Popelka (2015)

Hezky a přirozeně natočená pohádka, je vidět, že Branagh neumí jenom Shakespeara. Efekty jsou efektní i efektivní, ale nijak zbytečně přehnané, přiběh si jde taky ve své klasické předloze bez marťanů a podobných nesmyslných přídavků, kterých se nám dostává jinde, naopak by se dalo říct, že je vlastně ještě zjednodušený. Lily James je milá a roztomilá, jako správná Popelka a Cate Blanchett, když chce, tak mrchy umí taky skvěle.

Ao lua ha dong (2006)

Chudá vietnamská rodina, vietnamská válka, spojte si to dohromady a máte tady velmi silný film s obří dávkou řádně deprimujících emocí. Na Vietnam nečekaně kvalitní kousek, který postupně stupňuje pro nás exotické prostředí a hudbu do dramatických závěrečných třiceti minut. Super, divím se, že film zde hodnotilo zatím jenom 33 diváků.

Cena za něžnost (1983)

Pět zasloužených oskarů za film o běžných životech a jejich ceně. Přechod mezi komedií a dramatem. Skvělé herecké výkony.

Zjizvená tvář (1983)

Další legendární mafiánský snímek. Výborný Al Pacino. Na rok 1983 určitě úžasná věc a velká inspirace, taková hra GTA ze Scarface určitě hodně čerpala.

Newyorská romance (2013)

Once se Carneymu povedlo, tohle už bylo trochu horší. Taková klasická hudební romanťárna. Keira to asi opravdu zpívala, jak teď čtu, čemuž jsem během filmu nevěřil, tak ale při natáčení už možná jela jenom na playback, protože na mě zpívané scény působily extrémně nepřirozeně.

Pokojný bojovník (2006)

Já myslím, že to byly skvělé avšak známé myšlenky (žij současností, cesta přináší štěstí, apod.), ale nějak tak na mě padaly z filmu hrozně klišoidně, měl jsem pocit, jako když je to pro malé děti, příliš strnulé či s přehnaným tahem na bránu.

Bokovka (2004)

Inteligentní humor, výborné herecké výkony a hodně vína. Co víc si přát?

Sabotáž (2014)

Nijak zvlášť originální, Arnoldovy ksichty fungovaly před pár lety (desetiletími), teď už mi z toho bohužel zůstává spíše herecké neumění. Některé scény by bylo skvělé vynechat, hlavně ten závěr, trochu více otevřenosti by prospělo. Ve filmu se ani neodehraje nic moc překvapivého, ono se to dá tak nějak celé odhadnout předem. Film se občas kochá v drsnějších záběrech na uřezané kousky těla, apod., ale tak budiž, akční krimi, když myslejí, že je to tam třeba. Škoda, chybí tomu jiskra, chybí tomu víc věcí. Horší tři hvězdy nebo možná rovnou dvě.

Výměna (2008)

Co si budeme povídat, Clintovi jde režijní práce na jedničku. Skvělé drama, skvělá Angelina i ostatní.

Příběh Marie (2014)

Silný příběh stojící na výborných výkonech a jednoduchém (v dobrém slova smyslu) zpracování.