• Romantický

Domů na dožínky (2019) (TV film)

Obvykle dávám 3* tomuto typu filmů, v tomto filmu se toho ale mnoho nepovedlo. Dabing nepříjemně překvapil, ale problém bude asi i v originále, scénáři... Potom se zdá, jako kdyby u herců chybělo nadšení a nebyla tam snaha, týmový duch vytvořit něco dobrého. Film ke smazání.

Zkrocení zlé ženy (2022)

Některé prvky a hlavně komediální scény byly nepřesvědčivé/kýčovité, jinak děj i ústřední pár byl dobrý, tam byla řada povedených, zábavných scén. Druhý díl byl trochu horší než tento, řekl bych.

Princ a chuďas (1971) (TV film)

Připomínka toho, jak to asi kdysi chodilo. Král, který může cokoliv a chudina, která živoří. Kvalitní provedení, lehce naivní.

Kalifornské Vánoce (2020)

Povedený romanticko-dramatický film z prostředí americké mléčné farmy, zábavné, uvěřitelné.

Pět přání k Vánocům (2019) (TV film)

Docela fajn, ale některé scény nebyly věrohodně zahrané. Romantiky dost.

Osamělá holubice (1989) (seriál)

Dobře natočený western, drsné (15 let+), lze si z toho vzít nejedno ponaučení do života. Řekl bych že to není pozérské. Celkově pochmurné ale milovníkům westernů z doby divkého západu se snad bude líbit.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Dobré. Některé scény se vlečou a jsou nedostatečně zajímavé, alespoň pro mě. Na téma vztahů mezi středoškoláky, kteří se hledají je to dobré.

Králova zahradnice (2014)

Bylo to hodně o etiketě, vytrvalosti, odvaze. Dialogy se mi líbily, nebyly triviální - byly odpovídající šlechtickému prostředí. Celkově film na dobré úrovni. Líbil se mi ten kontrast bláta a šlechty, jak ze zabláceného dolíku vytvořili krásné místo.

Kouzelný čas Vánoc (2020) (TV film)

V celku příjemné a nenudil jsem se, herecké podání OK. Zajímavý námět cestování časem.