Malý velký muž (1970)

Zprvu mi to přišlo jako takovej trochu divnej western, až jsem rychle pochopil, že je to western-komedie. Ale žádná bláznivina, inteligentní humor, Dustin Hoffman, co taky čekat. Hodně stará a přitom velmi dobrá věc.

One Man Show (2008) (pořad)

Moc jsem toho neviděl, z toho co ano, tak některé původní díly byly hodně zdařilé, většina spíš navýsost trapná. Tento pořád se nyní ale přetransformoval do nové OMS, která zde asi nemá stránky a nechce se mi hvězdičkovat dvě úplně rozdílné věci. Nové díly s faleným Jimem Carreyem a falešnou Kate Perry jsou dokonalé! Jsem zvědav, co bude dál a jsem zvědav, kdy to tomu klukovi někdo pořádně vrátí :-)

Soudkyně Barbara (2015) (pořad) odpad!

To je tak smutné, že tohle vzniká a že se na to někdo dívá. Hrozné, všechno je hrané a navíc špatně hrané. Kdo někdy viděl Judge Judy, s jakou vervou do toho ta ženská jde a jak to vypadá, když předsedá skutečný odborník a řeší se skutečné žaloby, musí si u Barbarky poplakat.

Ladíme 2 (2015)

Špatný scénář, trapné vtípky, nereálný průběh, přehrávání... Jednička sice nebyla žádná sláva, ale tohle jde proti ní hodně dolů. Bohužel až někde od půlky už jsem to přestal naplno sledovat. Slabší dvě hvězdy.

Chuť znovu žít (2012)

Jednoduchá pohodová záležitost, kterou drží nad vodou hlavně Morgan Freeman.

Spisovatelé (2012)

Milý, příjemný a vlastně i nenáročný snímek na páteční večer, bez toho, aby to byla bezduchá ptákovina. Sympatičtí herci, já jsem byl v rámci "romantických komedií" spokojený, tohle je spíš takové rodinné vztahové romantické komediodrama.

Noc v New Yorku (2014)

Festivalová, nezávislá, nebo jaká věc. To je jedna noc v New Yorku v podání Chrise Evanse. Svým způsobem, minimálně vlastním závěrem, netradiční romanťárna či vykecávárna. Ne tak sladký a hudební jako třeba Once, ne tak filozoficky ukecané jako Before Sunrise, ne tak vtipné jako Pat a Mat, ale furt velmi dobré, 3-4.

Identita (2003)

Nejdřív to má výbornou atmosféru (která tedy deštivě ponuře zůstává až do konce), pak to vypadá, že se to zvrhne v obyčejnou vyvražďovačku, když se to přehoupne do smysluplného (no tak minimálně vcelku smysluplného) závěru. Nečekal jsem, že se mi to bude tak líbit. Řekl bych vyvražďovačka s myšlenkou.

Brestská pevnost (2010)

Kvůli kolegyni v práci jsem si vybral ke shlédnutí tento film jakožto snad nejlepší běloruský snímek na ĆSFD. I když nevím, jak velká byla běloruská spolupráce, jestli to nebylo spíš ruské. Moje pocity vystihl už velmi přesně Romario - film dobře vypadá, muselo to nějaký peníze stát, vyhráli si s tím a vizuálně se zdařilo, ale jinak je tam až příliš hrdinných ruských vojáků. Jejich povahy jsou vždy totálně vyhrocené - maximální hrdinové, maximální milující otcové, vlastenci, obětaví pracovníci do poslední chvíle, když už nemůžou, tak se většinou po zamumlání nějaké ruské básně zastřelí. Zatímco Němci páli bez ustání z kulometu, aniž by v ruských řadách mnohdy zanechali větší spouště než pár rozbitých cihel, Rusové dvakrát střelí z okna z pistolky a venku popadá celá německá četa. Co mi obzvlášť vadí, že Rusové často vystrkují hlavu z oken či venku nad úroveň terénu, jako by se nechumelilo. Takže samý přehnaný patos s dobrým vizuálem, to je Brestskaya krepost, přesto silný a zajímavý film. Navíc tam hraje ruská varianta Nicolase Cage :-)

Rezistence (2015)

V podstatě přesně to samé, co jsem psal u Divergence. Vypadá to dobře a vlastně to ani není špatné, ale je to spíš pro mladší, což už bohužel nejsem :-) Jsou to takové tři slabší hvězdy, minule jsem je dal, teď dám zase dvě, ať se nám to zprůměruje.