Slaměný vdovec (1955)

Tak jsem se kvůli té slavné "kanálové" (resp. metro-) scéně také konečně podíval na Slaměného vdovce. Pěkné, takové spíše divadelní než filmové. Úsměvné a s pěknou Marilyn, jsem rád, že si film můžu spokojeně odškrnout.

Obvyklí podezřelí (1995)

Asi jsem v posledních dnech viděl pár hodně slušných kriminálek, takže jsem si pro Usual Suspects předpřipravil těžkou konkurenci, ve které neobstáli. Nebyla ta nuda k ukousání, ale nějak extra mě to nebavilo, s postavami jsem se nesžil, poměrně rychle jsem se rozhodnul, co by mohlo být to obrovské překvapení, které se evidentně chystalo, a to to také bylo. Navíc to zase tak strašně neuvěřitelné a mistrné odhalení nebylo, spíše takové: "Hm, a co?" které se dalo přišít úplně komukoliv z filmu a dopadlo by to ve výsledku podobně.

Hellboy (2004)

Díval jsem se obráceně, nejprve na dvojku, protože jsem žil v domnění, že jedničku už jsem viděl, i podle našeho milovaného Rodena. Leč buď se mi to z hlavy vypařilo nebo jsem tenkrát nedával pozor. Skouknul jsem tedy film znovu a bylo to pěkné, zdálo se mi to i lepší než dvojka. Ono to zase tak rozdílné není, ale asi mi tady více sedli záporňáci a jiné potvory. Příjemná zábava.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tak po mnoha letech jsem film shlédnul znovu, tentokrát v originálním znění a na Blu-rayi. Nepochybně krásný film, hodně emocí, skvělá hudba i herecké výkony. Není se proč divit, že je tak vysoko hodnocen, i když za nejlepší film všech dob bych ho nepovažoval, spíše se jenom svým obsahem trefí do noty širokému publiku, takže se to tak nějak nasčítalo. U mě mezi 4 a 5 hvězdami.

Prohnilí (1984)

Taková poklidnější komedie, žádná francouzská bláznivina stylu Četníků, apod. Nenudil jsem se, hezky se na to kouká, ale ani nijak zvlášť nepřekvapí, film si jde svým dopředu vyšlápnutým stylem a lehce uhodnutelnými zápletkami, které se od něj asi očekávají.

Nelítostný souboj (1995)

Jak už bylo napsáno, film patří mezi špičku žánru. Vynikající jsou nejenom De Niro a Al Pacino. Ani dlouhá stopáž není překážkou. Zvažuji pátou hvězdu.

Chungking Express (1994)

Jeden z takových těch uměleckých filmů, u kterého se hodně lidí k smrti unudí a dalších hodně lidí se bude rozplývat nad tím, jak je to úžasně natočené a kdesicosiblablabla. Já jsem někde na pomezí. Mně ty rozklepané kamery, zpomalené záběry, rozmazané záběry, zrychlené záběry... tak nějak moc nebraly, i když nad jejich hlubokým smyslem můžeme týdny meditovat. Nebylo jich ale tolik, aby z nich zabolela hlava, takže se můžeme oddat dvěma v podstatě nesouvisejícím příběhům, asijsky zvláštním, tentokrát však naštěstí nikoliv asijsky úchylným. Je to takové jiné a bavilo mě to. A stále jsem čekal, jak to nakonec skončí a nějak všechno zapadne... ale to bych asi chtěl moc. A teď přemýšlet, kolik nasázet hvězd a to nebude vůbec snadné... P.S.: Jo a slyšet Dreams v čínštině nebo co to bylo je také zážitek :-)

Medvěd (1988)

Hezké vyprávění o zvířátkách, ve kterém se skoro vůbec nemluví, ono těch minut, co jsou na scéně lidé, zase tolik není. Možná kdyby nemluvili vůbec, tak by to bylo ještě lepší. Medvědi se chovají až příliš lidsky a lidé až příliš snadno mění své přesvědčení, takže zařazeno do sekce pohádek, ale pěkných pohádek.

3 Idiots (2009)

Po hodině jsem se definitivně rozhodl, že pro tohle svůj čas obětovat nebudu. Navíc ještě dvě třetiny před sebou! Kluci jsou docela sympaťáci, ale film je obsahově ubohý. Jestli to je komedie, tak žádná "haha" či snad dokonce "hehe" to ze mě ani vzdáleně nedostalo, tak maximálně kroucení hlavy. Asi jsem příliš velký intelektuál :-)

Za zvuků hudby (1965)

Není divu, že tohle je jeden z nejoblíbenějších amerických filmů. Docela dobře věřím, že se na něho dívají třeba každé Vánoce jako my na Mrazíka. Kouzelné, milé, prostě fajn rodinný muzikál. Nepochybně je celý děj jasný vlastně skoro od začátku, ale co na tom. Ne každého taky film osloví kvůli hudbě, přece jenom tyhle staré písničky z filmů pro pamětníky nejsou úplně "cool", věřte, že si je taky nepouštím do sluchátek cestou do práce. Ale když starý rodinný muzikál, tak tohle je the best of.