Hovory s TGM (2018)

Nevím, no. Takový divadlení kousek, nevím no, jsem trochu rozpačitý, nevím no ;-)

Stráž (2021)

Pokusy o vylíčení PTSD vycházejí naprázdno. Jde do vily, někdo ji vyhodí, nebo zmlátí. Jde tam znovu, někdo ji vyhodí, nebo zmlátí. Takhle nudně párkrát dokola, až se stane to nejzajímavější, což těžko říct, jak se mohlo podařit, je to vysvětleno ve dvou vteřinách pomocí nápisu "o tři měsíce později". Nuda a nic.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Umírají zábavně, ale je to na mě takové moc korejské, přehrávané.

Duna (2021)

Konečně má i Duna řádné zpracování. Vizuálně paráda a jedna možná nespravedlivá hvězdička navíc za legendární předlohu.

Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (série)

Variabilní animace, variabilní kvalita. Ale každý blbý díl zase vyvážil nějaký zajímavější

Tomb Raider (2018)

Mám rád hry, a tak mám rád i tohle zpracování. Záběry podobné, občas má člověk chuť vzít do ruky ovladač a skákat. Na Aliciu jako Laru se dobře kouká, odpovídá už novějšímu pojetí ve hrách. Jinak je to ptákovinka, Indiana Jones poněkolikáté.

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

Z knížek jsou zde sice hlavní postavy a motivy, ale je to poskládané tak nějak bez ladu a skladu, vytržené z kontextu, pro neznalého Zeměmoří počítám zmatené a nevysvětlené. Pro znalého je to velmi osekané a změněné. Ale je to takové příjemné podívání a prostě japonské. Docela to k Zeměmoří sedí.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Jeden ze slabších Tarantinů, ale furt se na to díky skvělým hercům a celkovému zpracování dá moc dobře koukat.

Bridgertonovi (2020) (seriál)

Trailer vypadal docela dobře, ale seriál je hodně jednoduchá young adult romantika, kterou jsem ponechal ženě a stačilo mi z dalších dílů vidět posledních pět minut, abych pochopil, co se zase úchvatného událo, když zrovna ti dva krásní mladí lidé nesouložili. No dobře, možná jsem se díval na víc než posledních pět minut, ale pohrdal jsem tím! Není to seriál pro skutečné muže! ;-) Je to růžová knihovna v prostředí londýnské šlechty začátku 19. století. No, i když - černošská anglická královna a část šlechty je úžasný krok ke korektnosti, jen tak dál, postupně je asi třeba skutečnou historii v očích nové generace přepsat od základu.