Pokoj (2003)

Tak tohle bylo zábavnější, než jsem čekal. A to jsem na to koukal sám, střízlivý a bez drog. Asi nejlepší nezáměrná komedie, co jsem kdy viděl. Některé ty ujeté dialogy, mimózní herectví Tommyho Wiseaua, milostné scény, které jako by vymýšlel osmiletý kluk... a ten 25letý "kluk", co si furt chce házet s míčem.... Paráda. Zvláštně se mi to hodnotí, protože ve výsledku tomu ubírám z plnýho hodnocení proto, že to místy není tak zábavně příšerný... ale povětšinu času ano. (7/10)

Logan: Wolverine (2017)

Nemám rád první dva sólové Wolveriny a po tomhle filmu je nemám rád ještě víc, protože je skoro až ostuda, že na ty ploché tuctové slátaniny má "Old Man Logan" navazovat. Tohle je úplně jiný Wolverine, hodně drastický, brutální, sprostý... Ale především má pořádné postavy a zajímavý příběh. Logan je naprostá pecka, co si přímo rochní v tom, že může být superhrdinským eRkem. I v komiksech si užívám, když někdo vezme existující superhrdiny a posune je k větší "dospělosti" (někdy jen zdánlivě skrz sex a násilí, ale pokud je to dobře napsané, tak proč ne?), takže doufám, že tomuto filmu budeme vděčit i za další superhrdinské vypalovačky. (9/10)

Krotitelé duchů (1984)

Po hodně letech jsem si dal tenhle kousek znova. A není to žádná bomba, spíš jen taková příjemná komedie s prvky hororu (jako dítě jsem se u toho bál a myslím, že to obecně pro děti může být strašidelné). Zajímavé je, že to je místy pro děti docela přisprostlé - narážka na orální sex s duchem, sexy se svíjející Sigourney Weaver či dnes už kultovní hláška Billa Murrayho "This man has no dick". Kromě cool ústřední písničky je taky nemsrtelný ten super pocit, když se z doktůrků na okraji společnosti stávají úspěšní Krotitelé duchů a na konci jim dokonce před finální bitkou skanduje celé město. To mně vždycky zvedne náladu. (7/10)

Řada nešťastných příhod (2017) (seriál)

Po druhém díle to vzdávám (na mou obranu má každý díl hodinu). Je to brutálně stylizované jako třeba seriál Pushing Daisies, což mi obvykle vyvhouje, ale zdejší roztomilost, temnější a s černým humorem, mě nenadchla. Sem tam vtípky dobré, sem tam vyjdou do ztracena. Nějak jsem se nedokázal přenést přes to, že kromě ústředních děcek jsou všechny postavy děsně hloupoučké. Chápu, že to tak u pohádek bývá, a tak by mi to asi nevadilo třeba o půlhodinového animáče, ale tady se děj vypráví poměrně rozvážně, takže jsem měl problém se do příběhu ponořit. Není to zlé, asi záleží hodně na vkusu, ale já budu věnovat svůj čas jiným seriálům. (6/10)

Wolverine (2013)

Hugh Jackman jako Wolverine tradičně skvělý, ale bože, to byl hrozný scénář. Asi pět dobrých scén a překvapivě úplný závěr nebyl špatný (kromě nudného lučištníka a trapné scény v letadle ("kam poletíme?" "nevím" "tak kam?" "nevim." "wow, jsi tak cool"). Bída. (4/10)

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Úžasná hlavní dvojka, které se nedá nefandit, podmanivý animovaný svět, který stojí za prozkoumání, a super animace. K dokonalýmu zážitku mi chyběl jenom poutavější detektivní příběh. (8/10)

La cara oculta (2011)

Všechny postavy jsou nesympatické (nepomůže ani to, že obě hlavní hrdinky jsou kočky) a film vznikl nejspíš tak, že autory napadla nejhorší noční můra každé ženy (přijít o svého prince a maximálně nechutně si přitom vymáchat čumák v jeho nevěře - abych moc nespoileroval), a narouboval na to různé neuvěřitelné náhody, podivný nelogický bunkr (kde nechybí jednosměrné repráky a zrcadlo, ale chybí jakákoliv možnost komunikace ven) a postavy, které se chovají hloupě a později i zle bez pořádné motivace. Možná kdyby se trochu víc zapracovalo na postavách a více se vyhrotily situace, kdy se ta a ta postava zachová pitomě/ďábelsky, tak bych si ten film užil. Natočený to je pěkně a napínavé scény se taky najdou... ale vůbec jsem tomu šokujícímu slepenci náhod a postav jak z telenovel nevěřil. (4/10)

Útěk z New Yorku (1981)

Šílené béčko, kde musíte mozek na hoďku a půl odložit někam stranou. Temná vize, nebo spíš temná fantazie o New Yorku není nijak zvlášť zajímavá ani originální, ale když už po úvodu, který by mohl být kratší, dojde k akci, tak je to i dnes solidní zábava. A Kurt Russell jako ultra-super-megadrsný Snake Plissken působí stále cool. Koukatelná akčňárna. (5/10)

Letní válka (2009)

Virtuální svět nedůvěryhodný a divný. Jde o jakýsi internet mixnutý s Matrixem, který je zabydlenými infantilními bytostmi, jež se ovládají zběsilým bušením do klávesnice. Opravdový svět se zase hemží nezajímavými a otravně afektovanými postavami (stydlivý kluk-loser, co všechny zachrání / sexy holka, která stydlivě miluje jiného / uřvaný žárlivec, který ji miluje / neustále řvoucí pětiletí fakani...). Snad jedinou normální postavou je oblíbená prababička, ale ta moc prostoru nemá. A příběh samotný nedává moc smysl - například hlavní rodinka, potažmo celý svět reaguje na hrozbu zničení celého světa poměrně apaticky. Možná je to kvůli japonský nátuře, u nás by byla česká rodinka víc rozhecovaná z akčních slev v Lidlu než tahle famílie z toho, že za pár hodin přestane existovat lidstvo (čemuž napomůže hned několik postav z rodiny, ale po krátkém ječení se jim všechno hned odpustí... takže nuda). Možná jako pohádka pro děti to může fungovat, ale jak je tam nacpané to sci-fi, tak bych čekal větší propracovanost (charakterů i příběhu). Nepříliš zajímavá podivnost. (4/10)

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Tak o dvě třídy horší než skvělá jednička, ale pořád hodně příjemný biják, který těží z cool triků a zábavnosti postav. Škoda jen, že skvadra mladých letců, co by měla být novými Willy Smithy, je zcela nezajímavá. Kupodivu i rozšiřování vesmíru není vůbec špatné a na pokračování - třeba jen v komiksové podobě - bych rád mrknul. (6/10)