Věčně mladá (2015)

Příjemná nenáročná romanťárna na páteční večer. Díky Blake Lively je stále se na co dívat (mimochodem má stejné výrazy jako Tereza Kostková, akorát je blonďatá), příjemným bonusem je pak Harrison Ford. Jinak nic převratného, slabší tři.

Everest (2015)

Parádní vizuální podívaná na šílence na vrcholcích hor. Pěkné drama, které si jede podle skutečných událostí a nepřidává žádné velké blbiny pro efekt. Čtvrtá hvězdička je za 3D, které se k tomuhle filmu strašně hodí, kam už taky jinam to naprat. Má tady smysl a stojí za to. Jen houšť.

Láska na kari (2014)

Čekal jsem větší blbost, tohle mělo vtip, sympatické herce, bohužel velkou nevýhodou je, že u filmu dostanete strašný hlad ;-)

Marťan (2015)

Další film z vesmíru a velmi zdařilý. Svým způsobem trochu jako Gravitace - také zde osamělý člověk bojuje o přežití, v Gravitaci to bylo na oběžné dráze Země, tady je to "o kousek" dál. Matt Damon si vlastně podobnou (tedy ne rozsahem, ale samotou) roli střihnul i v Interstellaru, který mě jinak ale zklamal (i třeba kvůli Damonově postavě). Tady je to reálnější, řekl bych více při zemi, tedy při Marsu ;-) Hezký humor, je to takové odlehčené drama, komediodrama řekl bych, asi bych to ocenil ještě více, kdybych znal knižní předlohu. Prostě bylo to fajn, Matt dobře, Ridley stále umí, kdybych viděl ve 3D, možná bych byl ještě nadšenější.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Zase blbárna s nesmyslnými místy, ať už kvůli fyzice či technice, ale co naděláte, tohle je jedna velká akční jízda a mně se líbilo. Staří známí, dobrá hudba, nové nápady a zdařilý vizuál, co víc od takovéhle série čekat, že? Mistr Statham působí spíš legračně, vůbec by prospělo víc (záměrných) vtipů a hlášek, ale i tak ok, nenudil jsem se, vždycky vymyslí něco nového. Vyústění jsem kvůli smrti Paula Walkera během natáčení čekal jiné, ale o to víc tohle současné chválím a dávám i tu čtvrtou hvězdu.

Jurský svět (2015)

Kdyby to byl první Jurský park film na světě, tak by to byla nádhera. Takhle je to jenom remake dříve viděného. Je to bohužel hodně předvídatelné a jednoduché. Nicméně nějaká ta šťáva úplně prvního dílu tam stále je a hlavně to výborně vypadá, takže jsem byl moc spokojený, mohlo to dopadnout mnohem hůř. Krve se bát netřeba, ačkoliv je to snad takové místy napínavé, že, je to spíš film pro "celou" rodinu, než nějaký hrůzostrašný thriller. Ještě jednou zdůrazním ten výborný vizuál, na mobilu to asi nebude ono.

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Animované krásně, jak je u Shauna zvykem. Hodně vtipných míst, kupodivu mě ani celovečerní verze nenudila. Lepší tři.

Království (2007)

Spíš takové drama než čistokrevná akce, v první části se hodně vykecává, a i když téma je určitě důležité, Saudskou Arábii je třeba řešit víc a víc, nějak moc mě to nebavilo. Na mnoha levelech přitažené za vlasy a neuvěřitelné, naštěstí Američani dokáži dát všemu řád (ať už proto, že místní nechtějí, nebo proto, že nevědí) a ukáží třeba jak se dá pumpou odsát voda z díry.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Jsou tam sice nesmyslný momenty (teda celý je to nesmysl, ale je nesmysl a nesmysl, že jo), ale nemůžu si pomoct, ačkoliv používají Windows Phone, už jak začala úvodní melodie, říkal jsem si, tak jo, tak je to tu zase, a začal jsem se usmívat. Rebecca je fajn, hudba je fajn, akce je fajn, kromě toho blbnutí s maskama v každém dílu je to prostě fajn. Hezká konkurence Bondovi. Akční dobrodružství, od kterého nesmíte moc čekat, a pak se budete příjemně bavit.

Jana Eyrová (2011)

Moc pěkné záběry, tedy asi zásluha kamery. Brontëovské dialogy, tak se nemohlo nikdy mluvit, ale berme to třeba jako báseň. Nepochybně zdařilé zpracování klasické předlohy.