• Thriller

Román pro ženy (2004)

Tak jsem vcera povinne shlednul, resp. protrpel. Par dobrych vtipu bohuzel nezachranilo film o nicem, napodobujici americke love story. Prazdy dej, komercne zameren na notu zenskeho pohlavi a romanticke duse vsech, kdo se necha strhnout lacinymi dialogy, francouzkou hudbou, netradicnimi jmeny, kreativci apod. - bohuzel tak typicke pro Viewegha, jehoz dilka bohuzel pro mne znamenaji odpad. Nicmene Stasova a mladej Svehlik lehce pozvedaji herecke etudy, Vasut nic nekazi a to je tak vse. Hlavni hrdinka priserna, Nergesova jeste horsi (ta osoba muze skutecne tak akorat oblejzat farmare a vidlaky v jinem poradu)..sorry, nic pro mne.

Bůh masakru (2011)

Nechci porovnavat divadelni predstaveni s filmem, coz dost dobre asi ani nelze. Vetsinou k tomu mivam tendenci v pripade knizni predlohy a filmoveho zpracovani, kdy prichazi zklamani s prvnimi minutami filmu..Hodnotim- li film, jeho myslenku, naboj,spad, dialogy, balanci vtipu a drama s prihlednutim k uzasnym hereckym vykonum ukazujicim absolutni povahove rozdily predstavitelu, zejmena pak muzske casti hereckeho obsazeni (Reillyho a uzasny Waltz), pak proste film nema chybu..

Taxikář (1976)

Pro mne jeden z nejlepsich vykonu deNira pred kamerou, ponury pribeh ukazujici realitu nocniho NY 70.let a pro mne skvely a oblibeny Harvey Keitel.Super film.

Než si pro nás přijde (2007)

Zajimavy scenar a sympaticke vykony hlavnich predstavitelu - u mne zejmena Nicholsona. Pravda, dej pro mne trochu kolisal z hodne silnych a bravurne zahranych momentu po ty mene zdarile, pomale a bez naboje. V celkovem souctu ale povedene dilko na hodne aktualni tema, bavilo mne to.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Kterak tlusty kuchar s prasecim ksichtem s IQ tykve a arogantni a sprostou mluvou ke stesti na Prime prisel aneb cim vetsi hovado tim vetsi sledovanost..sorry, v zadnem pripade neporovnavam s english verzi GR ani jinou kulinarskou podivanou, ale nechapu, jak par lacinych a sprostych hlasek muze mit takovou oblibu a hodnoceni..

Kapitán Phillips (2013)

Tak nejak jsem premyslel, proc lode tohoto typu s nakladem za x mega dolaru nemaji par chlapu ochranky se sapikama, kteri by v pripade potreby pokosili podobny smejdy a spolehaj na vodni dela a zamceny mrize ve vodach, kde se toto deje..no nic, film celkem ujde, i kdyz tolik nominaci na Oscara si to dle meho nazoru nezaslouzilo a po druhe videt neni treba...

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Prekvapive zabavny a pekny film. Cekal jsem traparnu a opak byl pravdou. Pekne udelane, vtipne a originalni..

Pětinásobný šampion (2011)

Slusny film, tahle mene znama dilka maji proste neco do sebe..tri a pul hvezdy

Sviňák (2013)

Nevim,nevim. Hodne jsem se na tenhle film tesil, knizni predloha od Irvina je pecka. Bohuzel pro mne film zdaleka nedosahnul na jeji kvality a pro mne osobne prislo velke zklamani v podobe spatne volby hlavniho hrdiny, zpracovani a vubec..za hudbu a misty vtipny kousky davam dve..

My děti ze stanice Zoo (1981)

Legendarni a silne pusobivy film podle bezvadné knihy. Uzasna muzika( hlavne David)..super..