• Pohádka

Ukradené Vánoce (1993)

Jeden z těch lepších animáků, těch 5, ale hlavně díky tomu, že jsem to viděl o Vánocích a byl jsem v takové euforii, uvidíme, jaký bude můj názor po 2. projekci. Nicméně určitě to stojí za shlédnutí.

Postřižiny (1980)

Další z krásných poetických komedií Jiřího Menzela, ten je prostě točit umí ! Zase jsem se bavil a užíval si herecké výkony Magdy Vašáryové a Jaromíra Hanzlíka, kteří byli výborní.

Čtyři slunce (2012)

Na naši tvorbu to určitě není špatný film, ale jestli je nominován na 15 český lvů, nebo kolik těch nominací vlastně má, tak je vidět, že naše filmografie nezažívá zrovna nejúspěšnější léta. Režie slabší a ten kluk ? To byla hrůza, je vidět, že mezi dětskými herci už taky nemáme moc z čeho vybírat. Co ale musím říct je to, že se mi snad poprvé líbil Roden, který je mi jinak dost nesympatický.

Její zpověď (1929)

Vidím, že Hitch točil výborné filmy již na začátku kariéry. Nejprve jsem si říkal, že se na tomhle filmu už dost podepisuje jeho stáří, ale když se film rozjel, tak jsem se poměrně slušně bavil, ikdyž na Okno do dvora, Vraždu na objednávku a na jiné majstrštyky mistra napětí z 50.let to nemá.

O myších a lidech (1992)

Dobré drama, ve kterém září skvělý John Malkovich. / 80%

Papíry (2012)

Pěkný krátkometrážní snímek, opravdu jsem nečekal, že ještě před Raubířem Ralfem budou něco promítat. Paperman byl navíc lepší než samotný Ralf a o to víc jsem byl z jeho projekce potěšen.

Nespoutaný Django (2012)

Velmi dobrý film, Tarantino si bezpochyby zaslouží Oscara za scénář a přál bych mu i Oscara za film, toho ovšem asi nezíská :( . Začátek filmu byl výborný s opět skvělým Waltzem, nicméně v prostřední části už to nebyl tak zábavný film a nějak ztratil spád, závěr se střílečkou v domě a pomstou Djanga si ale bezpochyby tu pátou hvězdu zaslouží.

Videodrom (1983)

Moje první setkání s Cronenbergem. Slyšel jsem o něm, že točí výborné horory a podává je divákovi velmi zvláštním způsobem, tento halucinogenní snímek není vyjímkou. Opravdu zajímavý a zvláštní filmový zážitek.

Leopardí žena (1938)

Další ze starých šílených amerických komedií, která i po letech baví. Sice tento typ humoru není můj oblíbený, ale tato komedie patří mezi nejlepší.