Zhasni a zemřeš (2016)

Uvědomil jsem si, jak už jsem proti těm lekačkám imunní. Zatímco kamarádi šíleli a zakrývali si tváře, já se jen usmíval a blbě to v duchu komentoval. Zhasínání světel zrovna když je to logicky nepravděpodobné a neustálé znásilňování vypínačů mě z míry nevyvedlo. Slabé tři hvězdy.

Vetřelec: Covenant (2017)

Je to film o Fassbenderovi a o tom jak ho dalších 5 let budou všude cpát. O ničem jiným. Nojono, holt se nevyplácí mít přehnané očekávání. Když jsem viděl tu nebohou posádku v akci, tak jsem si říkal vy jste tak tupí, chcípněte všichni do jednoho! A ono se to téměř vyplní. Po slabé půlhodince mistrovské režie, začne filmové sračkoidní peklo členů posádky, kteří ani neumějí držet zbraň, nedívají se kam šlapou a podobně. Nechápu, proč se jim nechce dalších sedm let hybernovat, vždyť jenom usnou a probudí se v cíli, ne? Nebo alespoň to tam mělo být vysvětleno, PROČ nechtějí! Největší komedie byla, jak ta ženská uklouzla na kaluži krve a vystřelila brokovnicí, nebo co to bylo, do stropu. U toho jsem málem vybuchl smíchy a se mnou skoro celý sál. Další nesmysl, u něhož jsem kroutil hlavou a doteď mě z toho bolí krční páteř, byly ty houby. Vystoupíte na neznáme planetě, uplně v pohodě se hodíte do expedičních mundúrů, aniž byste cokoliv znali o místní floře a fauně, nevezmete si žádný žlutý biohazard oblek a našlápnete několik hub já nevím jakých, které mají superinteligentní spóry, jak od Stanislava Lema. Neuvěřitelné a vysoce stupidní! No a celá tahle parta kreténů se tam na té planetě s těma houbama promenáduje s takovou vervou, že by těch hub aktivovali tisíce, bohužel to střihač seřadí, prošmiká, ták, a myslí si, že to nikdo nebude řešit. Celá ta dějová linie s Davidem je totální nealienský konstrukt, vůbec se to tam nehodí. Jak sakra deset let v jeskyni bez ničeho, kromě kamennýho nábytku a už vůbec ne s laboratorním vybavením modifikoval černou tekutinu a vytvořil ty vejce Xenomorpha?A jak se proboha po napadení facehuggerem za 5 minut plně vyvine? To se prostě jen tak stalo nebo jak? A co vlastně sakra ten David na konci dělá? Prostě se mu zcvokly obvody a chce přinést štěstí i na další planety? A za kolik filmů se teda už konečně dostaneme na LV-426? Pfffffffff. Nejvíc mi je líto Ridleyho, který za chvíli umře, a zůstane po něm jenom ten Alien z devětasedmdesátého. Smutná kariéra téhle vizionářské nátury. Celkově bych to zhodnotil jako špatně propracované, neskutečně blbě sestříhané, a hororová atmosféra se dá maximálně vyjádřit v litrech krve. Jsem zklamanej a přemýšlím, kde se stala chyba. Buď Ridley ustoupil od původních plánů vyprávět nějaký jeho příběh o stvoření lidstva Inženýry načatého v dobrém Prometheovi, anebo je prostě kokotsky ovlivnitelnej veřejností a moc tlačil na pilu při násilném zapracování Aliena a vznikl z toho tento konstrukt ve sterilní CGI kvalitě a naprosto prostý jakéhokoli děje. Jedna hvězdička za mimořádně kvalitní mrazivou hudbu a půl hvězdy za Fassbendera a to jenom proto, že tomu fakt dvě plné hvězdy udělit nechci. A Ridleymu vzkazuju, ať už se o nic nepokouší a přestane vykrádat sám sebe. Největší záhady stvoření lidstva opravdu na dně lahve whiskey nenajde!

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Poslochám těch sedm kazet a třináct důvodů k sebevraždě a kroutím palcema na nohou a na rukou a přemýšlím, co si to ta holka dělá za srandu. Kde je ten důvod k sebevraždě? Asi stačí být nesympatická, sobecká husa. A to jsou zatím jenom dva. Třetí by mohl být ten rape a další už mě nenapadají. Závěr se mi svou surovostí spíše zhnusil, ale to bylo celkově tím, že prostě pátráte po tom pravém důvodu k sebevraždě a on jaksi nepřichází. Asi jsem ignorant a nevídím to riziko mezi mladými na háj skůl, ale ještě mě nikdy nenapalo šáhnout si egoisticky na život kvůli tomu, že mi na střední kamarádka přivřela prsty do dvěří nebo mě polila na párty pivem. Vyslovuji tři hvězdy jenom jako podporu seriálové tvorbě, která se alespoň snaží diváka navnadit ke kritickému uvažování nad sociální problematikou. I přesto přeze všechno jsem si totiž uvědomil, že trochu empatie a zkoumání druhých může ledasčemu prospět.

Labyrint - Série 2 (2017) (série)

Co to jako ten Strach natočil? Sedmihodinovou roztahanou nudu. Jediný, který mi přijde sympatický je lobbista Kříž. Jsem zvědavej, jestli se na to dodívám, abych se dozvěděl ten hroznej twist, jakej je to hroznej dobrák.

Pláž (2000)

Znáte to, na některých povídačkách je něco pravdy. A znáte tu o té prefektní pláži někde v Thajsku, učiněný ráj na Zemi? Ne? No tak se tam hned vydejte. Uvidíte zcela obyčejnou zátoku s písečnou pláží, jaké najdete na Google earth stovky, ale přece jen DiCaprio jaksi umě dává najevo, jaká tahle hype seance na pláži vyvolává v mladých lidech pocity. Perfektní! Škoda, že podle mě ta nejdůležitější myšlenka byla asi 5 sekund na konci vyjádřená předmětem e-mailu. Mezitím jenom docházelo ke strastiplným událostem thajských pěstitelů trávy. Takže v létě se sejdeme v Thajsku na Pláži.

Půlnoční slunce (2016) (seriál)

Teda jako kdyby ty vraždy dělal Superman, tak by to bylo uvěřitelnější, než nějakej psycho maník kost a kůže. Omlouvám se za SPOILER. Ale aspoň že se neukáže vrah hned v prvním dílu, jak je to u některých detektivek zvykem. Nicméně si musím nastudovat, jestli mezi Švédy a Laponci panuje taková nevraživost a jak je na první pohled od sebe rozeznat.

Kocour Bob (2016)

Banální příběh s obrovským srdcem. Jako hrdý majitel dvou koček je moje hodnocení natolik subjektivní, že i já se za něj stydím. Nicméně lidé, kteří kočky nesnášejí, o tento filmový zvířecí počin roku stejně nezavadí, takže to je stejně jedno. Strašně se mi líbí, jak se postupně mění ta závislost na heroinu v závislost na kočce. A mnohdy je to závislost ze všech nejsilnější. Kočky jsou různé, jejich charakterní a osobité rysy dokáží vyhnat všechny chmury. Doslova kočičí terapie. A na konci jsem se dozvěděl, že je to skutečný příběh drogově závislého člověka. Knihu si rád přečtu. A tiše si přeji, abych na ulici také našel takového majestátního ginger kocoura.

Šťastné údolí (2014) (seriál)

Takovou životní smůlu, co měla ta policistka snad ještě nikdy nikdo neměl. A co je horší, že to není ani uvěřitelný. Nějaký rodinný problémy a to hrozné televizní žvanění mě fakt unavovalo. Nebýt několikrát přejeté strážnice, tenhle počin pošlu do hlubin.

Svědek (1985)

Citlivá Weirova režie, rádoby chrámová hudba při stavbě stodoly, Harrison Ford a úplně poslední scéna se závěrečnými titulky dělají tento film tak trochu výjimečným a svým způsobem vás zasáhne. V neposlední řadě taneční scéna, kdy použitá písnička je natolik trefná, že o genialitě filmu nemůže být pochyb. Střet dvou neslučitelných světů je okořeněn vyšetřováním vraždy, která tam dobře pasuje, a celkově příbehu pomáhá nesklouznout k banální zápletce.

Pustina (2016) (seriál)

Nejlepší byl Dušek, který o své roli řekl, že neví, co tam hrál nebo co se to dělo. To zní skoro jako kdyby byl izolovanej ode všeho kolem a hrál jen tu svoji roli. Nicméně perfektní intro s hudebním podkresem a despotická atmosféra hnědouhelné pánve dává naznat, jak ve 21. století lidé v ČR ještě žijí a co všechno jsou schopni obětovat pro svůj prospěch, nakonec i svou důstojnost a lidskost vůči ostatním lidem. Nějaká vražda, to je jenom kulisa, pozorně zkoumejte jednání postav, to je na tomhle seriálu nejdůležitější.