• Romantický

Haló, tady Indie (2010) (seriál)

Převážně zábavné a vtipné, milé. Super seriál, nedivil bych se kdyby to mělo víc sérií (bohužel nemá).

Velký skok (2011)

Nebylo to laciné, bylo to celkem zábavné a příjemné, romantické.

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Don je sebevědomý mladý muž, který nemá smysl pro povinnosti. Má problémy udržet si trvalý vztah, práci a peníze. Někdo ho může považovat za neúspěšného loosera. Jeho často komicky sebestředné jednání pak v kombinaci s jeho přešlapy vytváří různé úsměvné situace.

Esmeralda (1997) (seriál)

Prvních cca 30 dílů je dost dobrá a docela příjemná romantická telenovela té nejlepší kvality mezi telenovelami, následuje pár velmi nepříjemných dílů kdy se hlavní hrdinové rozejdou - docela nesmyslně a je to fakt smutné i kruté. Pak jde úroveň seriálu výrazně dolů na průměr a již to není zdaleka tak zajímavé a zábavné. Místy dost smutné a nepříjemné, protože hlavní postavy si k sobě nemohou najít cestu, vytvoří u druhého dojem zájmu/lásky aby hned za chvíli ho mohli ranit a rozbrečet. A tak stále dokola.

Rosalinda (1999) (seriál)

Není to špatná telenovela. Dobrý dabing. Sympatičtí hlavní herci. Škoda, že je tam spousta negativních okamžiků a otřesných intrik a lží. I "zábavné" okamžiky tam jsou, ale příliš málo. Hlavní hrdinové si k sobě nemohou nelogicky najít cestu, jednou se hrozně milují a za chvilku se zase zraňují a rozcházejí. Je to tak nechutné a citově vydírací že jsem musel přetáčet.

La fuerza del destino (2011) (seriál)

Dobře natočená telenovela. Jako u většiny telenovel, hodně času je věnováno intrikám, podvodům, lžím, zatajování a hádkám. Je to nechutné a v mém případě to kazí celkový dojem ze seriálu a příjemné prostředí to nevyváží. Negativní scény jsem přetáčel a že jich tam není zrovna málo. Doporučuji jen těm, kterým intiriky a lži nevadí.

Dvě tváře lásky (1998) (seriál)

První pětina je super (hodnotím jako jedna z nejlepších jihoamerických telenovel co jsem viděl), první padesátka jde. Ostatní díly je dobré mít možnost přetáčet nepříjemné pasáže jinak je to obtížné a nudné. Velmi příjemná Gabriela Spanic.

Plameny vášně (2003) (seriál)

Tak 30% obsahu jsou intriky a zlo, 30% více-méně nuda a 40% jsou docela příjemné. Je potřeba mít možnost přetáčet. Jsou tam vlastně tři zamilované páry (což je dobré, protože je na co koukat) sympatických a hezkých mladých lidí, které se asi 3x pohádají a jen asi 1-2x rozejdou, což je na takto dlouhou telenovelu dobré. Pokud sledujete telenovely, tak tato není vůbec špatná, možná i trochu nadprůměr.

Soy tu dueña (2010) (seriál)

Lži, přetvářka, zlo, slzy, namyšlenost. Pouze minimum scén kdy jsou Jose Miguel a Valentina zadobře a nebo neutrální. Pouze asi 1/3 dílů za něco stojí. Z tohoto pohledu hodnocení pouze tak 25/100.