• Romantický

Vyměřený čas (2011)

Romantika, napětí, akce. Žádné velké násilí ani ponuré prostředí. Dobrý film i herci.

Tudorovská farma (2013) (seriál)

Poučný seriál o tom, jak se před několika staletími žilo, hospodařilo, jaké byly tradice. Dávali to na Viasat History v češtině.

187 - Kód pro vraždu (1997)

Kvalitní film o těžkém povolání učitele kdy se snaží děti něco naučit v prostředí vysoké kriminality, gangů. Je v tom řada ponaučení o odvaze, respektu, pomoci druhým.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Zbabělý puntičkář Rimmer, přízemní Lister, rozmařilý Kocour a android Kryton jsou nesourodou posádkou vesmírné lodi Červený trpaslík. Vyhledejte si hlášky z tohoto kultovního komediálního seriálu.

Zápas o druhou šanci (2013)

Cory opouští kariéru profesionálního basebalového sportovce a začíná trénovat místní děti a nalézá zde také svého syna a ženu, se kterou se dříve rozešel. Je to také o tom, jak je důležité sebevědomí, podpora rodičů, úplné rodiny. Příjemný film.

Andromeda (2000) (seriál)

Toto není vůbec špatný sci-fi seriál. Rozhodně vřele doporučuji pokud máte rádi sci-fi, vesmírné lodé, Star Trek, Kevina Sorba (Herkules). apod. Spoustu nápadů, dlouhý seriál, který si dlouho drží úroveň. Líbí se mi na tom i různá morální ponaučení a morální kvality některých postav. Je to udělané i dost zábavně, ne suše. Některé díly i řady dílů nejsou příliš zajímavé.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Důstojný nástupce Hvězdné brány SG-1. Na můj vkus místy příliš ponurá atmosféra a vytváření napětí/strachu u diváka.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Dost kvalitní seriál z oblasti práva. Na můj vkus někdy příliš rychlé dialogy a tvrdá nepřátelská atmosféra v právní firmě. Čekal jsem, že budou dabovány všechny série. Ale titulky mám k dispozici.

Drive (2011)

Hlavního "hrdina" je komplic zlodějů a aby později ochránil sousedku s jejím malým synem, stane se z něho i brutální vrah. Zajímavá atmosféra, hodně pasáží bez mluvení. Dobře natočené.