Černý jestřáb sestřelen (2001)

Řemeslně hezky natočený akční film. Celkový dojem pozitivní. Na druhou stranu jiné válečné filmy se mi líbily více.

Stasis (2017) odpad!

Rozkoukáno. V první části filmu mi tam něco nevyhovovalo tak silně, že jsem si šel film prověřit na ČSFD. Udělal jsem dobře.

Ex Machina (2014)

Líbilo se mi: poselství o tom, že nelze brát v budoucnu roboty a umělou inteligenci na lehkou váhu. Celkové napětí. Nedůvěra se dala krájet. Nelíbilo se: místy lehce zdlouhavé. Mohlo to skončit trochu jinak (nechci spoilerovat). Celkový dojem z filmu je ale pozitivní.

American Crime Story - Lid versus O. J. Simpson (2016) (série)

Výborný snímek. Viděl jsem několikrát a pokaždé jsem si všímal něčeho jiného. Hlavní hrdina mi lehce neseděl, ale nebylo to nic, co by nešlo přežít. Vřele doporučuji.

Na Hromnice o den více (1993)

To je poprvé, co na ČSFD měním udělené hodnocení. Asi jsem už na podobné slaďáky moc starý. Když to porovnám s ostatními filmy, tak tenhle si více než tři hvězdičky nezaslouží. Nic moc děj, scénář...

Most špiónů (2015)

Kvalitní kousek. Líbil se mi svižný děj. Marně hledám v paměti případné chyby. Ten film byl skvělý. Doporučuji.

Narcos (2015) (seriál)

Neskutečně poutavý seriál, který jsem sledoval se zatajeným dechem. Pablo působí jako hodný strýček, ale osobně bych se ho hodně bál. Výstižná atmosféra organizovaného zločinu. Skvělá ukázka zastrašování v praxi. Propojení dokumentů z tehdejší doby s filmem. Uff... bylo to silné. Jen ten konec: útěk z luxusního vězení. Dočkáme se pokračování?

Marťan (2015)

Příjemný film. Místy zdlouhavý. Ve 3D docela zážitek. Zajímavé momenty: kdy třeba vidíme astronauty, jak se objímají v kosmu a kolem nich je červený "provaz", který se tam jen tak vlní. Ve filmu se objevuje i humor, který snímek mírně odlehčuje (postava astrofyzika). Nejsem si však jistý, zda-li si film takové zlehčení zaslouží. Každopádně mohu vřele doporučit.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Viděl jsem to opakovaně a pořád se mi to líbí. Mistrovské záběry - někdy skoro až dokumentační. Skvělé efekty. Těžko hledám negativa, když žádná nejsou.

Kanály (1957)

Řemeslně dobře zvládnuté dílo. V dnešní době mírně utahané (moderní divák je zvyklý na rychlejší spád děje). Ukazuje drsnou variantu povstání a dává prostor i pro vztahy (včetně jedné nešťastné lásky, která ve filmu skončí opravdu drsně). Atmosféra zbořené Varšavy je opravdu úžasně věrná. Díky filmu jsem také objevil lehký nosič nálože Goliath.