• Romantický

Údolí včel (1967)

Běžný světský zůsob života s hříchy v konfliktu s jakýmsi fanatismem po morální čistotě v podobě Jana Kačera. Vážné, chmurné, věrohodné středověké prostředí, pomalu plynoucí děj. Obraz černobílý. Poučení z děje by mohlo být: Člověk by si neměl hrát na Boha a brát na sebe soud druhých. Pak vlastně sám zhřeší.

Ray Mears a divoká Austrálie (2016) (seriál)

Ray Mears se mi tady opět líbil. Nebylo to vtíravé a bylo to příjemné ke sledování. Pokud ale očekáváte, že budete zahrnuti spousta novými informacemi, možná, že budete zklamáni.

Spalovač mrtvol (1968)

Pro mě tedy tento film neměl žádný přínos, protože vím, že vraždit z jakéhokoli důvodu není v pořádku. Existuje snad značné množství lidí, kteří to musí vidět a pomůže jim to odsoudit jakoukoli ideologii, která zabíjí lidi kvůli původu? Obsah je odpudivý až odporný. Připadá mi diskutabilní vůbec vhodnost něco takového vysílat.

Zkus mě rozesmát (2011)

Trochu pokleslá zábava, ujeté a často rádoby vtipné.

Jiskra Vánoc (2022) (TV film)

Nikdy, ani v pokročilém věku, není pozdě žít a hledat lásku. Hodně mluvení, málo klišé a nudy. Přesvědčivost a opravdovost hlavního hereckého páru nebyla ideální ale špatná nebyla. Horší 4 *.

Kouzlo Vánoc (2015) (TV film)

Duchařské ale jinak to docela šlo.

Jmenuji se Khan (2010)

Ta 4. hvězdička kvůli poselství, že by lidé neměli mít předsudky a házet všechny do jednoho pytle. V tomto případě muslim nerovná se terorista. Také to bylo dojemné drama. Sledování člověka s aspergerem není jednoduché.

Barvy Palerma (2022) (seriál)

Pohodový seriál s trochou krimi, romantiky a psychologie lidských vztahů. Místy chladné ale občas i pozitivní, zábavné a lidské i s poučení ze života. Délka seriálu tak akorát, nezačalo mě to nudit, nevím, že by mě nudil některý díl. Pěkná atraktivní znělka i hlavní tváře.

Every Other Holiday (2018) (TV film)

Dobrý a dojemný dramaticko-romantický film o rozdělené rodině, lásce rodičů k dětem a a vztahu k jejich rodinném partnerovi (tchyně vs zeť).