Sunshine (2007)

První dvě třetiny filmu se mi líbily, což se o té třetí říci nedá. Dokud byla posádka v takové té nejistotě co se vlastně děje či neděje, tak mne film velmi bavil, nedá se říct napínal, to zas ne, ale nenudil jsem se. Herci byli vcelku v pohodě, ale uvítal bych trošičku víc nevyrovnanosti (tamti se mi zdáli moc rozumní a vyrovnaní), no prostě se mohli trocha více poškádlit při plnění tak důležitého a psychicky náročného úkolu.

Konspirátor (2010)

Tahle právnická bitka mne dosti potěšila. Taky jsem se rád poučil o historii, atentát na Lincolna je opravdu zajímavé téma. McAvoy coby právník bojující za ústavu proti partě pomstychtivých generálů mi byl velice sympatický, oproti Dannymu Hustonovi (nic osobního, hrál dobře). A závěr filmu bych řekl byl velmi zdařilý, dosti mne potěšil sled událostí ke konci.

Hokejový zázrak (2004)

Jo bylo to fajn to jako jo. Hezky ztvárněný kus historie v dramatickém a taky aj napínavém filmu s herci, kteří se své role ujali skvěle. No na druhou stranu taky nebylo moc co zkazit a nijak mne to nepoznamenalo. Druhé shlédnutí mi pomohlo.

Nedotknutelní (2011)

Hezký způsob jak zkombinovat drama a komedii. Zasmál jsem se a přeci mi něco z tohoto filmu zůstalo v srdci, něco vážného. Až po druhém shlédnutí jsem pochopil, že musím přehodnotit svůj status 4* na 5*. Nevím proč, ale ten film na mne podruhé zapůsobil mnohem více, ten humor byl takový netahaný, nenucený, jakoby z "života". Herci film nehráli, oni ho prostě žili.

Obchodník se smrtí (2005)

Během celé doby tohoto filmu mne na něm nejvíce fascinovaly ty narážky jak to vlastně funguje v realitě, a to je správné, že do toho někdo naráží. Celkově vzato je to skoro až dokument, ale velmi kvalitní. A za ten konec, palec nahoru ;).

Sirotčinec (2007)

Nazval bych to drsným thrillerem s prvky hororu. Atmosféra se dala jedině ostrým nožem, na zádech jsem měl mráz a několikrát jsem se lekl. Herci se svých roli ujali velmi dobře a velmi na mne tento film zapůsobil.

Neúplatní (1987)

Super krimi ze super doby. Skvěle vykreslená snaha bezmocných poctivých policistů dokázat nemožné. Nadchl mne vyobrazený systém té doby, korupce, pašeráctví, atd ... prostě tento film je třeba shlédnout.

Nejlepší z Brooklynu (2009)

Tří muži a jejich tři příběhy a všechny tři jsou smutné a film nutí diváka soucitit s nimi a skoro se jim to povedlo.

Demolition Man (1993)

Asi jeden z nej akčňáků se Stallonem. Film byl plný akce se vtipnými scénami a ani to nebylo tak nereálné jak to normálné bývá.

Rio (2011)

Hezký animáček na pohodový večer, ale jinak nic zvláštního. Při filmu jsem se pousmál ale nijak nezasmál :) Animace je jinak hezká a člověk se nenudí.