Pravdivé lži (1994)

Bez dabingu se strašně provalí, jak je Arnold mizernej herec, ale nějakým zázrakem utáhl i tuhle roli obyčejného nudného tatíka od rodiny, co je tajně superagentem. Hlavně tedy ukazuje svoje svaly a řezané rysy a cedí správné béčkové hlášky. O "umění" se tady starají ostatní herci, kteří hrají jak o život - Jamie Lee Curtis, Bill Paxton, Tom Arnold... dokonce i mladá Eliza Dushku jako Arnoldova dcera ho přehrává. O vtipy je teda postaráno, ale tenhle film má především boží AKCI. Je jí hrozně moc a je úchvatně natočená, Cameron tady fakt zaválel. Jeden z nejlepších Arnoldův... a podle mě i Cameronových filmů. (8/10)

Superman: The Animated Series (1996) (seriál)

Je zde úplně mimózní hodnocení. Tohle je výborně zpracovaný Superman se vším všudy, který přesně zachycuje podstatu nejslavnějšího superhrdiny. A jako bonus jsou v podání Bruce Timma ženské postavy zatraceně sexy. (7/10)

Lenny (1974)

Dustin Hoffman sice hraje jak o závod, ale není žádný komik, takže celé kouzlo Lennyho Bruce - STAND UP KOMIKA - je fuč, protože prostě není vtipnej. A z jeho života mohli vybrat i zajímavější části. (5/10)

Pan Nikdo (2009)

Vizuálně občas zajímavý, dobře vybraný soundtrack, ale jinak úplně prázdný film, který má hromadu WTF scén. Láska je tam maximálně idealizovaná (takovýto, že jako děcko najdete pravou lásku svýho života a pak na ni čekáte klidně 30 let), což v jiných filmech může být snesitelný, jenže tady se to na vás valí v pseudosci-fi příběhu plným životních mouder. Zde má Pan Nikdo hned několik lásek, protože se tu tříští realita, což zní zajímavě, jenže ony jsou všechny ty jeho holky naprosto nezajímavý. Jedna je pěkná brunetka, jedna asiatka a jedna je blonďatý cvok s těžkými depresemi. Stejně tak charakter samotného Pana Nikdo je opravdu "nijaký" - občas je upravený, občas s dlouhými vlasy, ale jinak je to jenom vykulený citlivka, co buď nic neříká nebo pindá různý hlášky chytřejších lidí, případně ty ultraromantické věci, kterým by uvěřila snad jen holka na základní škole. A aby toho nebylo málo, tak klasická tragédie je tu maximálně vynucená a umělá - na každém rohu je nějaká autonehoda či jiná hloupá nehoda, ve které někdo zemře, abyste si mohli poplakat. Na závěr jedna WTF věc - dětští a dospělí představitelé pana Nikdo a jeho dívek si nejsou téměř vůbec podobní, a tak působí zatraceně divně, když se vždy skrz nějakou šílenou náhodu po desítkách letech potkají a hned se na sebe romanticky vrhnou. Hrůza. (3/10)

Padesát odstínů temnoty (2017)

Ženská vlhká fantazie o tom, jak vypadá S/M sex a vztah dominanta se submisivní holkou. V praxi ale je on atraktivní, BOHATÝ a stará se o ni... dokonce i v sexu mu jde především o její uspokojení (např. furt má hlavu mezi jejíma nohama). Ona na druhou stranu občas brblá, tvrdí, že je nezávislá žena (absolutně není) a bojí se nějaké jeho "temné minulosti". Taky má hlavní herečka udělaný make up tak, aby vypadala dostatečně průměrně a divačky se tak do ní mohly lépe vcítit. Natočené je to šíleně, jsou tam ujeté střihy, děj v podstatě nahodilý... Docela se mi líbilo, jak se se svou rolí popral Jamie Dornan, který hraje tu propracovanou verzi nafukovacího panáka. Není u toho moc trapný a prostě by se mohl z fleku živit jako gigolo, co kvalitně předstírá zájem o ošklivý ženy. Pak ještě pár songů se mi líbilo. Jinak jeden z nejhorších filmů vůbec. (2/10)

Lék na život (2016)

Vizuálně povětšinou velice zajímavý film s příliš dlouhým dějem, který ale překvapivě ne a ne začít nudit. Téměř od začátku je však jasné, že to všechno směřuje k nevyhnutelnému zklamání. Detektivní pátrání (které mi připomínalo adventury) a sem tam nějaké ty hororové scény jsou fajn, ale nedrží je pohromady pořádný příběh. Ten je bohužel dost stupidní. Hlavní představitel i záhadná dívka mi přišli kupodivu OK, zatímco kupodivu totálně na prd mi přišel Jason Icaacs jako padouch. Dohromady čistý průměr. (6/10)

LEGO® Batman film (2017)

Přiznám se, že jsem čekal větší pecku. Je tam asi tisíc narážek na Batmanovu historii v komiksech, filmech i seriálech, a nemálo vynikajících vtipů. Taky základ v Batmanově charakteru je vynikající, jeho vztah s Jokerem vtipně ujetej. Ale samotnej příběh už je dost přímočarý a je tam příšerně moc padouchů, takže nevynikne žádný z nich. Hodně povedenej film, ale úplnej odvar jako Lego Movie se nekoná. (8/10)

Wonder Woman (2017)

Po předchozích DC filmech jsem myslel, že budu muset minimálně sem tam přimhouřit oči, ale vůbec - Wonder Woman je pohodový, kvalitně zpracovaný a vymyšlený superhrdinský snímek - a s krásnou ženskou v čele k tomu! (8/10)

Vykolejená (2015)

Vtipné, dobré nápady, správně ujeté... v podstatě kdykoliv, kdy nemluví Amy Schumer. Což je bohužel dost často, když je to hlavní hrdinka. Ale vzhledem k tomu, že pod scénářem je podepsaná pouze ona, tak mi z toho vychází, že si jen napsala mizernou postavu (která je pravděpodobně částečně autobiografická). Amy prostě jednoduše není vtipná. Chápu, že má být za toho antihrdinu, co provádí zlé kousky, což často funguje (Černá zmije, Bernard Black...), ale její postava je prostě jen otravná a naprosto nesympatická. Chápu, že tím filmem chtěla ukázat, že ačkoliv není typická hollywoodská kráska, tak pro ni není problém sbalit chlapa a vyspat se s ním. Jenže v tomhle filmu to vypadá, že se může vyspat s jakýmkoliv chlapem, čemuž nevěřím ani náhodou. Ještě jsem snad neviděl film, ve kterým by jeden důležitý aspekt (zde hlavní hrdinka) byl absolutně příšerný, ale zbytek byl dobrý, často dokonce výborný. Třeba i ten předvídatelný děj (romantika s chlapem plus usmíření s rodinou) kupodivu funguje. A většina postav je dobrá. Bill Hader je kupodivu sympaťák, LeBron James je super, John Cena se úžasně shazuje, Ezra Miller je parádní úchyl, Brie Larson je milá... snad jen kamarádky Amy jsou příšerný (a nevtipný) pipky. Ale furt je tady toho dost, co stojí za zhlídnutí. (6/10)