože kdyby na sebe chtěl režisér, či scénárista upozornit našli by si určitě jinou cestu. Proto se mi vkrádá myšlenka proč tohle vzniklo, v jaké hlavě se to zrodilo. Protože je to prostě trapárna z čistého amatérismu, já amatérismus u takovýchto snímků ignoruji, ale Jack Sparrow a tajomstvo blbin nemá žádnou úctu.

Strom života (2011)

Když je nějaký snímek nezajímavý v některých scénách, zachraňuje ho zakomponovaná hudba nebo herci. Ale tady mi lezlo na nervy prostě všechno. Strom života se urputně snaží být fascinující snímek, na který budou koukat všechny generace dlouho a dlouhou řadu let. Snaží se aby se na něj nezapomnělo. Já chci okamžitě zapomenout. Jeví se to, jako že o nic nejde. Strom života se nesnaží nějak vyvíjet, je to stále to samé a o ničem. Dlouho jsem se takhle u filmu nenudil. I charaktery postav jsou nudné, jen samé klišé. Amatéřina to sice není, ale nechápu jak se k tomuhle mohlo podepsat duo Brad Pitt a Jessica Chainstain.

Prezidentské volby (2012) (TV film)

Game Change není vůbec špatně natočený snímek, skoro všechno klape, kamera, střih a podobně. Jen tomu chybí šťáva. U Game Change se nedá ani trochu žasnout. Hodně mi chyběla osobitost hlavní postavy, navenek jsem si o ní udělal obrázek, ale dovnitř jsem neviděl. Nevím jestli to bylo herečkou nebo potenciálem téhle postavy, ale neskutečně mi to vadilo. A kazilo mi to dobrý celkový dojem. A skvělý Woody Harrelson, jak jinak.

Štěstí na dosah (2006)

Já oceňuji hlavně to, že jsem byl napjatý skoro po celou dobu filmu. Byl jsem napjatý i u celkem zbytečných scén, Štěstí na dosah bojuje opravdu vším. Zásluhu na tom má ale hlavně Will Smith, který je přesvědčivý a vypadá to že je opravdu na úplném dně. Ale to provedení je asi nejlepší, hudba a výběr míst kde se scény odehrávají. To dělá na tomhle snímku to nejhezčí. Takže ze všech stran dobře odvedená práce.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Ta atmosféra, to byla paráda. Když reportéři v televizi nebo v rádiu říkali informace přeživším, uvědomil jsem si že tohle je asi jediný zombie snímek, který dokázal vše potřebné vysvětlit. A ještě ke všemu tak jednoduše aby to nevypadalo hloupě ale pozvedlo to laťku ještě výš. Po začátek zombie filmů nemohl Romero vymyslet nic lepšího. Prostě nápad obřích rozměrů, ze kterého čerpá každý zombie horor a každý zombie seriál. Úkryt, jídlo, zbraně, zabíjení nemrtvých a následný útěk. V partě lidí najdeme hajzla, borce, krásku a další pomatené lidi. Tady to všechno začalo.

Byl to tichý muž (2007)

Já tohle vůbec nečekal, pro mě velké překvapení. Mluvím o dějových liniích a zvratech. Bob má zajímavý charakter a Christian Slater ho ztvárnil bravurně. Elishe její role taky sedla a celkem se do ní i vžila. Psychologický snímek jak vyšinutý, jsem vážně nadšený, celkově to dopadlo dobře.

Máme rádi Česko (2013) (pořad)

Né že bych se u zábavnosti popadal za břicho, ale při pár vtipech jsem se zasmál. Jinak jako nápad na TV show to není špatný. Je to provedení je hrozná slabota. Diváci v davu řvou a mávají řehtačkami, ale úplně každý, že to působí až trapně. Mnohem lepší nápad mi přijdou Vylomeniny.