Machete zabíjí (2013)

Že by byl Rodriguez můj oblíbenec, to vskutku ne. Ale Machete mě bavil v jedničce a bavil mě i ve dvojce. Je to velká blbost natočená záměrně jako velká blbost, s přeháněním, nadhledem, je to sranda. Navíc si zde zahráli i zajímaví herci - Gibson, Sheen, Banderas... Slabší tři hvězdy.

28 týdnů poté (2007)

Není to žádná velká hrůza, celkém důstojné pokračování prvního filmu, ale takové bez zajímavějšího nápadu. I když už to není ono, některé scény jsou zdařilé.

Divočina (2014)

Paráda. Tohle už není Prava blondýna. Road movie pěšky.

Kalvárie (2014)

Vynikající irská venkovská atmosféra, parádní herecké výkony v čele s Brendanem Gleesonem, náladou přesně takový typ filmu, který se mi líbí. Drama s jemnými stopami černého humoru. Kandidát na druhé shlédnutí.

Krtek chemikem (1974)

Abstraktně kubistický imaginativně impresionistický díl. Myslel jsem, že tohle přijde až v dílu Krtek a houbičky.

Krtek a maminka (1997)

Další bizár díl. Tohle chce asi trochu whisky, aby člověk zvládnul, neodvážil jsem se dívat tak zblízka jako dcera. Sorry že prozradím napínavý příběh: Zaječice touží po sexu. Krtek ji dohodí pořádnýho zajíce. Užívají si. Krtek vytáhne ze zaječice asi dva malý zajíčky, scéna s porodem je velmi naturální i naturalistická, efektní i efektivní, nevěřil jsem svým očím, ona rodí zajíčky. Sexuální výchova musí začít brzy. Všichni jsou šťastní. Krtek leze do díry.

Krtek a uhlí (1995)

Varianta co se potuluje internetem (krtek a ho*no) je možná pro současné děti poučnější, protože s uhlím se už nesetkají. Je pěkné to vidět v originále, ale člověk k tomu stále slyší ten "dabing" :-)

Krtek a žabka (2002)

Tak tenhle díl je fakt bizár. Krtek jede jako prase s autem a má brutální autonehodu. Zvířátka ho šoupnou do sanitky a udělají mu pápá, aniž by se pohnul. Vrátí se celej v sádře. Následuje rehabilitace. Pak zase sedne do auta a jede se zhulit na diskotéku. Podle mě pak pojede zase zpátky autem pod vlivem...

Krtek a vlaštovka (2000)

Ty jo, to nikdo netušil, krtek má jeskyni jak Batman!

Daleko od hlučícího davu (2015)

Takové klasické romantické drama 19. století, Jane Austen, větrná hůrka, Emily Bronteova, Downton Abbey a tohlencto všechno. Bylo to pěkné, pamatuji si hlavně, že byla pěkná Carey Mulligan. Jinak jsem se při sledování trochu nudil a zabýval důležitějšími whiskami.